Problem T_T

Organic

Početnik
Poruka
49
Nemam virusa ni spywareova na kompu , a stalno posle mozda pola sata na kompu javi mi se neka greska i onda pocne ocitavanje(50 , 49 , 48...) i trazi mi da restartujem komp ... Zna li neko shta je ovo , pls help!!!
 
Ipak imas virus, ovo odbrojavanje je vec opisano ranije. Procitaj stare poruke. Ne mogu da se setim naziva tog virusa a i mrzi me da kopam po starim porukama. Bitno je da je resenje opisano.
 
Organic:
Nemam virusa ni spywareova na kompu , a stalno posle mozda pola sata na kompu javi mi se neka greska i onda pocne ocitavanje(50 , 49 , 48...) i trazi mi da restartujem komp ... Zna li neko shta je ovo , pls help!!!

Imas MSBLAST i kod mene je bilo... I veoma je tezak za izbacivanje...
***EVO KAKO DA GA IZBACIS***

Posto svaka treca tema ovde izlazi sa ovim problemom, ovde cu objasniti ukratko sta se desava. Sve teme sa ovakvim subject-om bice ubuduce brisane bez obavestenja!

Dakle, ako vam se to dogadja, zakacili ste nesrecni MSBlast odnosno Lovesan ili njegove varijacije. Manifestuje se time sto vam posle odredjenog vremena GHP (Generic Host Process) otkaze, i Windows se sam restartuje posle 60 sekundi, bez ikakvog nacina da to zaustavite. Resenje mozete naci ako kliknete na 'Pretraga' u meniju ovog foruma, pa trazite: MSBlast, medjutim, evo, ponovicu sve o istom.

Koje sisteme napada?

Ovaj crv napada sve Windows NT sisteme, dakle: Windows NT, Windows 2000, Windows XP i Windows 2003.

Kako se instalira?

To je propust u svchost sistemu koji omogucava 'napadacu' (samom crvu) da vam fino udje u sistem i sam sebe instalira, bez vase intervencije. Ko se posle ovoga usudi da kaze da je Windows siguran sistem, udavicu ga u solju!

Kako se siri?

Postoje 2 verzije istog propust, jer je propust razlicit u zavisnosti od od operativnog sistema. Worm koristi neku svoju inteligenciju po kojoj je Windows XP i Windows 2003 (druga verzija) tri puta vise rasprostranjen od Windows NT i Windows 2000 (prva verzija).

Zato, kad se na nekom racunaru instalira, on skenira IP range-ove u potrazi za zrtvama i kad naleti na neku, pokusava da ubaci worm (ukoliko masina nije zasticena). Kao sto rekoh, salje sebe u 2 verzije, tako sto posalje 3 puta Windows XP/2K3 verziju, a jednom Windows NT/2k. Ukoliko pokusa XP verziju da ubaci na 2K, SVCHOST ce krahirati, ali nece se nista instalirati, i obrnuto. Ukoliko vam stigne prava verzija, dobicete simptome koji su gore navedeni (restartovanja i gasenja sistema prouzrokovana Generic Host Process-om).

Kako ocistiti vec zarazen sistem i zastititi sistem koji nije zarazen?

Za pocetak, morate zaustaviti napade istog. Worm se siri striktno preko portova: 135 i 1026. Dakle, ukoliko posedujete neki firewall program, imali ili nemali porblema sa MSBlast-om, obavezno zatvorite ove portove. I onako vecini korisnika nikad nece zatrebati.

Dalje, da bi ste mogli da skinete neki removal tool i Microsoft-ovu zakrpu, moracete da prekinete restartovanje. To cete odraditi na sledeci nacin:

1) Skoknite u Control Panel / Services, ili Control Panel / Administrative Tools / Services. Tu nadjite RPC (Remote Procedure Call), pa desni klik -> Properties (ili double click), pa idite na 'Recovery' jezicak. Za sva tri, tj. First Failure, Second Failure i Subsequent Failures umesto "Restart The Computer" odaberite "Take no action".

Sada mozete da skinete zakrpu sa microsoft-ovog sajta, a da vam se kompjuter ne restartuje. Dakle idite na: windowsupdate.microsoft.com, i tazite patch za vas OS. Evo shortcut-ova:

Windows NT Workstation 4.0:
http://download.microsoft.com/downl...146-x86-ENU.EXE

Windows NT Server 4.0: http://download.microsoft.com/downl...146-x86-ENU.EXE

Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition: http://download.microsoft.com/downl...146-x86-ENU.EXE

Windows 2000: http://download.microsoft.com/downl...146-x86-ENU.exe

Windows XP Home/Professional/Tablet PC/Media Center Edition: http://download.microsoft.com/downl...146-x86-ENU.exe

Windows XP 64-Bit, Version 2002: http://download.microsoft.com/downl...46-ia64-ENU.exe

Windows Server 2003 (32-bit): http://download.microsoft.com/downl...146-x86-ENU.exe

Windows Server 2003 (64-bit) and Windows XP 64-Bit, Version 2003: http://download.microsoft.com/downl...46-ia64-ENU.exe

Kad skinete verziju vama potrebnu, ne pustajte je jos jer ce traziti restart. Prvo morate da ugasite 'System Restore'. Dakle, desni klik na My Computer na desktopu, i idite na Properties (ili obilazna putanja, Control Panel -> System). Kliknite na jezicak 'System Restore', i onda na 'Turn off System Restore on all drives'. Zatim idite na OK. Ako trazi restart, nemojte jos da restartujete.

Diskonektujte se (jer preko interneta opet moze uci crv ako ga ubijete).

Sad trebate da ubijete MSBlast-a. To cete lako uciiti ako pritisnete ctrl+alt+del (Task Manager), i odete na Processes jezicak. Ako tu nadjete jedan (ili cak vise) od navedenih:

msblast.exe
penis32.exe
teekids.exe
mspatch.exe
mslaugh.exe
enbiei.exe

Idite na End Task da ga/ih ubijete. Obavezno zapamtite koji su sve tu bili (ako ih je bilo vise, mada je to vrlo retko). Sada ih treba locirati i izbaciti iz registry baze, kako se ne bi startovali pri sledecem podizanju windows-a.

Idite na Start / Run, i tu kucajte: regedit

To ce vam otvoriti registry editor. U njemu idite na kljuc:

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run/

Odatle se taj famozni worm startuje pri svakom podizanju windowsa. U tom registry kljucu trazite fajlove koje ste malopre ubili iz Task Managera (naziv fajla se nalazi u Data delu tog kljuca). Uglavnom su nazivi (Name) tih kljuceva:

windows auto update
Microsoft Inet xp..
Nonton Antivirus
Windows Automation
www.hidro.4t.com

Svaki kljuc gde nadjete neki od onih .exe fajlova u Data delu obrisite. Tako, sada se vise MSBlast/Lovesan nece startovati. Sad trebate i fizicki da ga obrisete sa diska (da ga slucajno opet ne startujete). On sebe instalira u nekoliko razlicitih pod-direktorijuma u windows direktorijumu (direktorijum gde ste instalirali windows, najcesce c:\windows ). Dakle, tamo trazite sve ove .exe fajlove (standardni windows-ov find), i gde god ih nadjete, obrisite ih.

Tako, sada je MSBlast nestao sa vaseg sistema.

Sada trebate da se potrudite da se vise nikad ni ne pojavi. Startujte Microsoft-ov patch koji ste malo-pre skinuli. Kad zavrsi trazice restart, lepo resetujte.

Kad se podigne sistem, Windows je zauvek zasticen od ovoga (bar dok ga opet ne reinstalirate). Sada opet ukljucite System Restore (ako zelite, naravno) tamo gde ste ga iskljucili, i opet idite u Services (Control Panel / Services ili Control Panel / Administrative Tools / Services), nadjite RPC (Remote Procedure Call), i opet u Recovery vratite First Failure, Second Failure i Subseqent Failures na "Restart The Computer".

Resetujte, popnite se slobodno na net, i vidite kako ste prosli. Ako ste sve odradili kako sam ovde objasio. Vise necete imati tog problema.

Srecno!
 
>> Organic

Naravno da ne postoji laksi nacin jer je fix za Blastera
164 KB. Znaci nema nista lakse/brze/manje od toga. Samo
si trebao da potrazis 2 min. sa google-om.

Druga zanimljiva stvar je da je ovo toliko matora tema,
o njoj je pisano mnogo,mnogo puta , pa ja mislim da je
najcesca tema na celoj Krstarici, naravno posle onih
"sigurna zarada". Zbog toga je i lepljiva tema postavljena
sa celokupnim objasnjenjem i upadljivim naslovom
"Racunar vam se restartuje posle...itd.". Pa mi nije
jasno kako si uspeo da je promasis.

Trece, naravno da se opet pojavio i pojavljivace se i dalje,
zato sto ti je otvoren 135 port ako se dobro secam. Jedini
nacin da sprecis ponovno pojavljivanje je da zakrpis svoj
Windows. Dakle, google u ruke i u zavisnosti koji OS imas
taj blaster patch i trazi.

A sto se tice zasto linkovi ne rade...ne rade zato sto su
copy/paste-ovani. znaci idi na izvornu temu i tamo ces naci
cele linkove. Inache, zakrpa je nesto preko 1 MB velicine.

Poz.
 
lord_tana:
Ma format ce resiti problem... A reinstalacije tesko... I ja sam pokusavao...

Moj savet...

FORMATIRAJ C ako znas!!! To je najpametnije resenje
Ne mozes to tek tako resavati - formatiraj C pa da te Bog vidi....
Mnogi od nas imaju toliku gomilu vaznog softvera instalisanog, podesenog a da ne pominjem podatke i sve te setupove....
Druga stvar, ako se PC koristi samo za igre ili nesto nebitno.
 
Skenirao sam sa onim win32/blast antivirusom i nema taj virus , isto sa spyware doctorom sam skeniro nemam , sve je ok , ali dok sam na netu samo odjednom mi se pojavi ono...Moze li neko da mi da link(da radi) za onu zakrpu da ne moze vise da mi ulazi msblast ili kako vec u sistem...
Hvala unapred !!!
 
codemaker:
Ne mozes to tek tako resavati - formatiraj C pa da te Bog vidi....
Mnogi od nas imaju toliku gomilu vaznog softvera instalisanog, podesenog a da ne pominjem podatke i sve te setupove....
Druga stvar, ako se PC koristi samo za igre ili nesto nebitno.



Druze ja bas koristim racunar maksialno, za korisne stvari... I meni je veliki problem kada uleti virus ili crv... Ali najbolje resenje je format... Ako imas jacu mahinu to nije problem... Prebacis stvari na drugi...

Reinstalacija slabo kad pomogne...
 
Ma imam ja vise jacih masina, merzu u stanu itd... Imam gde da prebacim podatke, to i nije problem. Meni je najveci problem reinstalacija svih programa koje koristim, od posebnih (grafika, Flash, editori, alati, kompajleri, instalisane druge stvari, drajveri za PDF printing, specijalni drajveri za ekstermne uredjaje koje programiram takodje i gomila svega toga....) Pa trebao bih za svaku reinstalaciju da potrosim par dana da ponovo sve dovedem u red. A za to stvarno nemam vremena, jer svakodnevno moram da kontaktiram sa klijentima u vezi svega toga....
Kad i ako dodje vreme za reinstalaciju, popijem par besendina, prigusim svetlo, pustim prijatnu laganu muzku, sjuvam litre kafe, pa - hajd' polako....
Nije to bas "formatiraj pa teraj..."
 

Back
Top