PROTEINI

dkucenic

Početnik
Poruka
36
da li je unosenje proteina hemijskim putem stetno??da li utice na rast??imam 16. god, visok 175 i 62kg...sta mislite jel vreme da pocnem da uzimam proteine???i da li uticu na brzinu??
 
mislis na whey, surutku. taj protein nije hemijski nego prirodan. za tvoje godine mislim da nije dobro da uzimas na svoju ruku whey protein, ako preteras moze da ti osteti jetru.
tebi definitivno treba protein jer rastes i treba gradivnog materijala ali i energije. jedi tunu, piletinu, svako meso koje mozes, jaja (belanca). pij mleko, jogurt itd. energija - piriniac, pasulj, shpageti, dobar hleb itd.
zaboravi na whey sem ako imas nekog ko ume da ti kaze koliko grama dnevno smes da uzimas, ti si maloletan i ne sme da ti se dozvoli da uzimas takve stvari na svoju ruku.
 
samo ako i vežbaš. ako ne vežbaš ona nema svrhe.

drugo, ti nemaš mnogo kilograma pa nema potrebe da unosiš proteine i hemijski - ne treba ti toliko. Samo koriguj ishranu tako da povećaš unos proteina za sada. Ako bi ih uzimao i putem suplemenata uzimao bi više nego što ti je telu potrebno u ovom trenutku. To znači da bi tvoje telo iskoristilo koliko mu treba, dok bi ostata otišao u energiju, a to je čisto traćenje para.

Moj savet je da vežbaš uz pojačanu ishranu i pratiš šta se događa. Tek kad tu izvučeš maksimum onda možeš nešto da dodaš kroz suplemente ako uopšte bude potrebe. Ja imam 80kg i bez problema to održavam ishranom.
 
mlad si previse jos rastes u visinu i nije dobro da uzimas nista dok rastes na gore. ako krenes sa jakim treningom teretane i slicno i uzimas suplemente rast ce krenuti u sirinu a od visine neces vise imati nista. sa tvojih 175 i 16 godina mozes jos da cekas. ali i da vezbas sa manjim tezinama da napravis definiciju dok si jos mlad masa se mnogo lakse nabacuje od definicije.
 
mlad si previse jos rastes u visinu i nije dobro da uzimas nista dok rastes na gore. ako krenes sa jakim treningom teretane i slicno i uzimas suplemente rast ce krenuti u sirinu a od visine neces vise imati nista. sa tvojih 175 i 16 godina mozes jos da cekas. ali i da vezbas sa manjim tezinama da napravis definiciju dok si jos mlad masa se mnogo lakse nabacuje od definicije.

Sve do jednog što si napisao je netačno od rečenice do rečenice.

1. nije dečko previše mlad i izrastao je skoro sasvim. Rašće još možda malo, par cm, ali to mu je što mu je.
2. teretana ne utiče na rast, to je čista glupost. na rast utiče isključivo i samo hormon rasta.
3. vežbanje sa manjim težinama je gubljenje vremena. "definicija" se pravi tako što smanjiš telesne masti na 5% pa se koža istanji i mišići se izraze. A to se radi jakom proteinskom dijetom uz vežbe. Svi oni bodibilderi izgledaju veliko i masnjikavo tokom cele godine. Tek pred takmičenje krenu da mršave i gube mast, tako što ceo dan žderu belo meso i jedu povrće. A pri tome vežbaju jednakim intenzitetom
 
da li je unosenje proteina hemijskim putem stetno??da li utice na rast??imam 16. god, visok 175 i 62kg...sta mislite jel vreme da pocnem da uzimam proteine???i da li uticu na brzinu??
Kakvo je to uzimanje proteina hemijskim putem??? I šta je to hemijski put? Odakle ti ideja da može uticati na rast ili brzinu?
 
Proteini su sastavni deo ishrane i unose se svakodnevno,kod vezbaca je povecana potreba zbog izgradnje misicne mase

Jeste, ali "vežbači" se obično navade p pokušavaju da unose po 200g proteina dnevno što je sumanuto puno i skupo. Pogotovo što telo posle ne zna šta će sa tolikim proteinima, pa to lepo sve ode u energetske potrebe.
 
mislis na whey, surutku. taj protein nije hemijski nego prirodan. za tvoje godine mislim da nije dobro da uzimas na svoju ruku whey protein, ako preteras moze da ti osteti jetru.
tebi definitivno treba protein jer rastes i treba gradivnog materijala ali i energije. jedi tunu, piletinu, svako meso koje mozes, jaja (belanca). pij mleko, jogurt itd. energija - piriniac, pasulj, shpageti, dobar hleb itd.
zaboravi na whey sem ako imas nekog ko ume da ti kaze koliko grama dnevno smes da uzimas, ti si maloletan i ne sme da ti se dozvoli da uzimas takve stvari na svoju ruku.

Koji brate dobar hleb, okrenem i citam sastojke onaj od 300 i od 44 dinara isto imaju... El ima neki Hleb bez tih hemiskih govana, cist i prirodan hleb ?
 
Koji brate dobar hleb, okrenem i citam sastojke onaj od 300 i od 44 dinara isto imaju... El ima neki Hleb bez tih hemiskih govana, cist i prirodan hleb ?

sam ga napravi - 400ml vode, po 1/2 kasicice soli i sode bikarbone, 3 - 4 kasike ulja, 3 kasike prosenog ili kukuruznog brasna i oko 10 bilo kog integralnog, malo kima (testo kao za americke palacinke ne previse tecno), na kraju 100ml jogurta....peces u teflonskom nauljanom plehu, inace se zalepi, na 170C oko 40min dok popuca gornja kora
 
Poslednja izmena:

Back
Top