Prosveta

Poštovani, zanima me da li je neko u skorije vreme išao na NSZP na testiranju u vezi zapošljavanja u školi?
Pozdrav,

Moja drugarica je išla pre jedno 3 godine. Ona je završila muzičku akademiju, profesor solfeđa, i prijavila je se da radi u muzičkoj školi. Ovo mi je tada napisala (znači ovo sve se dešava u avgustu mesecu, pred početak školske 2020/2021 godine):

Bilo je nekoliko testova sa pitanjima i ograničenim vremenom za popunjavanje.

1. test: treba složiti razne geometrijske oblike (bele, crne, tačkaste, prugaste i karirane) po logičnom redosledu.

2. test: date su tri grupe od po 5 (narodnih) poslovica i pored nekih 8-10 tumačenja... treba pronaći tačno tumačenje za svaku poslovicu - npr.: ''U se i u svoje kljuse''

3. test: niz podužih rečenica (cela strana A4) sa određenim zadatkom (podvuci/zaokruži reč, napiši tačku, zarez iza druge reči u rečenici...) gde su sve reči ispretumbane.

4. test - provera memorije: Čitala nam je žena priču (cela strana A4), pa smo posle toga dobili papir - s leve strane isti tekst gde fale neke reči označene brojem u zagradi, i s desne strane ti brojevi gde u nastavku treba dopisivati reči koje fale.

Ova prva 4 testa su bila vremenski prilično ograničena. Sledi 5 test koji smo mogli da radimo 30-40 minuta.

5. test - test ličnosti: 240 pitanja gde treba da zaokružiš jedan od ponuđenih odgovora: 1) u potpunosti se ne slažem, 2) ne slažem se, 3 ? (neodlučan sam), 4) slažem se, 5) u potpunosti se slažem.
 

Back
Top