Проблем са Word документом, плава боја унутар маргина

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Добијем текст да помогнем око редиговања. Међутим, ово плаво се јавило унутар поља за куцање, а маргине беле.
Није водени жиг, није активно ни:
canvas,
boundaries
page colour...…

Кад га копирам, пренесе ово плаветнило, Једино, кад копирам само текст, губим форматирање...

1686343115731.png
 

Prilozi

  • 1686343027027.png
    1686343027027.png
    75,7 KB · Pregleda: 18
Добијем текст да помогнем око редиговања. Међутим, ово плаво се јавило унутар поља за куцање, а маргине беле.
Није водени жиг, није активно ни:
canvas,
boundaries
page colour...…

Кад га копирам, пренесе ово плаветнило, Једино, кад копирам само текст, губим форматирање...

Pogledajte prilog 1356783
Osim lenjira, ne vidim nista plavo.
 
Морао би да пошаљеш да видимо.
Побогу, зар не видиш да сам послао? Наравно, куцао сам своје речи уместо оригинала, због копирајт, али знач шта год тамо да куцаш, или бришеш постојећи текст, остаје ова бледо-плава подлога.
 
odakle ga kopiras?
Па из рукописа књиге којој је требало да радим лектуру и коректуру. Уместо оригиналног текста који не смем да ширим нигде, куцао сам своје речи, а бледо-плава подлога остаје
 
Морао би да пошаљеш да видимо.
Па послао сам побогу! Не разуме, Нећу ваљда да шаљем рукопис књиге???? Послао сам почетак рукописа, књиге, али речи аутора заменио сввојим речима а подлога остала да се види
 
Укратко, као заједнички одговор. Не знам чему захтев да шаљем фајл. То је туђи рукопис и захтева заштиту права.
Поента је да је тај DOCX фајл намештен тако да поље са текстом има неку бледо-плаву али ипак видљиву подлогу коју не могу да уклоним. Шта год да куцам тамо, остане у том реону офарбаном. Како додајеш нове речи, или сваким кликом ЕНТЕР, продужава се тај реон

А није прoблем у boundaries, canvas Wattermark, Page colour…
 
Па послао сам побогу! Не разуме, Нећу ваљда да шаљем рукопис књиге???? Послао сам почетак рукописа, књиге, али речи аутора заменио сввојим речима а подлога остала да се види
Не рукопис књиге, него то то што ти се дешава. Ако не можеш другачије да поновиш феномен, онда сачуваш цео рукопис под другим именом, па обришеш сав текст сем те твоје половине странице, и онда то сачуваш.
 
Не рукопис књиге, него то то што ти се дешава. Ако не можеш другачије да поновиш феномен, онда сачуваш цео рукопис под другим именом, па обришеш сав текст сем те твоје половине странице, и онда то сачуваш.
Не знам који језиком говорим да ме не разумете: Како год да сачувам рукопис, остаје та плавичаста подлога.
А ако копирам текст у нови фајл, "текст онли" изгуби се и остали форматинг, болд, нови ред, индент...
Није ово моја половина странице, него сам снимио део рукописа и укуцао друге речи. Дакле, у том рукопису шта год радиш, све се ради на тој плавичастој подлози коју не могу да уклоним.
Сад да оснечим све па избришем и куцам наново, све ће бити на тој подлози.
Не рукопис књиге, него то то што ти се дешава. Ако не можеш другачије да поновиш феномен, онда сачуваш цео рукопис под другим именом, па обришеш сав текст сем те твоје половине странице, и онда то сачуваш.
 
Не знам који језиком говорим да ме не разумете: Како год да сачувам рукопис, остаје та плавичаста подлога.
Управо то нам и треба да се деси.

А ако копирам текст у нови фајл, "текст онли" изгуби се и остали форматинг, болд, нови ред, индент...
Зато га и не копираш, него урадиш онако како сам рекао.

Није ово моја половина странице, него сам снимио део рукописа и укуцао друге речи.
Управо та половина странице нам треба. Знам да није дословно твоја, да то и није права страница, него виртуелна, само сам је тако назвао за потребе овог разговора.
 
Управо то нам и треба да се деси.


Зато га и не копираш, него урадиш онако како сам рекао.


Управо та половина странице нам треба. Знам да није дословно твоја, да то и није права страница, него виртуелна, само сам је тако назвао за потребе овог разговора.


Аман! Овде може да се приложи слика а не Ворд фајл
 
Da nije ovo u pitanju i kod tebe ?


Methods to Remove Highlighting or Shading in Your Word Document​


https://www.datanumen.com/blogs/5-methods-remove-highlighting-shading-word-document/
Ове прве опције сам наравно испробао одмах, пре него сам поставио тему. Од тога се почиње и није успело.
И ово сам одмах пробао

2 Methods to Remove Both Highlighting and Shading​

Method 1: Paste as Unformatted Text
Али кажем, губи се све.

Али, замисли ШТА ЈЕСТЕ УПАЛИЛО:

Method 2: Use Shortcut​

Earlier, we just mentioned that shading can be a part of a style. So you can remove it by pressing “Ctrl+ Q”. Certainly, you have to select them first. By the way, it can strip other formatting, such as converting auto numbered list to plain text.

Дакле, то Ctrl Q
Иначе, једна особа ми је одмах рекла да је то човеку неко грешком убацио неки Стил који не може да се измени у другој верзији Ворда.
Али, ја сам ишао кроз целу палету стилова и нисам нашао, осим да поништим форматинг
1686404275696.png

Али Ctrl Q решава проблем, а задржава формат текста

1686404407753.png

Значи, обрисали смо плаветнило а задржали формат.
Хвала!
 
Poslednja izmena:
A ево како му је неко убацио ту боју. Само, сигуран сам да сам и овде ишао да поништим, јер је то суседна команда боји странице и "вотермарку".
И што сада не могу да нађем тако бледу нијансу

1686405940665.png
 
A ево како му је неко убацио ту боју. Само, сигуран сам да сам и овде ишао да поништим, јер је то суседна команда боји странице и "вотермарку".
И што сада не могу да нађем тако бледу нијансу

Pogledajte prilog 1357180

Mozda treba da se izabere bela boja da bi ponistio plavu. A tu nijansu koju ne mozes da nadjes cini mi se da je ispod one "kantice sa bojama".
Klikni na more colors. Mozda i nije to sto trazis, nisam siguran.
Vidi ovde

https://support.microsoft.com/en-us...ragraphs-2020d0e0-f99e-4d53-a895-009077cbcfda
 
Mozda treba da se izabere bela boja da bi ponistio plavu. A tu nijansu koju ne mozes da nadjes cini mi se da je ispod one "kantice sa bojama".
Klikni na more colors. Mozda i nije to sto trazis, nisam siguran.
Vidi ovde

https://support.microsoft.com/en-us...ragraphs-2020d0e0-f99e-4d53-a895-009077cbcfda
Није та нијанса више ни актуелна, то сам само због радозналости хтео да нађем ко му је то тако наместио.
 

Back
Top