Problem sa instalacijom Mandrake

  • Začetnik teme bbosko@eunet.yu
  • Datum pokretanja
B

bbosko@eunet.yu

Gost
Krenuo sam u instalaciju Mandrake 9, ali avaj. Pored izmene u biosu da boot drive bude CD, masina i dalje prilikom reseta ne krece sa CD-a. Izgleda da instalacioni CD nije narezan kao boot-abilan. Ili je problem u Windowsu koji imam na masini. Probao sam sa drugim instalacionim diskovima, na primer Red Hat, i masina normalno prepoznaje CD i krece u instalaciju. Kod Red Hat-a opet imam problem sa particijama.
Help!
 
Pokusao sam instalaciju Mandrake-a na drugoj masini, problem se manifestuje isto. CD sasvim sigurno nije ispravan, verovatno nije narezan kao boot-abilan jer prilikom resetovanja masina ne registruje CD u drajvu, iako je u biosu namesteno da se podize prvo sa CD drajva.
Mnogo hvala za javljanje "Jahrastafarraj". Kad mi stigne ispravan CD opet cu pokusati da uradim instalaciju. Uzgred sta je to RH 8.
 
Uraaa. Instalirao sam Red Hat 8.0 sa dvojnim podizanjem. Koristio sam Red Hat zvanicni prirucnik za korisnike. Medjutim u vezi dvojnog podizanja praksa je sasvim drugacija od uputstva iz prirucnika. Naime, za dvojno podizanje Linuxa i nekog Windows-a potrebno je instalirati program Lilo u Master Boot Record-u MBR a ne kao sto to prirucnik zahteva da program za ucitavanje bude instaliran u prvom sektoru boot particije (first sektor of boot partition).
Pozdrav.
 

Back
Top