PROGON ZBOG 'NECEGA' ? (Progon zbog religije u Jagodini)

eremita:
Нисам одмах одговорио јер сам покушавао да пронађем Регистар верских заједница по новом Закону - али ми није успело, или није доступан, или ја
нисам умео добро да гуглам.

1. КО ТВРДИ да је та "верска заједница" (hinduističke Vajšnavske verske zajednice u Jagodini) уопште регистрована.

2. КО ТВРДИ да је човек нападнут само због припадности тој секти ???

3. КО ТВРДИ да та секта НИЈЕ деструктивна и КО ЗНА шта они раде ???

НИКО, наравно, уобичајена већ виђена акција смрадова НВО и њихових "помагача" на интернету.

А ти, Петре, када се будеш јавио са оваквим темама У ПРИНЦИПУ без обзира на ту исту верску и националну припадност, онда можемо да разговарамо. Овако, ти си за мене

- 0 од човека
- 0 од објективности
- и уопште ти си за мене 00 !

Могу 500 тема да отворим о разноразним малтретирањима Срба само зато што су православне вероисповести на теренима бивше СФРЈ - СВЕ ВАС ЈЕ БОЛЕЛА ******. Још сте плус отварали теме искључиво за пљување по СПЦ. И ја ти сада кажем: заболе ме за тог Животу-"хиндуисту", баш ме брига, као што је све вас било баш брига за Србе православне.

**********************************************

Иначе за твоју информацију, само у Војводини делује 89 разноразних верских секти а у целој Србији имају око 450 000 разноразних присталица што је десетоструко већи број и секти и присталица него у неким другим земљама. А ти онда стави ПРСТ НА ЧЕЛО па размисли зашто се то догађа баш овде, код нас и КО то све финансира ???

п.с. Ова тема уопште није за пдф Политика него за пдф Култови
:? kaznena markica od 8 dinara po koverti???
 
svetolik trpkovic:
kada bi neki iz moje okoline sebe samoproglasio za hindustu ,sintaistu ili budistu verovatno bih ga smatrao za budalu .
Зашто би га сматрао за будалу?
Свако има право на своје уверење, ако је искрено. (Наравно, под условом да не угрожава друге, није агресиван, и не покушава да другом то уверење наметне).

А поготово, што су то, у неким цивилизацијама, респектабилна и значајна веровања. (И не само веровања, али, опет, да не ширимо тему).
 
Karlito Brigante:
Nešto mislim...taj hindu,mora da je naš crow,sa foruma.Ne postoji niko tako tvrdoglav da bi se bavio sektašenjem,samo da bi napakostio komšijama! :D

Ма тај млади многобожац је своје многобоштво и секташтво наравно ИЗРОДИО из Библије , као и све секте. Свето писмо Старог завета има 807 страница - а он се окачио на једну РЕЧ "к'о глув на телефон" и не пушта - хоће да сруши и Стари и Нови завет због једне речи која је можда погрешно преведена, а ако није сигурно би до сада од Чивута чули да су и они многобошци као што је овај crow..... :lol:
 
eremita:
Ма тај млади многобожац је своје многобоштво и секташтво наравно ИЗРОДИО из Библије , као и све секте. Свето писмо Старог завета има 807 страница - а он се окачио на једну РЕЧ "к'о глув на телефон" и не пушта - хоће да сруши и Стари и Нови завет због једне речи која је можда погрешно преведена, а ако није сигурно би до сада од Чивута чули да су и они многобошци као што је овај crow..... :lol:

Mnogi crkveni naučnici su utvrdjivali istinitost Darvinove tvrdnje.
Toliko se zaneše u sličnostima sa majmunom da zaboraviše da je nemoguće raširiti more rukama...
 
Norma Kampl:
Зашто би га сматрао за будалу?
Свако има право на своје уверење, ако је искрено. (Наравно, под условом да не угрожава друге, није агресиван, и не покушава да другом то уверење наметне).

А поготово, што су то, у неким цивилизацијама, респектабилна и значајна веровања. (И не само веровања, али, опет, да не ширимо тему).
pa mozda sa malo upotrebio prejak izraz ali bi mi svakako bilo malo glupavo al kao sto rekoh postovao bi taj izbor i ne bi ga vredjao zbog toga a pogotovo ga ne bi fizicki napadao i to pet puta kao ovi seljaci iz uvodnog posta.
 
Norma Kampl:
Зашто би га сматрао за будалу?
Свако има право на своје уверење, ако је искрено. (Наравно, под условом да не угрожава друге, није агресиван, и не покушава да другом то уверење наметне).

А поготово, што су то, у неким цивилизацијама, респектабилна и значајна веровања. (И не само веровања, али, опет, да не ширимо тему).

Норма, када су у питњу секте (нарочито оне агресивне) у Србији ВЛАДА ХАОС... схватите да је само у Војводини регистровано 89 секти.....ејјјјјјј... па где ви живите људи...
Моји матори имају неке пријатеље, имућне људе са Дедиња који су доживели ужасну трагедију, практично су изгубили сина јединца захваљујући Харе Кришни, дечко је одједном полудео, почео да иде бос, у белој кошуљи до земље, почео да зоба зрневље... неће да једе и цео дан се клати уз неку музику... ено га у лудари...
а да не причам овде у Бг адвентисти шта раде... има доста о томе написано а и МУП има специјално своје одељење за те кретене...

Једно је нека друга вера - а сасвим друго је нека секта иза које се крију криминалци који придобијањем својих тзв."верника" у ствари пикују на његову
могућу имовину, лову и сл. или на њега као свога слугу...
 
eremita:
Већ сам ти одговорио. Ја нисам крив што си ти затуцана и необразована комуњара која о религијским појмовима - нема појма.

Какве "богове" - јеси ли ти шенуо ??? :roll: :roll: :roll:

********* :):)
hehe, pa to je najpametnije sto umes da kazes...
jbga, valjda ce jednom sa lica zemlje da nestanu religiozni fanatici i sektasi kao sto si ti...
 
Iron Lord:
Mnogi crkveni naučnici su utvrdjivali istinitost Darvinove tvrdnje.
Toliko se zaneše u sličnostima sa majmunom da zaboraviše da je nemoguće raširiti more rukama...

Ево, опет овај марксиста заје*ава.... Којим рукама је неко "раширио море" ??? Где си то нашао, кеве ти...... :lol: :lol: :lol: 1000 пута сам овде написао да нарочито ви атеисти када читате верске књиге - не смете да их тумачите БУКВАЛНО него морате пронаћи ТЕОЛОШКА ТУМАЧЕЊА .......

Али, коме ја причам....... :confused:
 
eremita:
Норма, када су у питњу секте (нарочито оне агресивне) у Србији ВЛАДА ХАОС... схватите да је само у Војводини регистровано 89 секти.....ејјјјјјј... па где ви живите људи...
Моји матори имају неке пријатеље, имућне људе са Дедиња који су доживели ужасну трагедију, практично су изгубили сина јединца захваљујући Харе Кришни, дечко је одједном полудео, почео да иде бос, у белој кошуљи до земље, почео да зоба зрневље... неће да једе и цео дан се клати уз неку музику... ено га у лудари...

За ово се слажем. И ја знам неке такве примере из непосредне околине.

Ја сам и рекла: поштујем сва уверења, ако су искрена, и НЕАГРЕСИВНА.

Такође, сам за строге мере, и кривично гоњење, ако на било који начин прекрше закон.

Или, ако под маском неке од тих верских заједница или, поједностављено речено "секти", у ствари врбују људе - из материјалне користи. Намерно бирају припаднике имућних породица, да би, напросто, могли да извлаче новац..

Она Мунова секта је типичан пример.

а да не причам овде у Бг адвентисти шта раде... има доста о томе написано а и МУП има специјално своје одељење за те кретене...
Што се тиче Адвентиста... Ту, морам признати, барем ја, немам негативних искустава, напротив. Конкретно, моја, сада покојна, Бог да јој душу прости, комшиница, припадница Адвентистичке цркве, била је једна изузетно добра душа. Истински побожна, и - права - српска патриоткиња, у оном најбољем, неисквареном смислу те речи. Слала хуманитарну помоћ на КиМ. И сама лично, а колико сам чула, и преко своје Цркве. Никад ничим није показала ни најмање агресивности, или помисли о "врбовању" за Адвентисте. Управо супротно, била је пуна разумевања. Имала је врло јако верско осећање, и најискреније убеђење.

Једно је нека друга вера - а сасвим друго је нека секта иза које се крију криминалци који придобијањем својих тзв."верника" у ствари пикују на његову
могућу имовину, лову и сл. или на њега као свога слугу..
.
Ето, управо оно што сам и ја малочас поменула.
 
Obersturmfuehrer:
1. Vi ustvari znate o Bibliji , Hriscanstvu i crkvenoj istoriji manje od ateista i agnostika -ali i dalje sebe nazivate Hrišćanima

A ti vidim znaš o tome dosta, pogotovo što se pozivaš na celokupnu Bibliju, koja se sastoji od Starog i Novog zakona, tj. zaveta.
Stari Zavet je bio namenjen Jevrejima oni se oslanjaju na njega i čekaju Mesiju, Hrist nije za njih Sin Božiji,
"Evo dolazim ja i donosim Novi zakon Oca moga", rekao je Hrist,tada je nastalo Hrišćanstvo i hrišćani se oslanjaju na Novi zakon.
Na kraju u Starom zakonu piše "Oko za oko, zub za zub", u Novom zakonu Hrist donosi ljubav i mir i kaže "Ako ti neko udari šamar , okreni mu i drugi obraz".
Tako da ti si taj koji brka stvari, ne praviš razliku izmedju starozavetne i novozavetne vere.
Pod 7, mislim da si naveo da je Jahve pobio sve bebe u Egiptu :roll:
gde to piše u Starom zavetu, majke ti, bebe su pobijene ali ih nije pobio Bog, Jahve kao god volis, citiraj iz Biblije taj deo, tačno je napisano ko ih je pobio.
Jednom sam te pitala , pošto vidim da se pališ na staroslovensku mitologiju, gde smo mi hrišćani sakrili Boga Svaroga, u kom svecu, nisi mi odgovorio , ne očekujem ni sada da ćeš odgovoriti :roll:
 
~Petar~:
ZarkoGavrilovic.jpg


kad jurimo sledbenike sodome i gomore, sto da ne naucimo pameti i nekog hindu_sektasha
logika?

e sad, namece mi se poredjenje- za gejeve je bila prica- prebili ih jer su javno paradirali, sta koji moj imaju oni na ulici, deca gledaju blabla...

ovaj nesrecnik iz jagodine sigurno nije organizaovao parade po jagodini svoje vajshnavske vere

Nije organizovao parade ali je verovatno uvlacio klince u to s_ranje.
 
Varahilo:
Jednom sam te pitala , pošto vidim da se pališ na staroslovensku mitologiju, gde smo mi hrišćani sakrili Boga Svaroga, u kom svecu, nisi mi odgovorio , ne očekujem ni sada da ćeš odgovoriti :roll:

ne znam kad si me pitala, prvi put te vidim....
a odgovor bi bio u kozmi i damjanu.....
samo, ne vidim kako je to bitno, kada je citav ostali panteon jednostavno nakalemljen hriscanstvom, tj pravoslavljem i stavljen u akciju...
 

Back
Top