Problem sa internetom

Milanovic333

Zainteresovan član
Poruka
141
Ceo dan sam koristio računar povezan na internet. I uveče je prekinuta konekcija, piše tamo kad pokušam da rešim problem da je problem u kablu za internet. Probam drugi kabl, opet isto..nema konekcije i piše da je problem u kablu..a ti isti kablovi rade npr na laptopu.
Šta može biti?

Pozdrav
 
Pozdrav ljudi novi sam u celoj ovoj prici i naravno treba mi pomoc. Vezano za Internet, imam nekog lokalnog provajdera koji mi isporucuje net preko antene koja je na krovu moje kuce rec je o anteni valjda 5 mhz-a ili ghz-a ne razumem se u to, samo sam pronasao na net-u da ona hvata do 13 km udaljen signal i bezicnim putem dobija signal sa jedne vece antene koja se nalazi u samom centru mesta u kome ja zivim, a zivim na selu. Rec je o Fast Net-u lokalnom provajderu, od koga oni dobijaju signal pa prosledjuju nama korisnicima stvarno nemam pojma. Paket je 20/2 kad odradim speed test na Google izbaci mi sve okej potpunu brzinu kao sto je u ugovoru 20/2 i ping bude vise nego dobar oko 4. Ali pre tacno godinu dana pocinje moj problem u online igrama desava mi se kao da je natempirano ili programirano da na svakih 5 minuta ping poludi ode na oko 250 zakuca drzi tako do 10 sekundi i vrati se u normalu, prvih dana tad sam mislio ma smetnje na mrezi bio Februar mesec lose vreme sneg neki reko procice pa ce biti okej. Medjutim od tad do dana danasnjeg ja nemam stabilan net za igranje online igara. Zvao sam ih celu proslu godinu ali zbog korone nisu mogli da izadju na teren, ove godine mi isto tako obecavaju da ce izaci na teren da pogledaju i uveravaju me da je od njih do mene sve perfektno. I stavrno ne mogu da se zalim internet je 95% stabilan skoro svaki dan 24h nemam smetnji i ako sve to funkcionise preko te antene koja je kod mene na krovu kuce. Brzina protoka 20/2 je danas smesna znam ja to ali je meni za Youtube i igranje online igara bila uvek i vise nego dovoljna. Da napomenem da sam njihov korisnik od Novembra 2018-te a da se Februara 2020-te pojavio kvar i taj cesti lag tj visoki ping . Obicno igram CS-GO i FIFU 21 online od igara. Mislio sam da je do rutera ili do mog racunara nema sta nisam radio, obarao operativni sitem probao win 7 pa se vratio na win 10 sve bezuspesno, resetovao 100 puta ruter proveravao antenu na njoj ima 6 lampica to je za signal ima perfektan signal od moje kuce do glavne antene cistina bez drveca i ostalih visokih objekata, proveravao da nije kabal prekinut sve perfektno. Odradio sam onaj test u Command Prompt i vidi se na slici kako net varira. Ostavicu slike cekam vase komentare i misljenja Hvala u napred svima!
 

Prilozi

  • Screenshot (10).png
    Screenshot (10).png
    207,8 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot (11).png
    Screenshot (11).png
    39,8 KB · Pregleda: 11

Back
Top