PROTESTI U BEOGRADU

somalijac

Zainteresovan član
Poruka
240
Protest kombi prevoznika
21.01.2011 10:23
Stotinak kombi prevoznika okupilo se juče na Novom Beogradu u znak protesta zbog uvođenja poreza na luksuz za sve kombije i male kamione.
Udruženje kombi prevoznika organizovalo je ovaj skup na parkingu ispod Brankovog mosta kako bi mirnim protestom skrenuli pažnju državnim organima na svoj problem. Za ponedeljak najavljuju novo okupljanje i protestnu vožnju.
Kako se čulo, novi propisi otežavaju, pa čak i onemogućavaju ove prevoznike da rade svoj posao i na to su već skrenuli pažnju nadležnima. Zahteve za izmenu ovih, kako kažu „ubitačnih" propisa, poslali su gradskim i republičkim vlastima prošle nedelje. Kombi prevoznici tokom jučerašnjeg protesta nisu izlazili na ulice, ali su protestnu vožnju najavili za ponedeljak. Tokom protesta izneli su zahteve koje su još prošle nedelje poslali državnim organima. Oni traže da kombi vozila do 3,5 tona ukupne mase i putnički kombi prilikom registracije imaju svoju kategoriju, da se prilikom plaćanja putarine uvrste u drugu kategoriju, da se uvede minimalna cena ture po gradu, stroža kontrola divljih kombi prevoznika i da im se dozvoli parkiranje u centru grada.
- Po ovome što su uveli ispada da naše osnovno sredstvo za rad spada u istu kategoriju kao i džip, a godišnji iznos koji treba da platimo može biti veći i od 170.000 dinara. Zato osnivamo Udruženje koje će se boriti za prava svih nas - rekao je Igor Ljubinković.
Registracija teretnih vozila do 3,5 tona poskupela je ove godine oko dva i po puta jer je država od 1. januara uvela porez na luksuz za sve kombije i male kamione! Tako će oko 130.000 vlasnika ovakvih vozila pored redovne registracije morati da plati po oko 70.000 dinara poreza državi! Firme koje se bave autoprevozom tvrde da će samo za registraciju morati da rade dva meseca.

M. Radičević
Preuzeto od Press Online-a
 
Au kombi ce srusiti vlast...cccc

Nece ,a da li znas uopste o cemu se radi . Zadnju registraciju sam platio 20000 dinara a sada moram 58 000 dinara to nije cak ni 200% vise . Kombi teretni imam i nisam prevoznik a porez na radnju placam uredno , samo debili mogu da bace kombi i luksuzne dzipove u istu kategoriju. Kombi je kao i kamion za posao a dzipovi za druge stvari. 200% nije malo sta mislis?
 
Nece ,a da li znas uopste o cemu se radi . Zadnju registraciju sam platio 20000 dinara a sada moram 58 000 dinara to nije cak ni 200% vise . Kombi teretni imam i nisam prevoznik a porez na radnju placam uredno , samo debili mogu da bace kombi i luksuzne dzipove u istu kategoriju. Kombi je kao i kamion za posao a dzipovi za druge stvari. 200% nije malo sta mislis?

UPRAVO SE O TOME RADI.....
 
Epa uvodjenje ovog zakova je dokaz da nas vode debili neizmerive vrednosti.Svaka cast. Imam mali kamion za koji mi je potrbno samo 95000 za registraciju ali posto smo mi Srbi nebeski narod ja se ne brinem da semo propasti. posto je jedan moj mestanin registrovao svoj Q7 kao teretno, MENE INTERESUJE STA JE MENI POTREBNO OD DOKUMENTACIJE DA MOJE KAMIONCE REGISRUJEM KAO SKUTER.:sanke:
 

Back
Top