Quantcast

Problem sa SHIFT dugmetom

Poruka
8
Pozdrav,
imam problem na laptopu mi je stalno upaljen shift iako nije pritisnut. Umesto brojeva mi ispisuje znakove, uvek su velika slova, scroll je neaktivan i uvek otvara novi prozor na browseru kada pokusam da ga spustim ili podignem. Pokusao sam sa raznim podesavanjima: reinstalirao drajver tastature, iskljucio windowsov biometric servis, iskljucio sva podesavanja vezana za sticky keys i jedino je tada laptop normalno radio jedno 15-ak minuta i opet se vratio na staro ali su podesavanja ostala ista tako da sad ne znam sta da radim. Guglam i razbijam glavu ceo dan ako neko nesto zna nek pomogne unapred sam mu do neba zahvalan. :dash:

Poruka
8
Pozdrav,
problem nije mehanickog tipa jer ja mogu normalno da pritiskam shift i kada je shift pritisnut on ga vidi kao da nije i tad radi normalno, a imajuci u vidu da nakon podesavanja sticky key-sa je lepo radio nekih 15ak minuta zakljucujem da je problem softverskog tipa.
Hvala na odgovoru.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.411
Pozdrav,
problem nije mehanickog tipa jer ja mogu normalno da pritiskam shift i kada je shift pritisnut on ga vidi kao da nije i tad radi normalno, a imajuci u vidu da nakon podesavanja sticky key-sa je lepo radio nekih 15ak minuta zakljucujem da je problem softverskog tipa.
Hvala na odgovoru.
Pogledaj onda u kontrol panelu,podesavanja za tastaturu.Mozda je nesto destiklirano ili stiklirano,a ne bi trebalo