Prodavanje softvera

Kao firma softver prodaješ kao i sve ostalo što se prodaje - imaš ulaz, izlaz, PDV, porezi, đavoli.
Kao privatno lice, nigde - verovatno samo KP, vidim da tamo masa ljudi prodaju licence kao "originalne", recimo Windows 10 PRO za 10 evra, ali čisto sumnjam da je to što rade legalno jer on košta mnogo više.
 
Da li neko zna gde bih mogao da online prodajem softvere tipa windows 10, antivirus licence, adobe programe itd...

Mozes da prodajes na sajtovima koji se bave prodajom (kupujemprodajem, kupindo, limundo...), kao i na svetskim sajtovima, tipa ebay i sl. Ja sam koristio samo kupujemprodajem, i prodao sam i par starih igrica tamo, tako da mogu samo njega da preporucim iz prve ruke.

Ali ako planiras da prodajes preko svetskih sajtova dobro pazi da prodajes legalan softver.

E sad, da bi prodavao legalan softver moras verovano da napravis neki ugovor sa tim firmama, tipa Microsoft, Adobe itd, a sumnjam da ce da potpisu ugovor sa fizickim licem, cak mislim da i nije moguce. Znaci treba ti firma. Ali cak i da imas firmu, pitanje je da li ce ti giganti da potpisu ugovor da im ti budes prodavac softvera. I na kraju dobro promisli pre nego sto otvoris firmu mozes li sa tom prodajom da poslujes, posto ima mnogo firmi koje to rade na vrlo velike kolicine, cime imaju i ogromne popuste, plus imaju sajtove i sl za prodaju. Jer kad otvoris firmu imaces konstante troskove prodao nesto ili ne prodao nista.
 
Kao firma softver prodaješ kao i sve ostalo što se prodaje - imaš ulaz, izlaz, PDV, porezi, đavoli.
Kao privatno lice, nigde - verovatno samo KP, vidim da tamo masa ljudi prodaju licence kao "originalne", recimo Windows 10 PRO za 10 evra, ali čisto sumnjam da je to što rade legalno jer on košta mnogo više.
Misliš: Zamišljeno je da košta mnogo više, ali ih nova tehnologija shebala te smanjila PC potražnju pa su ga delili i besplatno!? Ako ta prodaja jeftinih Windblowsa nije legalna, barem je POŠTENO? Zamisli firme koje se bave sastavljanjem konfiguracija, kupile na hiljade licenci...a sada se mogu hebati sa tim? Svi koji su imali legalni Win7 su besplatno dobijali Win10.....
 
Misliš: Zamišljeno je da košta mnogo više, ali ih nova tehnologija shebala te smanjila PC potražnju pa su ga delili i besplatno!? Ako ta prodaja jeftinih Windblowsa nije legalna, barem je POŠTENO? Zamisli firme koje se bave sastavljanjem konfiguracija, kupile na hiljade licenci...a sada se mogu hebati sa tim? Svi koji su imali legalni Win7 su besplatno dobijali Win10.....
Moglo je i preko onog eksperimentalnog da dobijes dz, tako sam nabavio win 10 u virtualci :P
 
Misliš: Zamišljeno je da košta mnogo više, ali ih nova tehnologija shebala te smanjila PC potražnju pa su ga delili i besplatno!? Ako ta prodaja jeftinih Windblowsa nije legalna, barem je POŠTENO? Zamisli firme koje se bave sastavljanjem konfiguracija, kupile na hiljade licenci...a sada se mogu hebati sa tim? Svi koji su imali legalni Win7 su besplatno dobijali Win10.....
Windows 10 PRO ne može da košta 10 dolara i da bude legalan, barem ne za regularne korisnike, i da nije MAK, OEM i sl. Proveri Microsoft sajt ako nisi siguran da vidiš cene.
 
Windows 10 PRO ne može da košta 10 dolara i da bude legalan, barem ne za regularne korisnike, i da nije MAK, OEM i sl. Proveri Microsoft sajt ako nisi siguran da vidiš cene.
Windows 10 PRO u srbiji u maloprodaji košta oko 250 evra a home verzija nekih 100 , e sada postoje neke verzije istih kao OEM , FPP i sl.
nisam siguran koliko plaćaju proizvođači laptopova ili gotovih konfiguracija za preinstalirane licence ali siguran sam da nije manje od 20% original cene po komadu pazite pričamo o firmama koje kupuju po nekoliko desetina hiljada licenci odjednom
 
Windows 10 PRO u srbiji u maloprodaji košta oko 250 evra a home verzija nekih 100 , e sada postoje neke verzije istih kao OEM , FPP i sl.
nisam siguran koliko plaćaju proizvođači laptopova ili gotovih konfiguracija za preinstalirane licence ali siguran sam da nije manje od 20% original cene po komadu pazite pričamo o firmama koje kupuju po nekoliko desetina hiljada licenci odjednom
Da, kupili...i popushili! I sada to raznim kanalima 'pošto-poto' utapaju?
 
Pa dobar comp za osnovna sranja kostaanje od telefon a, pogotovo iPhone sranja. Covece za 300e mozes da uzmes solidan i5 9400f, cela kofiguracija, drug kupio ( 34k) I dodas jos 200e za monitor 1080p I za 500e I as dobru masinu ( doduse integrusa) a to je vise nego dovoljno za bilo kakav office posao, filmove... Za 500e mozes da uzmes ojadjeni iPhone se ili sta vec....
 
Da, kupili...i popushili! I sada to raznim kanalima 'pošto-poto' utapaju?
nemaš ti pojma , te firme ne utapaju nego veleprodajnu tj nabavnu cenu windowsa uračunaju u cenu računara koji su napravili za tržište i tako prodaju računar sa operativnim na njemu i tako da ti odeš i kupiš računar a na njemu stiker od windowsa bez kodova bez ičega a original
 
Nesrazmerna je cena monitora spram konfe. Sa druge strane video sam likusu koja kupuje 1500e konfiguraciju i 15k dinara monitor :P
Na ovome polju koji si spomenuo je jako mali broj konsultanata za konfigurisanje i sklapanje računara razlog : posao se ne vodi kao posao i nije adekvatno nagrađen., prodavci koji rade u IT radnjama na takvim mestima nemaju tri blage veze sa životom a još manje znaju šta čemu služi , čak i po servisima rade neznalice tj osobe nestručne za posao koji rade - a o tome tek ne želim da pričam.
 
nemaš ti pojma , te firme ne utapaju nego veleprodajnu tj nabavnu cenu windowsa uračunaju u cenu računara koji su napravili za tržište i tako prodaju računar sa operativnim na njemu i tako da ti odeš i kupiš računar a na njemu stiker od windowsa bez kodova bez ičega a original
A od kuda onda na tržištu jeftine 'nevine' licence za Win10? Ko ih onda utapa, i od kuda im?

Teoretski si u pravu...ali u praksi: Sve više njih ode kupiti najnovije 'besno i revolucionarno napredno' prenosno govance nego novi PC sa Windblowsima? Ne sećam se više kome sam i kada zadnji put nešto instalirao na NOVU PC-makinu! Svi dolaze sa nekim starim PC kršem i hoće čudo od toga! :super:
 

Back
Top