Проблеми са самопоуздањем

Па наравно, него, у седмом основне... То је било пре 6 година, тад сам имао 13, сада 19... Велика је разлика то сада
Немој да ме ложиш па ти си малолетан, немаш ни 21. По америчким законима не би могао што шта.
 
Немој да ме ложиш па ти си малолетан, немаш ни 21. По америчким законима не би могао што шта.
Не знам на шта мислиш. Говорим о томе како сам некад готивио бокс а сада не. Не разумем на шта поентираш
 
Не знам на шта мислиш. Говорим о томе како сам некад готивио бокс а сада не. Не разумем на шта поентираш
Имаш 19 година, па ти си тинејџер.
Не би могао да имаш возачки у Америци у тим годинама. Млад си још увек.
 
Па није баш данас тако, за ајфон. Већином су девојке несигурне ако су непопуларне, а за момке ако нису имали секс до одређене године живота

Слажем се опет скроз!! Мислиш ли да тренинг такође може да дигне самопоуздање?
Boks je idealan za samopouzdanje.
 
Имаш 19 година, па ти си тинејџер.
Не би могао да имаш возачки у Америци у тим годинама. Млад си још увек.
Па добро, нико то не спори. Ја сам рекао "кад сам био млађи". Не знам што ми указујете на ствари које су очигледне. Нисам хтео да испадне да сам ја старији, него сам у седмом разреду био млађи у односу на сад.
 
Па добро, нико то не спори. Ја сам рекао "кад сам био млађи". Не знам што ми указујете на ствари које су очигледне. Нисам хтео да испадне да сам ја старији, него сам у седмом разреду био млађи у односу на сад.
Каже се "кад сам био мали", с обзиром да си сад млад.
"Кад сам био млађи" имплицира да имаш више од 25 година.
 
Каже се "кад сам био мали", с обзиром да си сад млад.
"Кад сам био млађи" имплицира да имаш више од 25 година.
Добро, добро, извињавам се, али мислим да си знао шта сам хтео да кажем. Било како било, да се вратимо на тему
 
Баш напротив, ово је форум, треба да се напише. И треба да се аргументује
Теби је посао да одржаваш теме. Разумем те. Мука је то. Само што се ово наше писаније људима не чита. Зато твоји вршњаци и не долазе. Само Инста.
 
Теби је посао да одржаваш теме. Разумем те. Мука је то. Само што се ово наше писаније људима не чита. Зато твоји вршњаци и не долазе. Само Инста.
Мене су "регрутовали" јер сам активно писао. Али да, нажалост, инста је избор 99,9% мојих вршњака
 
Врло велики број младих има овај проблем, било да смо несамопоуздани око свог изгледа, свог гласа, свог шарма, харизме и слике и утиска које остављамо на остале... И најсигурније можемо тврдити да велика већина тинејџера, адолесцената и људи у раном одраслом добу пролази кроз овакве периоде.

Овом проблему најподложније су младе девојке јер је на њих притисак друштва најјачи, али не мислите да су и мушкарци поштеђени. Управо у овом периоду несигурности чинимо највеће грешке, падамо у највеће бедаке, анксиозности и стрепње.

Да ли и ви имате овај проблем, барем у мањој мери? И ако сте имали, када и како сте то прегрмели?
Imaj na umu da se samopouzdanje odrzava i da je ono promenljiva kategorija. Treba stalno bditi, imati veru i stalno raditi nesto uz pametne odmore i pauze. Kad nesto uradis ti si nesto i postigao i to ti daje osecaj sampouzdanja. Ako startujes 10 devojaka tokom dana ti si stekao sampouzdranje, jer je to vežba. Na 10-toj devojci si dovoljno izvezban. Vecina ce te odbiti jer je to prosek kod svih i kod onih najboljih, ali zato ce ti dve dati kontakt. Ta dva kontakta ti daju osecaj da si pobedio i imas samopouzdanje. Sledeci put si iskusniji i imaces 4 kontakta od 10. Rast samopouzdanja. Van sveta romanse i ljubavi sampouzdanje se gradi stalnim radom i usavrsavanjem hobija ili posla. Ucis jezik . Ako jednog dana dodjes do nivoa B2 nekog stranog jezika, delovace to snazno na tebe i jos kad osetis da ga pricas dobro kad odes u inostranstvo. Dace ti krila. A zamisli da si nekoliko stvari radio istovremeno. Na primer jezik, studije, posao, ljubav, itd.... i da se svakoj stvari posvetis. Pazi i na vreme kao resurs. Ne troši zlato svojih dana na očigledne promašaje (promašene ljude, loše dogadjaje, itd ) al budi pošten i fer prema svima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top