Pronalaženje..?

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
..šta je to što odlučuje u masi muškaraca, nekoliko njih koji vam se svide..onog jednog koji odgovori na vaš poziv istovremeno kad i vi na njegov...da se jednostavno nađete..i zajedno živite život..tolike ste odbili..tolike je on odbio...ali vas dvoje ste se našli...jel to stvar trenutka, sreće, slučajnosti...ne ja mislim da je nešto više od toga...srodne duše...neka psihička veza koju želim da pokušamo opisati....
....koliko samo faktora utiče na odabiranje pravog....
....da li je onaj najvažniji faktor....odgovoriti najbolje na međusobne potrebe...
....kao u školi...on zadovoljava moje a ja njegove psihičke (fizičke) potrebe najbliže najvećoj ocjeni....?
 
Једноставно осетиш... (Знаш, једноставно...) ЈЕДНОСТАВНО :dash:


пс. Ако те осећај зезне, ондаК појма немам. Ја сам ипак једна од млађих овде :manikir:

Да јавим кад будем била 25? :telefon: :zper:
 
pa da, nešto...
jer da nije tako bilo bi super lako:
kao postojala bi neka baza podataka i ubacimo svoje podatke i želje i onda nam samo izbaci idealnog dasu i superiška.
 
Kažu da svako od nas na ovom svetu ima savršenu drugu polovinu i kada na nju naidje-jednostavno zna!Valjda je to ono što se tumači kao ljubav na prvi pogled.Ja sam na svoju naišla sa 17 i eto već 28 godina smo zajedno :heart:

Neko zna, nekome se samo ucini da zna. Da svako zna ne bi postojali rastanci.
Shvatih veceras da je ne samo da ne umem da pisem na teskim temama gde su potrebni pravi saveti, vec ne umem da pisem ni na temama o ljubavi, zivotnim odlukama, sestim culima.
 
..šta je to što odlučuje u masi muškaraca, nekoliko njih koji vam se svide..onog jednog koji odgovori na vaš poziv istovremeno kad i vi na njegov...da se jednostavno nađete..i zajedno živite život..tolike ste odbili..tolike je on odbio...ali vas dvoje ste se našli...jel to stvar trenutka, sreće, slučajnosti...ne ja mislim da je nešto više od toga...srodne duše...neka psihička veza koju želim da pokušamo opisati....
....koliko samo faktora utiče na odabiranje pravog....
....da li je onaj najvažniji faktor....odgovoriti najbolje na međusobne potrebe...
....kao u školi...on zadovoljava moje a ja njegove psihičke (fizičke) potrebe najbliže najvećoj ocjeni....?
ne znam, nikad nisam .... pustala poziv (?) masama ili bilo kome, ali jesam na nat. geo. gledala razna ljubavna ... dozivanja
a i u onoj diznijevoj once upon a dream je bilo nesto slicno
stvarno nisam iz tih voda :mrgreen:
psihicka i fizicka bliskost postoji i van veze sa partnerom, nema nceg misticnog u tome
jedino sto je cini drugacijom od drugih je postojanje i seksualne privlacnosti
takodje, vise osoba je u stanju da ispuni sve od navedenih uslova
tako da "jedan jedini" i "pravi" :lol:
 
Ni poslije 7 god. veze nisam sigurna da smo ''srodne duse'', nasli smo se tako kako smo se nasli i eto nekako funkcionisemo :)
Nasi karakteri su potpuno razliciti ali opet ima to nesto sto nas je odrzalo skupa.
Volimo se ali niko ne moze da mi garantuje da ce tako biti i za 10 godina.
Ja nisam zanesenjak i ne vjerujem u vjecnu ljubav po svaku cijenu.

Sjecam se kad je moju mamu jedna prijateljica pitala je li moja veza ozbiljna a ona joj je odgovorila da nije sigurna ni da je njen brak ozbiljan a kamoli moja veza :)

A jesam li sad omasila temu, zaboravih o cemu trebam da pisem, definitivno vrijeme za spavanje :bye:
 
Ni poslije 7 god. veze nisam sigurna da smo ''srodne duse'', nasli smo se tako kako smo se nasli i eto nekako funkcionisemo :)
Nasi karakteri su potpuno razliciti ali opet ima to nesto sto nas je odrzalo skupa.
Volimo se ali niko ne moze da mi garantuje da ce tako biti i za 10 godina.
Ja nisam zanesenjak i ne vjerujem u vjecnu ljubav po svaku cijenu.

Sjecam se kad je moju mamu jedna prijateljica pitala je li moja veza ozbiljna a ona joj je odgovorila da nije sigurna ni da je njen brak ozbiljan a kamoli moja veza :)

A jesam li sad omasila temu, zaboravih o cemu trebam da pisem, definitivno vrijeme za spavanje :bye:

..ne nisi...možda je to samo stvar trenutne inspiracije..ponekad...
..ne znam kako se zvao onaj film..a da tri vjenčanja i sahrana..vidjeli se četiri puta i jednostavno bili savršeni jedno za drugo...dobro to je samo film...
...nisam imala puno veza na daljinu...
....ali ako ne vidiš tu osobu duže vremena i za vas ne važi pravilo daleko od očiju, daleko od srca..mislim da je to ono pravo...
..ili ja samo bilo potrebno da se više vremena ne vidite:lol:
...ili su vam stavovi toliko slični...kao i pogled na svijet...problemi slični...životni putevi...da ne možete da zaboravite tu osobu....?..
...zaboraviti nju bilo bi isto kao i zaboraviti sebe...?
...da li je ovo pretjerivanje...ne znam....
 
..šta je to što odlučuje u masi muškaraca, nekoliko njih koji vam se svide..onog jednog koji odgovori na vaš poziv istovremeno kad i vi na njegov...da se jednostavno nađete..i zajedno živite život..tolike ste odbili..tolike je on odbio...ali vas dvoje ste se našli...jel to stvar trenutka, sreće, slučajnosti...ne ja mislim da je nešto više od toga...srodne duše...neka psihička veza koju želim da pokušamo opisati....
....koliko samo faktora utiče na odabiranje pravog....
....da li je onaj najvažniji faktor....odgovoriti najbolje na međusobne potrebe...
....kao u školi...on zadovoljava moje a ja njegove psihičke (fizičke) potrebe najbliže najvećoj ocjeni....?

Jednostavno osetim neku toplinu i nežnost u srcu prema dotičnom,
razvuče mi osmeh na lice od uvca do uvca od dragosti i
radosti kad ga vidim i znam da ću biti s njim:).
 
Tajming. Da sam upoznala mm (a verujem da je on moja druga polovina) pet godina ranije, verovatno bismo mrzeli jedno drugo :lol: Isto tako, kada bi me muž sada ostavio na neki ružan (ma, bilo koji!) način, odma' bih shvatila da to nije bilo to :lol: Sve je relativno :mrgreen:
 
..šta je to što odlučuje u masi muškaraca, nekoliko njih koji vam se svide..onog jednog koji odgovori na vaš poziv istovremeno kad i vi na njegov...da se jednostavno nađete..i zajedno živite život..tolike ste odbili..tolike je on odbio...ali vas dvoje ste se našli...jel to stvar trenutka, sreće, slučajnosti...ne ja mislim da je nešto više od toga...srodne duše...neka psihička veza koju želim da pokušamo opisati....
....koliko samo faktora utiče na odabiranje pravog....
....da li je onaj najvažniji faktor....odgovoriti najbolje na međusobne potrebe...
....kao u školi...on zadovoljava moje a ja njegove psihičke (fizičke) potrebe najbliže najvećoj ocjeni....?


U slučaju mene i njega .... odlučili smo mi da želimo da budemo zajedno, da se dovoljno dopadamo jedno drugom i da se razumemo.
NIkakvi leptirići, pogledi i strast .... Zrelo smo nekako nastupili ... izlazili, razgovarali, upoznavali se .... Nije tu bilo ničega na ''prvi pogled'' sem prvog osmeha koji ga je izdvojio iz gomile .... Nije bilo iluzija, maštanja, nekog preteranog zaljubljivanja ..... Hiper emocije su me izbegle taj put, ali su me sustigle one druge ozbiljnije i nekako svesnije. Znala sam da nam se piše ''na dugo'', ali nikada se nismo obećali ''zauvek'' jedno drugom, jer smo oboje dovoljno odrasli da znamo da je ''zauvek'' samo fraza.

Živimo dok nam je lepo ... uživamo jedno u drugom i volimo se ..... bez ''zauvek'' i suvišnih obećavajućih reči i rečenica.
 
U slučaju mene i njega .... odlučili smo mi da želimo da budemo zajedno, da se dovoljno dopadamo jedno drugom i da se razumemo.
NIkakvi leptirići, pogledi i strast .... Zrelo smo nekako nastupili ... izlazili, razgovarali, upoznavali se .... Nije tu bilo ničega na ''prvi pogled'' sem prvog osmeha koji ga je izdvojio iz gomile .... Nije bilo iluzija, maštanja, nekog preteranog zaljubljivanja ..... Hiper emocije su me izbegle taj put, ali su me sustigle one druge ozbiljnije i nekako svesnije. Znala sam da nam se piše ''na dugo'', ali nikada se nismo obećali ''zauvek'' jedno drugom, jer smo oboje dovoljno odrasli da znamo da je ''zauvek'' samo fraza.

Živimo dok nam je lepo ... uživamo jedno u drugom i volimo se ..... bez ''zauvek'' i suvišnih obećavajućih reči i rečenica.

Ovo kao da sam ja pisala :eek:

:klap::klap::klap:
 
Хм... мој будући муж и ја смо се нашли на необичан начин и ето... Са два различита краја света, две расе, две културе, даљина, близина, осмеси, препирке...
Већ скоро 3 године. И ни једног трена ми не недостаје мање док чекам остварење наших планова а он није крај мене. Тешко-да. Вредно-и те како. Радујем се сусретима, одморима, викендима а и позивима (поруке моја душа не куца, да га бем)... :heart:
А будем ли једног дана схватила да сам погрешила?
Отворићу тему на форуму "Како извести савршено смакнуће оног правог?" :klap:
 
Ах да, неке овде знају за скорашњу свађу са дотичним кад сам први пут по мало посумњала у постојање правог...
И наком мојих беспотребних извињења, сасула сам му како и шта и рекла му да одлучи. Не желим га мучити ако не може да се носи са мојим проблемом, а довољно га волим да бих га пустила (и себи очерупала косу).
И ето... одлучио је да остане... желећи све снове самном...

Сањалица сам? Шта ћу :zper: Ви који не верујете у овакве снове, ондаК чекајте отварање горе поменуте теме :manikir: Мада, неће бити потребе, јупииии...
ЈА У ЉУБАВ ВЕРУЈЕМ!!!!!
 
Svog "buduceg" sam videla,
pre dve godine na ulici,
kada se njegov ortak pozdravljao sa mojim tadasnjim deckom,
i zakucala...
Samo sam pitala "Ko je to..?" tadasnjeg decka,
koji je naravno poludeo,
a ja sam se pitala sta mi bi..!
Sledeci put kada sam ga videla rekla sam sebi, ja njemu moram da se javim..!
Trajalo je to sretanje dugo...
I sada smo deset meseci zajedno...
 
Svog "buduceg" sam videla,
pre dve godine na ulici,
kada se njegov ortak pozdravljao sa mojim tadasnjim deckom,
i zakucala...
Samo sam pitala "Ko je to..?" tadasnjeg decka,
koji je naravno poludeo,
a ja sam se pitala sta mi bi..!
Sledeci put kada sam ga videla rekla sam sebi, ja njemu moram da se javim..!
Trajalo je to sretanje dugo...
I sada smo deset meseci zajedno...

:klap:..predivna priča....:heart:
 
Kad prilazis i osecas da se gravitacija ukida i ti, kao, lebdis na lastucicima koji se namestaju pod tvoje noge dok hodas. I u tom trenu svet uroni u tisinu, ukinu se zvuci i samo vidis dva nasmesena oka i pruzis ruku, bez razmisljanja, znajuci da je vec pruzio i on prema tebi. A svetla promicu pored vas kao na ekranu i ostatak sveta vas se uopste ne tice. Ne gledas u njega, a sve vreme ga vidis na ekranu u svojoj glavi i znas da te gleda i osecas zelju njegove ruke da ti dodirne kosu, a on ne zna sme li.
I setas sa njim pored mracne reke, i cini ti se da on pali svetla u vodi, dok prolazite.

Takve strasne bliskosti nekako su uvek osudjene da ostanu romanse i zavrse u suzama.
 
Poslednja izmena:
..šta je to što odlučuje u masi muškaraca, nekoliko njih koji vam se svide..onog jednog koji odgovori na vaš poziv istovremeno kad i vi na njegov...da se jednostavno nađete..i zajedno živite život..tolike ste odbili..tolike je on odbio...ali vas dvoje ste se našli...jel to stvar trenutka, sreće, slučajnosti...ne ja mislim da je nešto više od toga...srodne duše...neka psihička veza koju želim da pokušamo opisati....
....koliko samo faktora utiče na odabiranje pravog....
....da li je onaj najvažniji faktor....odgovoriti najbolje na međusobne potrebe...
....kao u školi...on zadovoljava moje a ja njegove psihičke (fizičke) potrebe najbliže najvećoj ocjeni....?

uz sva naša vjerovanja u sudbinu, srodne duše, postoji i faktor vremena, mada je i on određen možda upravo sudbinom, ko li će znati?
To ti je ono kao, sjediš u vozu, voz stane na svakoj stanici...na jednoj od njih upoznaš nekog za koga osjetiš da je ONO PRAVO...ali...niste stigli do kraja ni osjetiti je li ili nije, ostao je jak nagovještaj, jači nego ikad prije...i onda se desi nešto: ili voz mora krenuti dalje...ti ne možeš izaći, jer ideš npr. nekom u važnu posjetu, ili na sastanak za posao, ili njega zovu...neko mu je bolestan, on ne može s tobom...i odeš...stanice prolaze, ljudi koje srećeš su dragi, al se u mislima stalno njemu vraćaš, onom tamo što je ostao ili čak otputovao...i tako zbunjenu te osvoji neko kome ne možeš odoljeti, iako je dosta drukčiji od onog TAMO, ili ostaneš trudna( ne boj se, ovo je metaforički), ili te zatrpa pažnjom koju ne želiš izgubiti...i postaneš njegova...
Da li je to bilo suđeno ili ne?
Šta da si ostala na onoj stanici,,,a zavisilo je i od tebe i od njega...da li nam je sve određeno ili ipak, SAMI BIRAMO, ne znajući gdje idemo...ako nisi, pročitaj "Igru anđela"...
 

Back
Top