Проф. Дубравка Стојановић: Шта је Србија без ЕУ - гладна, гола и боса

Периферне чланице ЕУ, су много више изгубиле него добиле.
Није истина јер су "периферне чланице ЕУ" пре ЕУ биле бедне земље Варшавског уговора које су стењале под руском цокулом, или Грчка где је био појам да неко ко није капиталиста купи нови аутомобил јер је царина за увоз новог возила била 300% (добро си прочитао).
 
Не, већ је пљачкашка приватизација почела још деведесетих, тачније Законом о приватизацији који је донела влада СПС-ЈУЛ-СРС 1998 године. Тада је, на пример, кријумчар пљуга и дроге Вања Бокан, касније убијен од стране конкуренције у Атини, "пазарио" успешна предузећа "Штампу" са неких 700 киоска на територији уже Србије и АП Војводине, као и "Србијатекс са свим радњама тог предузећа; Небојша Човић звани Чоки тада без пара "купује" Фабрику металних производа (ФМП) на Бановом брду; извесни Црногорац (тако му је презиме) "пазарио је Трикотажу "Зеленгора" на Умци са две хиљаде радника која је пре санкција радила програм "Спидо" и "Фила" за инострано тржиште, и мрзи ме да набрајам.

А још пре поменутог закона, Слободан Милошевић је покрао друштвени стамбени фонд односно по благо речено симболичним ценама распродао.
То је вршено по Законима никада прежаљеног Анте Марковића.С обзиром да је дошло до малверзација у условима хиперинфлације и санкција, 1994 године те приватизације су поништене и све је то враћено у друштвену својину.Након тога је донет закон о својинској трансформацији из 1997 године.

Почела је приватизација по том закону у периоду од 1997 до 2001 године, доста фирми је требало да буде приватизовано по том закону.Међутим, ДОС-овски кризни штабови су се повукли пријаве из тог процеса приватизације, и одлучили да се пријаве по новом закону из 2001 године.

Zena je potpuno u pravu, vreme je da se odlucite da li ste ljudi ili neljudi, a razlika se vidi po odnosu prema svom narodu. Ko odobrava da SAS salje Handzar divizije na srpsku nejac i brani te koljace iz srebrenice taj nije covek.
Жена је не баш запажени историчар, а дели савете о неким савременим дешавањима.Садашњи догађаји не спадају у историју, већ се њима баве друге науке.
 
Svako ko na bilo koji nacin podrzava civilizaciju ubica ne zasluzuje da bude srbin ni covek.
Civilizacija ubica ima sediste u Londonu.....

То је вршено по Законима никада прежаљеног Анте Марковића.С обзиром да је дошло до малверзација у условима хиперинфлације и санкција, 1994 године те приватизације су поништене и све је то враћено у друштвену својину.Након тога је донет закон о својинској трансформацији из 1997 године.

Почела је приватизација по том закону у периоду од 1997 до 2001 године, доста фирми је требало да буде приватизовано по том закону.Међутим, ДОС-овски кризни штабови су се повукли пријаве из тог процеса приватизације, и одлучили да се пријаве по новом закону из 2001 године.


Жена је не баш запажени историчар, а дели савете о неким савременим дешавањима.Садашњи догађаји не спадају у историју, већ се њима баве друге науке.
ma nema veze cim je tako marginalnu citiraju imaju razloga sto ne citiraju prosle neljude....vade ih iz sesira, ostecene i sasvim upotrebljive za marketing neljudi....takvi idioti mogu da kazu ono cega se i njihove gazde stide....
 
Није истина јер су "периферне чланице ЕУ" пре ЕУ биле бедне земље Варшавског уговора које су стењале под руском цокулом, или Грчка где је био појам да неко ко није капиталиста купи нови аутомобил јер је царина за увоз новог возила била 300% (добро си прочитао).
Нису то биле бедне земље.Ништа им није фалило, имали су све што им је требало-стан, посао, образовање и здравство.

Сада су то бедне земље опустошене капиталистичком ЕУ-транзицијом.
 
То је вршено по Законима никада прежаљеног Анте Марковића.
Није тачно. Закон о приватизацији из 1998. године који је донела влада СПС-ЈУЛ-СРС нема везе са Законом о предузећима из 1989. године који је изједначио све облике својине, гарантујући запосленима законско право да сами одлуче да ли ће њихово предузеће да остане у друштвеном власништву или ће се приватизује, а саму приватизацију дефинисао кроз поделу акција запосленима.
По Закону о приватизацији из 1998. године, министарство за приватизацију без да икога ишта пита одлучује коме и по којој цени ће неко предузеће да се прода, а нарочито запослени се више ништа не питају.
 
Srbija prosjacenja.....
Ma hajde....

Ako je tacno da nema dzabe, a obicno je za eu tacno, koga onda izdrzava srbija parama iz EU?

Samo sebe unistava jer oportunizam i poltronizam povlascenih i dalje vlada i to je negativna selekcija.

Pazite , cak i tamo gde EU da pare, npr za energetsku efikasnost, mi smo ko bugari, politicari to ne zele a i ne sprovedu, znaci ni tamo gde stvarno daju novac za pomoc a da nema nekih naknadnih ucenjivanja...

Dakle jedini kojima odgovara EU su politicari i njihove jajare...

Nista , ama bas nista posteno politicari , organizatori, humanitarci nece sprovesti , jer su takvi selekcijom ostali , a drugi su nestali.
 
Није тачно. Закон о приватизацији из 1998. године који је донела влада СПС-ЈУЛ-СРС нема везе са Законом о предузећима из 1989. године који је изједначио све облике својине, гарантујући запосленима законско право да сами одлуче да ли ће њихово предузеће да остане у друштвеном власништву или ће се приватизује, а саму приватизацију дефинисао кроз поделу акција запосленима.
По Закону о приватизацији из 1998. године, министарство за приватизацију без да икога ишта пита одлучује коме и по којој цени ће неко предузеће да се прода, а нарочито запослени се више ништа не питају.
Не лупетај.По закону из 1997 године приватизовано је предузеће "Књаз Милош" из околине Аранђеловца и добијена је купопродајна цена од око 150 милиона евра.

По закону из 2001 године приватизовано је око 4 000 предузећа и за све њих је добијено око 2 и по милијарде евра.

Не постоји никакав закон из 1998 године.Постоји Закон о својинској трансформацији објављен у Службеном гласнику РС 32 од 22.7.1997 године који се примењивао од 31 октобра 1997 године.Не знам зашто пишеш о неком закону из 1998 године када таквог закона није било.

Да смо наставили да примењујемо Закон о својинској трансформацији за 4 000 друштвених предузећа би добили око 100 милијарди евра, а не само 2-3 милијарде по закону из 2001 године.
 
Ljudi , kratko Bubalo je postojao, a i Rasim ljajic je bio dopisni clan....
Agencija za privatizaciju je krala i prala a ne prodavala po zakonu preduzeca...

Nego to je nebitno , kao sto je nebitno kad veci deo privrede das u ruke dzabe nekima, a onda se cudis zasto drzava ide lose...pa dao si ekonomska sredstva lopovima, kako ce ici, dobro?
 
Аха важи ... Само iебе те што сви знају какви су услови рада у фабрикама које су у Србији отворила компаније из Европске уније, и у овима са Истока.
Nije zivot samo rad u fabrici....
 
Нису то биле бедне земље.Ништа им није фалило, имали су све што им је требало-стан, посао, образовање и здравство.

Сада су то бедне земље опустошене капиталистичком ЕУ-транзицијом.
Da bas su imale. Koliko je Rumun mogao da pojede mesa mesecno? Zimi nisu smeli ni automobil da voze ( ko ga je imao ) , a o nekim putovanjima ,letovanjima,zimovanjima to im je bila naucna fantastika. Ljudi sada zive zivot. Naravno posle onolike bede pod SSSR ne moze se ocekivati da sada imaju standard neke Nemacke ,Austrije ali generalno napredovali su u svemu i to prilicno.
 
Ljudi , kratko Bubalo je postojao, a i Rasim ljajic je bio dopisni clan....
Agencija za privatizaciju je krala i prala a ne prodavala po zakonu preduzeca...

Nego to je nebitno , kao sto je nebitno kad veci deo privrede das u ruke dzabe nekima, a onda se cudis zasto drzava ide lose...pa dao si ekonomska sredstva lopovima, kako ce ici, dobro?
Srbija ima dve nesrece , prva je okrenutost Rusiji a druga je gomila lopovcina koju je vode. Pa sada eto obicni primer jedna Zastava shatro sklapa neki FIAT a drzava Srbija sve finansira a recimo neki Rumuni sta napravise sa Dacijom ili Cesi sa Skodom.
 
Периферне чланице ЕУ, су много више изгубиле него добиле.Развијеније чланице ЕУ доминирају њиховим тржиштима а и црпе им све ресурсе укључујући и радну снагу.Радници масовно одлазе трбухом за крухом, постепено се претварају у старачка друштва, без будућности.
NETAČNO.
Gdp Poljske
1652004791460.png

Estonija
1652004845376.png

Rumunija
1652004890286.png



Koju hoćeš još?
 
Цела фамилија ми беше гладна гола и боса док не измислише ЕУ.

Сада ми је све потаман јер живим у златном добу.

Nije poenta u EU vec u tome da je Srbija u sustini povezana sa zapadom od ekonomije pa do svega.Pa i nasi koji idu u inostranstvo u 99% slucajeva idu na taj zapad.
 
Nije poenta u EU vec u tome da je Srbija u sustini povezana sa zapadom od ekonomije pa do svega.Pa i nasi koji idu u inostranstvo u 99% slucajeva idu na taj zapad.

Poenta je da su EU demokratski teroristi, probisvjeti, ulicna mafija, teski kriminalci, rimske i germanske bande i nemamo i necemo nista da imamo sa tim zlom. Mi imamo i hocemo nazad svoju Kraljevinu, drzavu pravde a ne banditluka.
Ta prica o EU je vjekovna prica okupacije i unistavanja naroda i drzave, zatvaranja slavine novca, politicke indoktrinacije lazi i zla, ubijanja, osiromasivanja, svega zla sto dolazi sa zapada. Poserem se ja i na Rim, i na njihove crkve, i civlizaciju i na Njemacku i na Karla Velikog, to je sve jedno veliko nista i zlo.
 
Номинално расте БДП, од којег 90% контролише страни капитал и повлашћена домаћа елита од 0.1% популације.На 99,9% Пољака отпада много мањи БДП него у време социјализма.
Dokaz ili da ti verujem na reč?
 
Srbija ima dve nesrece , prva je okrenutost Rusiji a druga je gomila lopovcina koju je vode. Pa sada eto obicni primer jedna Zastava shatro sklapa neki FIAT a drzava Srbija sve finansira a recimo neki Rumuni sta napravise sa Dacijom ili Cesi sa Skodom.
Ja sam ipak zadovoljan sto nije kao u Bugarskoj, bas otvoreno lopovluk do daske...
Mislim tu je, ali ipak postoji razlika...

A nesreca nije u lopovima, nego sto je narod ceo lopovski....mentalitet je takav...
A kad je nesto mentalitet onda se ne treba gledati kao nesreca, nego htenje...

Ja sam siguran da kad bi srbi bili drugaciji , ne bi bilo lako biti lopov kod Srba...
Ovako uvek je neko od porodice lopov, i to veliki , a ostali strpnu , to nije lopovluk nego eto uzeo sam...namestilo se...

99% to ne primecuje...uopste, evo sad da pitam pod hipnozom ili na detektoru , ispalo bi da nemaju lopova u blizoj porodici ili da nisu sami skloni da uzmu nesto sto nije njihovo...
 
Номинално расте БДП, од којег 90% контролише страни капитал и повлашћена домаћа елита од 0.1% популације.На 99,9% Пољака отпада много мањи БДП него у време социјализма.
Stara samoupravljačka fora. ''Da privreda bude u našim rukama (da je mi kontrolišemo preko naših direktora). Stranci ako dođu, sve će da nam uzmu''.

U realnosti, kapital se slobodno kreće po celom svetu.

Dobro, jedino ne u Severnoj Koreji.
 
Stara samoupravljačka fora. ''Da privreda bude u našim rukama (da je mi kontrolišemo preko naših direktora). Stranci ako dođu, sve će da nam uzmu''.

U realnosti, kapital se slobodno kreće po celom svetu.

Dobro, jedino ne u Severnoj Koreji.
Jes, ali u boljševizmu sve je bilo NAŠE, RADNIČKO, PROLETERSKO!!! :rtfm:

Bolje imati 1 svoj kuglager u komunizmu, nego 10 dukata kapitalizmu!
 
Stara samoupravljačka fora. ''Da privreda bude u našim rukama (da je mi kontrolišemo preko naših direktora). Stranci ako dođu, sve će da nam uzmu''.

U realnosti, kapital se slobodno kreće po celom svetu.

Dobro, jedino ne u Severnoj Koreji.
Капитал се креће, али не у нашу корист, него на нашу штету.
 

Back
Top