Ako želiš da imaš stalno toplu vodu, više struje potroši običan bojler u odnosu na protočni, jer on greje vodu i kada se voda ne koristi, tako da sva energija izgubljena u hlađenju vode između dva korišćenja propadne u nepovrat i odrazi se na računu za struju.
Na drugu stranu, protočni bojler zahteva mnogo veću jačinu struje dok radi, ali to je samo za kratko vreme, i sva voda koju on zagreje biva iskorišćena.
Takođe, zavisi i od tarife u kojoj se koristi. Protočni bojler se obično koristi u doba skuplje tarife, od ujutru do uveče, kada je topla voda potrebna. Klasični bojler neko može da koristi tako što noću greje vodu pa je danju koristi, ili ga samo pali pre tuširanja (mada opet u njemu ostane nešto tople vode koja se hladi i time biva izgubljena). Ovo je dakle neefikasno, jer se gubi energija hlađenjem vode iznmeđu grejanja i korišćenja, ali s obzirom na nižu cenu jeftinije tarife to se iskompenzuje, pa na kraju sve može da izađe na isto ili vrlo slično.
Uglavnom, sve zavisi od potrebe.
To ti je kao pitanje da li ćeš više kilometara da pretrčiš kada hodaš jedan sat brzinom od šest km/h, ili kad deset minuta voziš bicikl 36km/h.