Quantcast

Problem sa monitorom - not optimum mode?!?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

manaus

Početnik
Poruka
27
Imam problem sa monitorom.

Evo slike

Ovaj prozorcic "seta" po ekranu i na njemu pise:

Not Optimum
Mode, Recommended Mode :
1280x1024 60 Hz ?

Monitor se normalno ukljuci i posle pola sata-sat se ovo pojavi.
ne pomaze restart, vec moram da izvucem iz struje i sacekam
malo.
Pokusavao sam sa svim ponudjenim rezolucijama i cim
kliknem na apply, pojavi se ovo.
Graficka je ATI Radeon 9200 PRO familly

Ima li neko ideju, sta je to sto pravi problem ?

Hvala.

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
36.307
plavo je wallp. a belo je WTF?

kako to da sklonim i da mi nazivi foldera nisu osenčeni?
ovo levo mu dođe wallp. sa ne znam iz kog razloga osenčenim nazivima foldera.kad na njemu kliknem na propertis pojavi se uobičajeni prozor sa desktop prop.

.
.
I na ovom belom (šta god da je) delu desktopa su imena svih foldera markirana, ali desnim klikom dobijam ove ne baš uobočajene opcije

a na na propertis pojavi se ovo

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
@sunchaya...

Постоји неколико решења за тај "проблем":

1. Десни клик на My Comp > Properties > Advanced > Performance > Settings > Visual Effects > чекираш :tick: "Use drop shadow for icon labels on the desktop"

2. Десни клик на Desktop > Arrange Icons by > дечекираш :cross: "Lock web items on the desktop."

3. Десни клик на Desktop > Properties > Desktop tab > Customize desktop > Web tab дечекирати :cross: све што постоји.

4. Скини и инсталирај програмче > Iconoid
;)

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
36.307
@sunchaya...

Постоји неколико решења за тај "проблем":

1. Десни клик на My Comp > Properties > Advanced > Performance > Settings > Visual Effects > чекираш :tick: "Use drop shadow for icon labels on the desktop"
  2. Десни клик на Desktop > Arrange Icons by > дечекираш :cross: "Lock web items on the desktop."
  3. Десни клик на Desktop > Properties > Desktop tab > Customize desktop > Web tab дечекирати :cross: све што постоји.
  4. Скини и инсталирај програмче > Iconoid
;)
1. to je tako i podešeno.

E sad ne znam dal' možda treba nešto od svega ostalog da čekiram ili dečekiram
2.I to je tako podešeno

3. I ovo

:besna:
Ostaje mi još opcija 4 ali vidi na osnovu opcije 1 jel tu sve kako treba, pa možda neće biti potrebe da - (cit.) "čačkam mečku"

Da! Ono što je zanimljivo, a što sam primetila sad kad sam htela da obrišem ove 3 slišice sa destopa je to da ne mogu da ga "zahvatim mišem" kad krećem sa one bele strane... znači ne radi miš na toj beloj strani

Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.