Profil 'prve', profil 'druge'

kaze koleginica gore :lol:

ako mislis na mene moraces da pazljivije procitas neciji post, jer nije isto kad se radi o nekom idiotu od 22 godine , koja najbolje godine provodi tako sto place i trpi majmuna koji je vara kad i gde stigne, a okolo milion muskaraca ili kad se radi o zeni koja ima decu...samo sam naglasila da tada treba dobro da se razmisli, iako ja smatram da ni tad ne bih oprostila......ali bih razumela neku zenu u takvoj situaciji, ne bih je osudjivala ako oprosti, ovu koja je u vezi i koju sam gore opisala smatrala bih samo ekstremno glupom i nista vise....
 
Zena ne moze da kontrolise da li ce neko da je vara, ali itekako moze da odluci da ne moze neko da je pravi imbecilom....znaci moja je odluka da necu vise biti sa njim u vezi, ni jedne sekunde....sta god da uradi...
I prevara nije ok ni u braku ni u vezi, ali je brak ako postoje deca, mnogo ozbiljnija stvar nego veza, pazljivo treba razmisliti da li da se oprosti ili ne,
ali u vezi oprastati narocito ako se to ponavlja a znam takve slucajeve, je potpuno debilno....
ja nisam nikog prevarila i imam pravo da to ocekujem i od muskarca sa kojim sam, ako ja postujem nekog sa kim sam, ne dopustam da se on ponasa sa manje postovanja prema meni...
naravno da svi mi pozelimo nekog drugog, ali ako ja imam pored sebe jedno predivno bice, ne zelim da ga povredim i izgubim zbog 5 minuta zajebavanja....

ovde je tema postavljena u vezi zena, ali svejedno to vazi kad su u pitanju i muskarci, imam drugarice koje varaju na sve strane, znaci zene to jednako rade....i neki muskarci isto tako to dozvoljavaju....i super ako im je sve to lepo i sasvim bezazleno pa oproste,nemam nista protiv, ali ne mozes ni da osudjujes ljude koji to ne dozvoljavaju....i ne zele da oproste,jer ispada da su oni kreteni a ovi koji varaju ili trpe svetli primer tolerancije i ljubavi....

vidi ako hoces da te neko ne osudjuje onda ne mozes ni ti da osudjujes :)
tipa da ljude koji to tolerisu nazivas imbecelima

kad cujem objasnjenje koje nece sadrzati ne to jednostavno ne moze i to je nepostovanje, primese sujete i zemljoposedicnog karaktera..dakle po hiljaditi put na istoj temi niko nije uzeo da napise zasto..jedno jednostavno zasto, licno zasto, a ne da parafrazira uopstene drustveno prihvatljive postavke...zasto tebi licno nesto smeta? zato sto su ti rekli da je prevara nemoralna? zasto tebi bas tebi smeta do te mere da podrazumeva potpunu isljucivost svake mogucnosti jednog jednostavnog prastanja.
 
ako mislis na mene moraces da pazljivije procitas neciji post, jer nije isto kad se radi o nekom idiotu od 22 godine , koja najbolje godine provodi tako sto place i trpi majmuna koji je vara kad i gde stigne, a okolo milion muskaraca ili kad se radi o zeni koja ima decu...samo sam naglasila da tada treba dobro da se razmisli, iako ja smatram da ni tad ne bih oprostila......ali bih razumela neku zenu u takvoj situaciji, ne bih je osudjivala ako oprosti, ovu koja je u vezi i koju sam gore opisala smatrala bih samo ekstremno glupom i nista vise....

pa one obe trpe nesto zato sto im odgovara..to ti je ono da nekom nesto zaista smeta on bi se pomerio...mislim jel ti drzis saku na vrucoj plotni i places ali je i dalje ne pomices :)
e upravo taj deo vara gde i kako stigne...rekla ja da je greska kada se nesto desi a ne desava...kada se desava onda je obrazac ponasanja..i opet neko nije kreten ako zbog nekih razloga ostaje u tom donosu
i cekaj...neko je glup zato sto je tolerantniji od tebe na odredjenu stvar? :lol:
to je za tebe tako ne mora biti za sve
 
vidi ako hoces da te neko ne osudjuje onda ne mozes ni ti da osudjujes :)
tipa da ljude koji to tolerisu nazivas imbecelima

kad cujem objasnjenje koje nece sadrzati ne to jednostavno ne moze i to je nepostovanje, primese sujete i zemljoposedicnog karaktera..dakle po hiljaditi put na istoj temi niko nije uzeo da napise zasto..jedno jednostavno zasto, licno zasto, a ne da parafrazira uopstene drustveno prihvatljive postavke...zasto tebi licno nesto smeta? zato sto su ti rekli da je prevara nemoralna? zasto tebi bas tebi smeta do te mere da podrazumeva potpunu isljucivost svake mogucnosti jednog jednostavnog prastanja.

boli mene uvo za to sta je drustveno prihvatljivo..nije stvar u tome sta je meni neko rekao , ja upravo u vezi mnogih stvari uradim sta god pozelim i briga me ko ce sta da misli, naravno trudeci se da ne ugrozim druge....

Evo ja cu da ti napisem zasto bi meni licno smetalo: zato sto bih svaki put kad me dodirne imala sliku pred ocima kako je to isto radio nekoj drugoj, bio bi mi gadan i to je sasvim dovoljno......meni licno bi smetalo jer i ja vidjam ljude koji me privuku a onda se setim da je tamo osoba koja volim i koja mi znaci i ne zelim da je povredim i da je izgubim....i zelim nekog ko ce mene da se seti tako kad pozeli da kresne nesto iz zajebavanja....
A da ponovim: Da, imbecil je svako ko se oseca lose i ponizeno a i dalje ostaje u tome, imbecil nije onaj ko to prihvata i ne smeta mu....
 
boli mene uvo za to sta je drustveno prihvatljivo..nije stvar u tome sta je meni neko rekao , ja upravo u vezi mnogih stvari uradim sta god pozelim i briga me ko ce sta da misli, naravno trudeci se da ne ugrozim druge....

Evo ja cu da ti napisem zasto bi meni licno smetalo: zato sto bih svaki put kad me dodirne imala sliku pred ocima kako je to isto radio nekoj drugoj, bio bi mi gadan i to je sasvim dovoljno......meni licno bi smetalo jer i ja vidjam ljude koji me privuku a onda se setim da je tamo osoba koja volim i koja mi znaci i ne zelim da je povredim i da je izgubim....i zelim nekog ko ce mene da se seti tako kad pozeli da kresne nesto iz zajebavanja....
A da ponovim: Da, imbecil je svako ko se oseca lose i ponizeno a i dalje ostaje u tome, imbecil nije onaj ko to prihvata i ne smeta mu....

pa pazi on evidentno pre tebe jeste to radio nekoj drugoj..da li ga tako uvek zamisljas :)
ne valja se kleti u svoju bezgresnost...kad tad nas zivot opovrgne
 
ne valja se kleti u svoju bezgresnost...kad tad nas zivot opovrgne[/QUOTE]ara


U popunosti se slazem sa tobom, nikada ne znas sta te sutra moze zadesiti...svi imamo svoje stavove i principe ali svakom se jednom desi da ih pogazi ili predje preko njih...suludo je trositi vreme na ovo i mlatiti praznu slamu...samo onaj koji vara zna razloge zasto to radi i onaj koji prelazi preko prevare zasto je presao,ne treba generalizovati i nazivati ih imbecilima i glupima, ovakvim ili onakvim... :)
 
pa pazi on evidentno pre tebe jeste to radio nekoj drugoj..da li ga tako uvek zamisljas :)
ne valja se kleti u svoju bezgresnost...kad tad nas zivot opovrgne


pa evidentno jeste ali bas me briga sta je radio pre, ovde je poenta u prevari.....izvrces bezveze celu pricu...kao da emocije nisu bitne....
inace nigde nisam rekla da 100% mogu da tvrdim da mi se nikad nece desiti da prevarim,pa nemoj da pises netacne stvari...
na kraju jos treba da se pravdam sto verujem da mogu sa nekim da imam normalan i lep odnos bez lazi...
i sto mislim da oni koji lazu i varaju jesu kreteni...a oni koji to trpe jos veci ...:roll:
 
Poslednja izmena:
U nekim beskrajnim zenskim pricama, drugarica je razvila teoremu sa kojom se ni malo ne slazem :thumbdown:. O profilu varane devojke i devojke sa kojom se vara.
Kako je ova koje je u ozbiljnoj vezi, obicno ona koja cuti i trpi i spremna da mnogo toga proguta , cesto ne vidi istini ispred nosa, slepa kod ociju, naivna jer veruje itd. A da je druga, ona obicno koja je nekad bila prva i sad veruje u 'bolje posteni konkubinat , nego nepostena veza' :think:, i nije toliko spremna na kompromise. Po meni profil druge jedino jeste - ne ceni dovoljno sebe. :roll: I da 'druga' kojoj se to serijski ponavlja, taj profil veze i odnosa, moze biti ili sama ili druga jer nije spremna da 'trpi' nekog i slicno .
Ja se sad tu pitam postoji li profil 'jedine' .:lol: Sta mislite o svemu tome? :)

Obe su glupe i nesigurne u sebe.
 
pocecu da sumnjam d si zensko...


Daklem ovako.Ulazenje penisa u vaginu je nista.Ali duso,ulazenje duse u dusu je vec nesto.
Elem,prevara nikad nije uslovljena kako to ovde voli da se kaze zivotinjskim nagonima,ma koliko se iza toga sakrivali.To je jedno.
Drugo,zasto bi sebi dozvolila da se krijem od bilo koga? Varanje,da prostis,to podrazumeva.Ja nisam nicije vlasnistvo doli svoje.Dakle to bi vredjalo i moj intelekt i moj ego.
Galama se ne dize.Prevara se moze oprostiti,ali iz toga obe strane treba nesto da nauce i zakljuce.Nikad do toga ne dolazi slucajno.;)

Jesi probala sa malo vecim?:)
 
Reci cu vam ovako.Prevara,ukoliko i dodje do nje,je vrlo ozbiljan znak da u vezi,braku nesto ozbiljno nije u redu.To nije nesto sa cim se ucenjuje,meri ko ce vise.To je jasan znak poremecenih odnosa izmedju dvoje ljudi.Naravno,pod prevarama ne podrazumevam sve koje nastaju do 20.Posle toga bi i muskarci i zene trebali da budu u stanju da postuju sebe.
Kad dodje do prevare obe strane trebaju da se zapitaju zasto?Kad daju sebi odgovor,naci ce i resenje.

Tolko.:P


Ne trebaju se uopste pitati zasto. Jer odgovor je samo jedan. Njihovi kalupi ne cesu se vise dovoljno dobro.:)
 
U nekim beskrajnim zenskim pricama, drugarica je razvila teoremu sa kojom se ni malo ne slazem :thumbdown:. O profilu varane devojke i devojke sa kojom se vara.
Kako je ova koje je u ozbiljnoj vezi, obicno ona koja cuti i trpi i spremna da mnogo toga proguta , cesto ne vidi istini ispred nosa, slepa kod ociju, naivna jer veruje itd. A da je druga, ona obicno koja je nekad bila prva i sad veruje u 'bolje posteni konkubinat , nego nepostena veza' :think:, i nije toliko spremna na kompromise. Po meni profil druge jedino jeste - ne ceni dovoljno sebe. :roll: I da 'druga' kojoj se to serijski ponavlja, taj profil veze i odnosa, moze biti ili sama ili druga jer nije spremna da 'trpi' nekog i slicno .
Ja se sad tu pitam postoji li profil 'jedine' .:lol: Sta mislite o svemu tome? :)

mislim da ovo nema veze sa mozgom
sta vise, bila sam u isto vreme devojka u dugoj vezi, koja je varala, i sa kojm je neko varao nekoga...a, moguce je da sam bila i varana...
i jesam li tu bila "prva", ili "druga"?
ili, samo "nemoralna", kao sto znam da ce neki da pojure da duhovito odgovore...
 
Jesi probala sa malo vecim?:)


Ne.Ne bi da se zaglavi,pa da ne moze napolje....;):P

Ne trebaju se uopste pitati zasto. Jer odgovor je samo jedan. Njihovi kalupi ne cesu se vise dovoljno dobro.:)


Dakle potrebna je regeneracija,da ne kazem ozivljavanje sistema....:P
Tacno,ali ostaje pitanje zasto i sta ce povodom toga uraditi?:think:

Da li ce sve ostati na kalupu ili tu ima jos mogucnosti za iznenadjenja...?:P
 

Back
Top