Proglašenje pobednika poetskog konkursa na temu PROLEĆE

a što se tiče prve pesme, nekako su mi strofe nakon prve tri slabije,
kod prve strofe mi se sve sviđa i rima i slike, "laticama progledala", "još snenu i rosom umivenu", "muževan je bumbar opemenu"
druga strofa vodi priču dalje rima opet jako lepa
u trećoj mi se sviđa pozdrav "snažna vam krila" :)

četrvrta strofa: rima nije dobra kao u prve tri strofe, kao da je inspiracija stala, oseća se neki prekid u kvalitetu u odnosu na prve tri, kao da je izvađena standardna strofa
iz sličnih dečijih pesama + iskorišćena rima desi-adresi koja opet vuče na neku zakrpu u tom zastoju inspiracije

peta strofa mi se sviđa

šesta dobro počinje jako se dobro nadovezuje na petu, ali ima problem, jedna reč je višak. Razumem da ovo "uz naklon" treba da oplemeni tu sliku ali nema dovoljno mesta za to.

sedma je ok, ali opet dosta slabija u odnosu na prve tri.

to je ono što osećam i mislim, nisam stručan da nekim književnim stručnim terminima opišem to što sam rekao, a milsim da to nije ni potrebno.

Eto nadam se da će biti na neku korist.

Pozdrav :)

- - - - - - - - - -

Vi se lepo dogovarate oko nagrada i naknada, a ni moderator nije dobio platu! :mrgreen:

dva puta ništa je ništa, matematika je jasna, crva nije ni bilo :D
 

Back
Top