Професор Мирољуб Петровић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Simptomatično je - za sve države u krizi - da ovakav lik dobija medijski prostor, bilo na televizijama, bilo u novinama, bilo na forumu, i to na Filozofiji.
Da je tema otvorena na Psihologiji, pa hajde de ... ili da imamo pdf Sociologija. Onda bismo mogli da elaboriramo na temu ko gleda "Parove" i "Ćirilicu", i zašto.
Kakve veze ova ljudska pojava ima sa filozofijom? Trabunjanja o nekom novom Dušanovom carstvu na nivou su manipulacije gomilom nezadovoljnika koji čekaju nešto brže, bolje itd, ali nikako da dočekaju, pa se hvataju za slamku, odnosno za zamku.
Od prve njegove knjižice koja mi je dopala ruku, tvrdim da je ovaj čovek opasan, u istom smislu kao što su (bile) opasne vođe nekih sekti. Razlike skoro da i nema: kada dobijete medijski prostor za širenje gluposti, velika je verovatnoća da ćete glupošću zaraziti gro ljudi - prevashodno nedovoljno obrazovanih. Jer, ukoliko kažete makar jednu jedinu naučno dokazanu činjenicu koja je poznata i mediokritetima, pa je provučete kroz gomilu budalaština, onda i te budalaštine počinju da se "primaju". Vešt manipulant nikada ne govori samo ono što mu se može logički osporiti; on uvek meša babe i žabe u nastojanju da zbuni i zavara.

Dotični je, nažalost, KULTUROLOŠKA pojava u propaloj državi sa propalim sistemima vrednosti.
Ja bih najradije ovu temu "pod mač", ali pošto nisam inkvizotor, pustiću je da vidim kako će se razvijati.

А чему се прича на филозофији? Ништа ова тема ние гора од осталих тема на овом под-форуму, веруј ми.

Друго, Мирољуб је доктор филозофије, да не улазимо сад у то на ком факултету је то дипломирао. Друго, човек износи своју специфичну филозофију, ставове о животу, раду, женама, браку, итд. Иначе, ја сам више хтео да причамо о специфичној филозофији коју он износи, него о њему лично, али добро.

На крају крајева, ти си модератор, тако да ти одлучујеш хоће ли ова тема под мач или не. :D ;)
 
U ovoj temi su mi interesantne dve stvari...

Prvo objasnjenje da je to judeo amis koncept, sto moze da se uzme kao grupna etiketa za sve takve projekte...
Drugo da je kao to popularno , jer osim bega odbacenih ja ne vidim toliko kvaliteta i svesti o tom konceptu kod ljudi da bi to bio toliko prisutan koncept kao resenje...

To mi izgleda kao da ovce kazu, ej ovde vrucina idem na ovaj proplanak, a tamo vukova koliko ti volja, ali je hladnije, suma je blizu...

Ја сам споменуо Амише, јер су најсличнији том концепту који овде заговара Мирољуб, али има и других сличних концепата. И то не само у протестантској традицији, него и у другим традицијама, па и у нашој православној.
 
Sticka, seljak nije bio zablentavljen jer je on samostalni provrednik, sto znaci da je po nuznosti prisiljen da misli svojom glavom. Ko to kao seljak ne moze on propada. E sad, druga stvar je industrija! -- "Propadanje je najvece tamo gdje se najbesmislenije radi - u oblasti industrije i trgovine.", znaci upravo tamo gdje si najnesamostalniji. Upao si u masinu i o kako je lijepo biti glup. Nista novo. Ne trebaju za to zavjere i vlada iz sjenke. Oni koji u neku ruku koriste budale da se obogate ne predstavljaju neku zavjeru ili vladu, kao sto rade Klintonovi, prvo zaprijete zemljama kao sto su Indija, Kazahstan, Iran i sl. a onda im ovi salju "donacije u fondove" i sve je na kraju u redu. To je prosto muzenje krave, nema tu elite. Dosli siromasi na vlast i prodaju ciglu. To je sistem demokratije i svi koji zele da vladaju u demokratiji vode se ovim sistemom i logikom sjecikese.
 
Us"o je u rijaliti.I sada nema nikakvu odgovornost za ono sto kaze......
Prvi klipovi o religiji i ezoteriji su mu bili sjajni.......

E jeste , recimo pre 5,6,7 godina imao je neke zaista sjajne klipove i analize o ezoteriji , o argumentima o kreacionizmu , o geopolitici i bilo je stvarno uzivanje slusati ga, medjutim ovo danas sto radi i sto prica je zaista bljutavo , prosto me blam da ga slusam.
Reklo bi se da je bas zastranio sa tim nekim verskim radikalizmom i tom nekom mitomanijom, a na stranu to sto je lik krajnje arogantan, iritantan i prepun sebe, kao da je pokupio sva znanja ovoga sveta.

Sad koliko sam skapirao po njemu najbolje bi bilo da izmislimo vremeplov pa da se vratimo jedno 700,800 godina unazad.
 
Иначе, ја сам више хтео да причамо о специфичној филозофији коју он износи, него о њему лично, али добро.

Svako ko narod poziva da dela u domenu sopstvene moći je njegov prijatelj. Narodski rečeno, pusti ti stvari koje ne možeš da menjaš i bavi se onim koje možeš. Ovladavaj svojim strastima i osposobljavaj se da nešto radiš (po mogućstvu nešto gde nećeš zavisiti od sistema). To nije nikakva mudrost za one što imaju dve čuke u glavi, ali većini ljudi je to prosvetljenje najvišeg tipa; pogotovo ovim ''intelektualcima'' kojima je mozak toliko izbombardovan raznim nebitnim informacijama da su skroz izgubili kompas.

Zanimljiv mi je i njegov poziv ljudima da se vraćaju na selo. U pravu je kad kaže da bi Srbija bila izuzeta od ekonomskih kriza samo kada bi naselila svoju unutrašnjost ljudima koji su orni da proizvode hranu. Čitao sam jednom da država čak poklanja neka napuštena imanja u Srbiji onima koji hoće da dođu tu da žive i rade. Naravno, nema zainteresovanih. Ljudima je draži status gradske domaće životinje nego seoskog čoveka.
 
Kada Srbima uzmeš da objašnjavaš presudnu ulogu kulture u očuvanju identiteta i zdravlja jednog naroda, njihov stav je uglavnom onaj ''Koliko stomaka dnevno napuni kultura?''

E, ako je tako, onda trk na selo da proizvodiš hranu pa njom puni trbuh. Višak prodaj i uzmi neki dinar.

Vrlo brzo nećeš moći da poveruješ da si ikada bio tolika budala da svoju budućnost prepuštaš nekom retardu na vlasti.
 
Није ни први ни последњи. :D

Него, његов фазон је типичан јудео-амишки фазон (јудео, зато што је код њега све прожето Јудеизмом и то старозаветним Јудеизмом, ближи му је Стари него Нови Завет и зато он толико хвали и велича Јевреје). Као и Амиши, и он предлаже одвајање од савременог система и цивилизације и стварање паралелних система типа амишких заједница. Он то повезује са српском историјом и жели да прикаже да је такав начин живота у складу са српском традицијом. Често каже ,,наши преци су се одвајали од турског система и стварали свој паралелни систем".

То је оно шта ме брига шта раде Путин и Трамп, шта ме брига шта ради овај или онај, шта раде сорошевци, педери и остали, они нек раде свој посао, а ми ћемо свој. Ми ћемо да идемо у природу, на село, имаћемо своје породице, имања, живећемо свој начин живота, сасвим другачији од оног који промовише овај систем, јахаћемо коња, свираћемо гусле, хранићемо се здраво и тако ћемо васпитавати своју децу. И кад нас буде све више и више, ми ћемо победити, обновиће се Душаново Царство (које он замишља као теократију старозаветног типа). :D

У суштини, то је Мирољубова прича. То је класичан јудео-амишки концепт, на српски начин. Сад ту можда има и неких позитивних ствати, али итекако има и пуно глупости и застрањивања.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -



Ово болдовано је тачно. Поплаве месијанизма данас само јесу реакција на духовну и моралну кризу ,,модерне" цивилизације и система. И Мирољуб је свакако део те приче.

Дакле, толико ,,Месија" и ,,Спаситеља" (ја ћу, наравно, рећи лажних) јесте последица декаденције савременог света.

Или што би ти реко Рима, фино поређење са Римом. ;)

I tebe otac zenio po ovom sistemu?:think:

 
17553661_774837232671164_8729983445223746797_n.jpg


https://www.krstarica.com/zabava/za...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
 
Pratim Miroljubova istupanja već skoro dvadesetak godina.
Gomila njegovih kreacionističkih stavova je naravno školovanom čoveku smešna,
ali mu se mora priznati da je krajnje provokativan
( u smislu da čoveka natera da se informiše i sam proveri istinu o svetu oko sebe ).

Sad ga i moj petnaestogodišnji sin obožava,
voli klinac način na koji on iznosi svoja viđenja.
Ja mu tu i tamo iskomentarišem nešto - pa se zajedno slatko smejemo.
Ali ga i dalje beskrajno volimo !

Imao je skoro fenomenalan nastup u rijalitiju "Parovi"
poučno je provocirao te mlade ljude,
on je rođeni gimnazijski profesor !

Evo kako je jednu učesnicu šoua izblamirao
( i nadam se odučio )
dok je pokušavala da ga izmanipuliše piččkom ( kako to kaže Mimi Mercedes ) :


Obratite pažnju na poslednju Miroljubovu rečenicu :
" Brate, kad te na ulici napadne kamenjarka, samo nogom ..!"

Volela bih da ga upoznam. Nista licno ili intimno.
Dugo nisam kapirala odakle klincima fraza "pod mac, bato!
Onda me je moj pametni telefon "upoznao" sa nekim njegovim izjavama i covek je veoma intrigantan.
Ili ga vole ili ne vole.
Licno se slazem sa njegovim stavom o kamenjarkama i bas sam videla na nekom linku kako nogom pravi distancu od neke ucesnice Parova.
Pitam se zasto nije ranije govorio da je za kreaciju a ne za evoluciju, nego bas sada.
Mislila sam da radi na nekom ozbiljnom fakultetu.
Gresim? Gresim.
 
Moj metod rasterivanja kamenjarki koje me spopadaju je mnogo efikasniji - samo uzmem da filozofiram o njihovom ponašanju i životu uopšte. Beže istog trenutka, sa sve onim ''A ja mislila da si muškarčina'' pogledom.

Ja to radim na internetu, jer se ne vidi da li su kamenjarke ili nisu.

- - - - - - - - - -

Inace, ako je iz Petrovica iz Drobnjaka, mozda smo i neki dalji rodjaci. Nekad su se prezivali kao i ja. Ujedinitelji CG.
 
Jasno zašto trtate od kamenjarki-one koje su
opstale su paametnije od vas i preveslaju vas u hipu...
Inače zanat za rešpekt-
tikvani nek me zaobiđu s
pitanjima...

- - - - - - - - - -

I Miroljub,pošto pokazuje
animozitet prema drocama-mizoginac tipićni iskompleksirani...

Tebi je mozak u nepovratnom alfa rezimu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top