Quantcast

Problem sa voltažom (Ryzen 3 1200 Overclock)

gost 288176

Zainteresovan član
Poruka
198
Kao što sam naveo imam problem sa voltažom...Moja konfiguracija je:
MSI B450 TOMAHAWK MAX - BIOS 7C02v351(Beta version) skinuta sa oficijalnog sajta
Procesor AMD RYZEN 3 1200 AM4 - (OC 4Ghz)
Grafička kartica R9 280X
RAM 8GB DDR4 Dual Channel 2666mhz
HDD 1TB SEAGATE
Windows 10 Build 1903 sa zadnjim update-om i drajverima (GPU - Chipset itd)
Koristim windows balanced power plan, a probao sam i sa AMD Ryzen power plan...Naime kada stavim voltažu na 1.250v (override ili ofset mode) voltaža ostaje uvjek ista bez obzira da li je u idle ili full load modu,dok u idle modu procesor normalno obara frekvenciju...Ne znam u čemu je problem (Na mojoj prošloj matičnoj ploči (ASUS B350) je normalno obaralo voltažu itd....
Da napomenem AMD Cool&Quiet je također ukljucen a probao sam sa PState 0,1,2 mada daju isti rezultat...Ne znam u čemu bi bio problem ???

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
12.733
Ploča je kupljena nova pre nekih dva meseca...Drajveri su ok,probao sam da čistim CMOS (vadio bateriju)
To ne znaci da nema gresku u biosu, kod svih novih ploca je problem odnosa BIOSa i osnovnih drivera sto se kasnije pegla updatima, vadjenjem baterije samo vracas na default fabricku vrednost, sto je jos jedan dokaz da nesto fabricki nije dobro....trazi update BIOSa ili po forumima iskustva sa tom plocom...

gost 288176

Zainteresovan član
Poruka
198
Mislim da ne razumem problem..ne mozes da zadas voltazu a da ne promeni…? Jbg kod mene na Gigabyte Aorus X470 Ultra gaming ima samo da se koriguje u + I - voltaza...ai jednom kad sam je nastelovao da Kazem stabilno-radi OK..inace varira od 1, 33 do 1, 398...na Ryzenu 2600X...I ostavio sam mu njegov BOOST pa OC varira od 3, 9 do 4,2-4, 4,...
Kod mene varira od 1.19 do 1.25v dok clock frekvencije spusta do 1500mhz do 4000mhz....Dok su voltaze bile na auto islo je do 0.800v normalno je obaralo u idle modu...mada kad stavim na 4.0ghz i ostavim voltaze na auto sve normalno radi obara voltazu ali zato ide do 1.42v sto je puno i temperature prelaze 80c sa Stock kulerom...Mada na mojoj prosloj maticnoj je normalno radilo kada je oc u pitanju

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.