Procene antikviteta

Za gornji telefon pitanje sam postavio na železnički forum (taj je telefon vidjen po železničkim stanicama) i dobio odgovor da je Siemensov.

Evo jednog retkog telefona:

Proizvodjač: EI Niš
Fabrička oznaka: ATA 71-xx (npr. ATA 71-11a)
Proizvodio se sedamdesetih godina i to u sledećim bojama: crnoj, beloj, sivoj, narandžastoj, crvenoj i možda još nekoj?
Pravljen je po nemačkoj licenci.
 

Prilozi

  • telefon ata 71.jpg
    telefon ata 71.jpg
    25,1 KB · Pregleda: 3

Molim poštovane kolege da mi pomognu u identifikaciji ovog krstića - priveska, kakvog nisam mogao da pronađem u meni dostupnoj literaturi. Težina je ~13,3 g, mislim da je od bronze, presvučen tamno mrkom patinom, a dimenzije su ~50 x 30 mm. Zahvaljujem na eventualnim informacijama.
 

Prilozi

  • HPIM5694.jpg
    HPIM5694.jpg
    16,6 KB · Pregleda: 12
  • HPIM5695.jpg
    HPIM5695.jpg
    30,7 KB · Pregleda: 7
ovo nisu oficir, već podofciri: narednik i podnarednik. i jedan i drugi su iz vazduhoplovnih snaga, odnosno balonksih jedinica.

goxi, obrati paznju na uniformu i opasac podoficira sa desne strane.
Unigorma je skroz drugacijeg kroja, pogledaj detaljnije dzepove, upasac je drugaciji, ima byrmu na levoj ruci. Burmu na levoj ruci, kao znak da su ozenjeni nose katolici. Srbi, kao pravoslavci nose burmu na desnoj ruci.Da li je to uopste srpski podoficir?
 
Potrebno mi je da mi neko kaze nesto vise o ovom predmetu na slici i da mi ga proceni.Hvala u napred.
 

Prilozi

  • IM001216.jpg
    IM001216.jpg
    31,1 KB · Pregleda: 46
  • IM001217.jpg
    IM001217.jpg
    31,7 KB · Pregleda: 38
  • IM001218.jpg
    IM001218.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 41
Pa kad bi znao nesto vise ne bih pitao :-) . U pitanju je neka dvodelna cinija (ovo ovalno u sredini se vadi) od cini mi se mesinga, po nekim ovdasnjim informacijama iz doba Austrougarske vladavine.Inace, pripada mom jednom drugaru pa ga zanima nesto vise o njoj posto je u njegovoj porodici dosta,dosta dugo.Ja samo prenosim negova pitanja i radoznalost posto nema net.
 
Već si i sam dao odgovor.
Činija za na pr. voće sa super rešenjem održavanja dna koje je naj kritičnije a mogle bi se mnoge firme danas poslužiti ponovo sa takvom idejom.
Malo je "nakinđurena" i namenjena boljestojećim domaćinstvima; kao pegle na žar kojih ima i tučanih i mesinganih...
Mnogo toga uglavnom samo po sebi nam daje dovoljne odgovore....
Neka joj drugar malo vrati stari sjaj, najjednostavnije da prečetka sa pastom za zube.
 
i jel kupio neko od vas sto mu se javiste ili je ovo jos jedna od onih tema koje su pale u zaborav a i vise nisu toliko bitne da bi i bile na forumu mada ne znam zasto su jos aktivne,ko zna mozda ce se i obznaniti
 
drug je dobio od strica sat marke certina pa ga interesuje njegova starost i cena ( čisto iz radoznalosti, nije mogao da nađe na internetu).
 

Prilozi

  • 13012010.jpg
    13012010.jpg
    19 KB · Pregleda: 8
  • 13012010_005.jpg
    13012010_005.jpg
    27,2 KB · Pregleda: 13
  • 13012010_004.jpg
    13012010_004.jpg
    17,2 KB · Pregleda: 11

Back
Top