PRoblem sa Pojacalom (razglasom)

mangathaboy

Početnik
Poruka
39
pre nego sto popizdim i odnesem pojacalo u neki servis hteo sam da cujem vase misljenje.....Ovako pojacalo/razglas http://basoofka.net/files/images/06122009_001.jpg << Unitra Eltron 50 ... Kad ga upalim ima GLASAN zvuk brujanja...kao recimo kad neki zvucnik kad "radi u prazno" a pojacate ga do kraja...takvo brujanje...kad recimo sa mp4 playera pustim neku pesmu..blago receno se vrlo gadno cuje...idalje bruji cuje se zvuk ali je grozno....sjebo sam kameru i ukrali su mi fon tako da ako vam treba neki klip mogu sutra da pozajmim kamericu....sta mislite do cega je? Hvala unapred! :D
 
Da nije Masa od kabla koja vodi od mp4 playera do pojacala ili je taj kabal u prekidu lol
jel me ti zajebavaS? :D ma jok bre sve je ok sa kablom...probao sam ga prvo na "Yamaha KS 100" 15" ...sve full...ja msm da je neki problem sa pojacalom (Amp) tj deo koji pojacava struju :P ...ne znam sta da radimm...jel se bas ono "razumes" da znam da li da zajmim sutra kameru...pa mozda snimak moze da ti pomogne da razumes o cemu se radi...
 
ako bruji bez ikakvih kablova znaci diskonektovan od svega onda je do njega,nemoj da me drzis za rec al negde sam procitao da se to vremenom desi sa pojacalima/vuferima,trafo,elektrolit,kodenzator ili nesto je u pitanju.
proveri ti da nije do kabla,kontakta,jer ako on pravi smetnje uzaludno ga nosis u servis i mogu da ti naplate fantomsku popravku,a koliko vidim i membranu si ulubio
 
Poslednja izmena:
ako bruji bez ikakvih kablova znaci diskonektovan od svega onda je do njega,nemoj da me drzis za rec al negde sam procitao da se to vremenom desi sa pojacalima/vuferima,trafo,elektrolit,kodenzator ili nesto je u pitanju.
proveri ti da nije do kabla,kontakta,jer ako on pravi smetnje uzaludno ga nosis u servis i mogu da ti naplate fantomsku popravku,a koliko vidim i membranu si ulubio
1) to nije membrana nego obican "dust cap" 2) to nije moje pojacalo vec slika pojacala da znate o kom modelu se radi 3) bruji diskonetovan....ne znam sta da radim...znam da ce popravka da bude nenormalna...pa ne znam da li se uopste isplati ili da jednostavno izbacim napolje sranje...?
 
Isplati se ..pojacala su laka za popravku :)

Izgoreo ti je neki tranzistor snage na izlazu MJ serija ili 2N

Moze biti i u mrezi da ti je probila neka dioda ili Kondenzator pa zato pravi brujanje

Te sheme ot tih snaznih pojacala imaju 2 reda tranzistora ..za pozitivnu stranu +DC i negativnu -DC

Tebi je verovatno izgoreo neki tranzistor u jednom od ova dva strujna kanala i zato bruji ;)
 
Isplati se ..pojacala su laka za popravku :)

Izgoreo ti je neki tranzistor snage na izlazu MJ serija ili 2N

Moze biti i u mrezi da ti je probila neka dioda ili Kondenzator pa zato pravi brujanje

Te sheme ot tih snaznih pojacala imaju 2 reda tranzistora ..za pozitivnu stranu +DC i negativnu -DC

Tebi je verovatno izgoreo neki tranzistor u jednom od ova dva strujna kanala i zato bruji ;)

aham....iskreno nadam se da je tranzistor :D ... imam jos par pitanja..1) koliko bih recimo mogao da ga prodam kad sve lepo sredim? 2) koliko bi kostala nova membrana (sa ugradnjom) 15" ? 3) ova moja yamaha KS 100 ...na njoj pise 200 watti ...medjutim ona deluje...tj 100% je mng jaca od toga....pa ne znam da li postoji neka mera manja od RMS posto bez problema mozes da sa njom organizujes zurku do 100 ljudi...a svi kazu da je to ostvarljivo sa najmanje 1000 watti o.O
 
Neznam za membrane ne radim sa time :) Odprilike 10-20 eura kosta zamena membrane...zavisi od velicine zvucnika :D

Na znam tacno koliko bi mogao uzeti za to pojacalo..ali nekome sigurno treba..muzicarima na primer koji sviraju Gitaru ;D

Pogledaj u odlasima za koliko ljudi prodaju takvo pojacalo ili slicno sa istom snagom od 200W

Ako pise 200W onda je 200W lol

To sto se tako glasno cuje je zbog njegovog velikog zvucnika :)

Stavi taj zvucnik na 20W i videces koliko se Glasno cuje lol
 
Neznam za membrane ne radim sa time :) Odprilike 10-20 eura kosta zamena membrane...zavisi od velicine zvucnika :D

Na znam tacno koliko bi mogao uzeti za to pojacalo..ali nekome sigurno treba..muzicarima na primer koji sviraju Gitaru ;D

Pogledaj u odlasima za koliko ljudi prodaju takvo pojacalo ili slicno sa istom snagom od 200W

Ako pise 200W onda je 200W lol

To sto se tako glasno cuje je zbog njegovog velikog zvucnika :)

Stavi taj zvucnik na 20W i videces koliko se Glasno cuje lol
ma imam osecaj da je Amp jace od zvucnika....znas one "mega bass testove" pojacalo ima 35 kg...kad pustim bass test na 50% + zvucnik od oscilacije uspe da pomeri celu kutiju...da ne pricam o ostalim stvarima u kuci koje posle 3 minuta muzike nmg da pronadjem o.O :)
 
haha ..znam :D

Moguce je da je Amp jaci...

Treba mi shema od tvog pojacala da bih ti rekao koliko ima wati lol

Kazi mi celu marku pojacala ( komplet ime i broj )

Videcu na netu ako mogu pronaci semu i podatke o njemu

Moze biti jace isto i ako je neko prepravljao pojacalo ranije :D
 
haha ..znam :D

Moguce je da je Amp jaci...

Treba mi shema od tvog pojacala da bih ti rekao koliko ima wati lol

Kazi mi celu marku pojacala ( komplet ime i broj )

Videcu na netu ako mogu pronaci semu i podatke o njemu

Moze biti jace isto i ako je neko prepravljao pojacalo ranije :D

evo probaj ali ces tesko da nadjes...jer ima mng maaalo o njemu .. :D Yamaha KS 100 ... Nippon gakki .co 210 watti.... http://images01.olx.cl/ui/3/90/07/60768307_1.jpg http://images01.olx.cl/ui/3/90/07/60768307_3.jpg
 

Back
Top