Problem sa grafickom karticom RADEON HD 6470m na laptopu ASUS X54H

jnedeljkov

Početnik
Poruka
5
Gore navedena graficka kartica ne radi kako treba,tacnije posle "obaranja" sistema i ubacivanja novog (Windows 7 Ultimate - 64bit) imam problema sa drajverom, probao sam jedno minumum 10 drajvera sto sa radeon-ovog sajta,sto sa drugih sajtova,nakon instalacije nekih drajvera,uopste mi nije prijavljivao graficku,a kod nekih drajvera mi je pojavljivao zatamnjen ekran,bukvalno sam jedva video bilo sta ali uspeo sa sobnim osvetljenjem da vidim nesto malo radne povrsine i pokazivac misa tzv. strelicu ,znaci samo tada kada mi zatamni ekran skoro skroz,prijavi mi graficku karticu na display podesavanjima,u drugim slucajevima nece da je prijavi. Guglao sam dosta na nekim nasim sajtovima i stranim ali nikakvo resenje nisam nasao... ako neko zna u cemu je problem,mnogo mi bi mi znacilo...inace laptop je bio kupljen u gigatron-u sa instaliranim registrovanim windows 7 starter-om,imam i dalje originalni cd-key zalepljen na laptopu...
 
Gore navedena graficka kartica ne radi kako treba,tacnije posle "obaranja" sistema i ubacivanja novog (Windows 7 Ultimate - 64bit) imam problema sa drajverom, probao sam jedno minumum 10 drajvera sto sa radeon-ovog sajta,sto sa drugih sajtova,nakon instalacije nekih drajvera,uopste mi nije prijavljivao graficku,a kod nekih drajvera mi je pojavljivao zatamnjen ekran,bukvalno sam jedva video bilo sta ali uspeo sa sobnim osvetljenjem da vidim nesto malo radne povrsine i pokazivac misa tzv. strelicu ,znaci samo tada kada mi zatamni ekran skoro skroz,prijavi mi graficku karticu na display podesavanjima,u drugim slucajevima nece da je prijavi. Guglao sam dosta na nekim nasim sajtovima i stranim ali nikakvo resenje nisam nasao... ako neko zna u cemu je problem,mnogo mi bi mi znacilo...inace laptop je bio kupljen u gigatron-u sa instaliranim registrovanim windows 7 starter-om,imam i dalje originalni cd-key zalepljen na laptopu...

Ola! To je laptop koji ima i integrisan graficki cip?
Kad udjes u device manager, u sektoru Display adapters, treba da vidis oba sa instaliranim drajverima. Vec sam jednom objasnjavao, posto i moj laptop ima dva graf.cipa. Sa sajta ASUS skini drajver za intelovu grafiku najpre i i nstaliraj, pa onda instaliraj radeon drajver za eksternu graficku i bice sve ok. Sve u svemu oba drajvera treba da budu instalirana kako bi sve radilo korektno.
 
Pa jeste verovatno,s obzirom da graficka pokazuje sliku i bez prijavljene radeon graficke,ali je oskudna po po pitanju rezolucije,i to bukvalno bez instaliranog drajvera sa asus-ovog sajta,znaci odmah na pocetku se drajver sam instalira i prijavljuje neku graficku(integrisanu verovatno). Inace upravo sam probao sva tri drajvera za integrisanu graficku i nijedan nije radio,uvek kad pokrenem instalaciju,izbacuje mi poruku " This computer does not meet the minimum requirements for installing the software." Znaci sve tri ne mogu da instaliram,a u guglu sam ukucao model laptopa i na sajtu sam izabrao windows 7 - 64bt . Drajver za radeon nisam probao jer nisam uspeo da instaliram drajver za intel-ovu graficku.
 
Pa da,verovatno ima,s ozbirom da prikazuje sliku na ekranu u nesto manjoj rezoluciji i sa manje kvaliteta, Skinuo sam sva tri drajvera sa asus-ovog sajta i probao da instaliram ali mi uvek pri pokretanju instalacije prikazuje " This computer does not meet the minimum requirements for instaling the software" . Ne znam zaista odakle da skinem drajver za tu intel graficku a za radeon sam skinuo drajver ali nisam instalirao posto si mi napisao da prvo treba za intelovu graficku da se instalira drajver.
 
Ola! To je laptop koji ima i integrisan graficki cip?
Kad udjes u device manager, u sektoru Display adapters, treba da vidis oba sa instaliranim drajverima. Vec sam jednom objasnjavao, posto i moj laptop ima dva graf.cipa. Sa sajta ASUS skini drajver za intelovu grafiku najpre i i nstaliraj, pa onda instaliraj radeon drajver za eksternu graficku i bice sve ok. Sve u svemu oba drajvera treba da budu instalirana kako bi sve radilo korektno.

Hvala u svakom slucaju,sredio sam problem,ako neko ima isti problem,evo uputstvo:
Kad si oborio sistem prvo šta si trebao da uradiš je da odeš na Asusov sajt " http://support.asus.com/download/options.aspx?SLanguage=en " i klikneš na Model Automatic Detection i tu skidaš drajvere za sve što ti je potrebno na laptopu .

U specifikacijama piše da su ovo grafičke
Integrated Intel® HD Graphics 3000 (Core i3/i5/i7)
Integrated Intel® HD Graphics (Pentium & Celeron)
znači da ovde treba da ideš " http://www.intel.com/p/en_US/support/detect " (automatsko prepoznavanje)
 
Hvala u svakom slucaju,sredio sam problem,ako neko ima isti problem,evo uputstvo:
Kad si oborio sistem prvo šta si trebao da uradiš je da odeš na Asusov sajt " http://support.asus.com/download/options.aspx?SLanguage=en " i klikneš na Model Automatic Detection i tu skidaš drajvere za sve što ti je potrebno na laptopu .

U specifikacijama piše da su ovo grafičke
Integrated Intel® HD Graphics 3000 (Core i3/i5/i7)
Integrated Intel® HD Graphics (Pentium & Celeron)
znači da ovde treba da ideš " http://www.intel.com/p/en_US/support/detect " (automatsko prepoznavanje)
Podrazumeva se da je sajt proizvodjaca komponente uvek najkompetentniji za drajver (Intel za integrisanu) i AMD za eksternu.
Samo još da pojasnim, ova integrisana grafika je integrisana u sam Intelov procesor.
 

Back
Top