Врло велики број младих има овај проблем, било да смо несамопоуздани око свог изгледа, свог гласа, свог шарма, харизме и слике и утиска које остављамо на остале... И најсигурније можемо тврдити да велика већина тинејџера, адолесцената и људи у раном одраслом добу пролази кроз овакве периоде.
Овом проблему најподложније су младе девојке јер је на њих притисак друштва најјачи, али не мислите да су и мушкарци поштеђени. Управо у овом периоду несигурности чинимо највеће грешке, падамо у највеће бедаке, анксиозности и стрепње.
Да ли и ви имате овај проблем, барем у мањој мери? И ако сте имали, када и како сте то прегрмели?
Ti si baš sjajan mladić, postavljaš sam sebi pitanja, tragaš za odgovorima i rješenjima...
Ali samopouzdanje ide iz miksa svega što je rečeno, ali dzaba tebi tuđi recept.
Najbolje je gledati sebe, sebe postaviti na prvo mjesto, osloboditi se naučenih ograničavajućih razmišljanja od roditelja, i sam sa sobom tragati za odgovorima.
Kod tebe primjećujem svoju grešku- tražiš u drugima rješenje, tako što druge pitaš kako su oni...
A ništa to, svako živi kako mu/njoj paše.
Postoje neka univerzalna pravila kao trudim se da se osjećam dobro, ali Pero trči, Mirko čita knjige, Mišo uzgaja konje, Ljubo se puno druži, a Lola se posvetio svom poslu...
Nećeš naći svoje rješenje u tuđem. Evo, skrati vrijeme sam sebi, jer je meni ovo lekcija iz iskustva.
I da, otvorenost je super...ali da li je ovo otvaranje na forumu ispod u podlozi traganje bliskosti, ljubavi, podrške? Da li imaš to u RL?
Nije zgodno tebi, otvoren, pametan, a 19god u ovo ludo vrijeme...ali treba da se borimo, pa neka i griješimo, skontaćemo i naučiçemo nešto iz greške.
Eto, ne znam te uživo, ali stvarno si mi drag, baš me na mene posjećaš sa tih hiljadu otvorenih pitanja, ali kažem ti - bolje se fokusiraj na ono što voliš jer niko nema odgovor koji trebaš, no ti sam.
Želim ti sve najljpše zaista. Samo nekako trebaš se natjetati na silu da sledećkh par dana misliš sam o sebi lijepo- reci sebi da si
Iskren, dobronamjeran, privlačan, veseo, talentovan itd.
I kad se kreneš ljepše osjećati sam sa sobom, biće malo lakše da budeš sam sa svojim mislima, i krenućeš se fokusirati na akciju, djela, hobije itd.
Javi. Podrška sam ti.