Problem u vezi igrica.

MisterXp

Primećen član
Poruka
523
Naime nadogradio sam racunar na i7 4770k i rx 580 sapphire 4gb gddr5 ali posle nekoliko minuta igranja intezivnijih igrica racunar zakuca kao bsod i pokaze samo braon boju,takodje zna isto da prikaze crnu sliku i da pokrene oba kulera na graficki na max.

Verujem da je problem u napajanju zato sto koristim adapter za 6 na 8 pinova i napajanje je neko chieftec 500w.

Takodje proveravao sam graficku u device manager,nema nikakav error kod niti prelazi temperaturu vecu od 75c,i oba kulera rade.
 
Malo je 500W za rx580 i taj procesor mislim.
Treba minimum 600W cini se... mozda ako iskontrolises klok na procesoru i grafickoj, u svakom
slucaju izmeri koliko vuce a rekao bih bar 400W u intenzivnijim igrama ta tvoja konfa...
napajanje verovatno tad trokira.
 
Takodje sam primetio pri naglom zagrevanju u toku ocitvanja zahtevnijih igrica kuleri ne stignu da ubrzaju rpm i onda se pojavi no signal i naglo ubrzaju na max.Verujem da graficka nema problema nikakvih,niti secka niti ima neke error kodove.
 
Za sve koje zanima ili koji su naleteli na taj problem mislim da sam otkrio oba problema kako resiti.

1.Nebi to bio amd da nema retardirane drajvere (braon ekran je prouzrokovao los drajver koji je bio najnovija verzija,resenje je skinuti pre toga novog malo stariju verziju)

2.Ono sto sam pricao naglo povecanje temperature i dalje verujem da je zbog napajanja i nije stigao pokrenuti tolku voltazu,resio sam taj problem sa crnim ekranom tako sto sam preko afterburner podesio kulere na 90% i nisu tolko bucni kao sto sam mislio da ce biti.)

Sve u svemu problem oko te malo vece temp je najverovatnije pasta koja se osusila.
 
Mislim da nebih smeo bas njakati napajanje sa obzirom da verujem da guta max,drugi razlog objasnjenja na to sto se ugasi na 70c nemam drugih teorija zavere.Iskreno se nadam da je samo problem zbog napajanja jer ovako je sad sve ok.
 
Za sve koje zanima ili koji su naleteli na taj problem mislim da sam otkrio oba problema kako resiti.

1.Nebi to bio amd da nema retardirane drajvere (braon ekran je prouzrokovao los drajver koji je bio najnovija verzija,resenje je skinuti pre toga novog malo stariju verziju)

da buidem iskren ja sam nekad smatrao da je svejedno, ali kad mi android studio nije hteo da pokrene virtual device na AMD-u rekao sam mu dovidjenja :)
 
Kad se pokvari kupicu drugu :P
However, in a blog post Team Red released, it details that AMD Radeon RX 5700 XT graphics cards that hit 110 degrees Celsius are operating within specs and are totally fine. This is due to how these graphics cards measure temperatures. Rather than throttling at an average temperature, like most GPUs, the RX 5700 XT will only throttle when the hottest part of the GPU hits the 110 degrees Celsius thermal junction temperature.

i

At the end of the day, though, AMD does say these high temps are normal and are nothing to worry about. So, if you've been seeing high temperatures on your graphics card, you can rest assured that it's not about to melt in your PC case.

Odavde:
https://www.techradar.com/news/the-amd-radeon-rx-5700-xt-gets-hot-but-its-supposed-to
 

Back
Top