Problem sa outlook 2016

Peca.o

Zainteresovan član
Poruka
115
Da li neko moze da mi pomogne u vezi uparivanja gmaila sa outlook 2016. Naime zeleo bih da outlook koristim za slanje i prijem meilova a to nikako ne mogu da uradim. Vec na pocetku mi trazi pasword i kada ga ukucam nista, stalno me izbacuje. Sta da radim ukoliko sam zaboravio pasword mada sam siguran da je paswor ok.
HVALA UNAPRED
 
Da li neko moze da mi pomogne u vezi uparivanja gmaila sa outlook 2016. Naime zeleo bih da outlook koristim za slanje i prijem meilova a to nikako ne mogu da uradim. Vec na pocetku mi trazi pasword i kada ga ukucam nista, stalno me izbacuje. Sta da radim ukoliko sam zaboravio pasword mada sam siguran da je paswor ok.
HVALA UNAPRED
treba da napraviš update
File > Account > Update Options > Update Now.
 
Da li neko moze da mi pomogne u vezi uparivanja gmaila sa outlook 2016. Naime zeleo bih da outlook koristim za slanje i prijem meilova a to nikako ne mogu da uradim. Vec na pocetku mi trazi pasword i kada ga ukucam nista, stalno me izbacuje. Sta da radim ukoliko sam zaboravio pasword mada sam siguran da je paswor ok.
HVALA UNAPRED
Desavalo mi se to moras da odes na google nalog stranicu i da tamo podesis da pristupas sa manje bezbednim aplikacijama
 
Ma more, te portove ako blokira onda da ih menjas pod hitno. Inace gmail setovanja thunderbird provali iz prve, samo treba
da ukucas pass... ne verujem da je tu outlook gori...

Vish, na mom ruteru sa dinamickom adresom, otvoren je samo port 80. Mislim da nista drugo od incoming portova ne moze ni da se otvori bez staticke ip adrese.
Jeste malo ne fer, ali je tako i bolje jer vecina korisnika sbb-a nema veze sa zivotom o bezbednosti.
 

Prilozi

  • hihihih.PNG
    hihihih.PNG
    31,6 KB · Pregleda: 5
Kad kazem nema veze sa zivotom, to ukljucuje i mene. Poceo sam da citam neku knjigu o bezbednosti i u prvih 10 strana sam doziveo sok koliko je lako hakovati nesto.
Skines par alatcica koji ti cak u knjizi i pisu i lako se skidaju, udjes na thor lepo, procackas koji info o meti, otkucas komandu dve i onda odes na sajt sa exploitima i samo otkucas koji hoces u drugi program i on ti sve dalje odradi. I voila, usao si u neciji komp. Upasti u velike firme naravno nije ovako lako, ali u necije kucne racunare, male poslove, prodavnice i sl definitivno je easy mod.
 
Vish, na mom ruteru sa dinamickom adresom, otvoren je samo port 80. Mislim da nista drugo od incoming portova ne moze ni da se otvori bez staticke ip adrese.
Jeste malo ne fer, ali je tako i bolje jer vecina korisnika sbb-a nema veze sa zivotom o bezbednosti.
Mislim da to ima veze sa tvojim ruterom, pre nego sa njima. Inače ako ti je otvoren port 80,to znači da si onogućio remote administration na ruteru, pa ti preporučujem i to da zatvoriš...
 
Mislim da to ima veze sa tvojim ruterom, pre nego sa njima. Inače ako ti je otvoren port 80,to znači da si onogućio remote administration na ruteru, pa ti preporučujem i to da zatvoriš...
Port 80 služi za HTTP protokol (komunikaciju sa internetom) i zatvorio bi sebi pristup internetu ako ga zatvori.
Za e-mail su standardni portovi
  • 25 (smtp) - za odlazne poruke (nekriptovane)
  • 110 (pop3) - za dolazne poruke (nekriptovane)
  • 465 (smtp) - odlazne (SSL kriptovane) (npr. za GMAIL)
  • 995 (pop3) - dolazne (SSL kriptovane) -||-
 

Back
Top