Problem sa bojlerom

mardzina

Početnik
Poruka
2
Imam problema sa bojlerom i pretpostavljam da je u pitanju grejac. Do pre neki dan, drzala sam ga ukljucenog skoro ceo dan, napuni se, ali imam vode za tusiranje svega 10-ak minuta. Poslednjih par dana,kako ukljucim bojler, tako mi izbije osigurac. Kao slag na tortu, jos mi i curi cev od tople vode. Bojler je marke Tesy i relativno je nov.
Ne znam koliko je povezano, ali tako imam i problem sa TA peckom. Kad hocu da je stavim na tzv punjenje,izbije mi osigurac,naravno.:sad2:

Da li mi mozete dati neki savet,sta da radim, da li nesto mogu i sama da popravim? Unapred hvala
 
Imam problema sa bojlerom i pretpostavljam da je u pitanju grejac. Do pre neki dan, drzala sam ga ukljucenog skoro ceo dan, napuni se, ali imam vode za tusiranje svega 10-ak minuta. Poslednjih par dana,kako ukljucim bojler, tako mi izbije osigurac. Kao slag na tortu, jos mi i curi cev od tople vode. Bojler je marke Tesy i relativno je nov.
Ne znam koliko je povezano, ali tako imam i problem sa TA peckom. Kad hocu da je stavim na tzv punjenje,izbije mi osigurac,naravno.:sad2:

Da li mi mozete dati neki savet,sta da radim, da li nesto mogu i sama da popravim? Unapred hvala
Уколико је бојлер релативно нов, ово може бити проблем и са термостатом. У сваком случају, мораће да се скине грејач, ту је и термостат па да се утврди инструментом тачан узрок. Добра страна је то што бојлер спада у једноставне апарате и лако се оправља, осим ако процури казан. Има и ту спаса али само на кратко.
Да ли је ТА пећ трофазна? Који осигурач избије када покушаш да је укључиш, главни или њен на табли? Може да се деси да је везана на исти осигурач са бојлером, онда треба видети које је јачине осигурач и евентуално га заменити првим већим. Могућност стављања следећег јачег осигурача ће зависити и од инсталације која је уграђена.
Када кажеш "стара швапска кућа" претпостављам да је у питању Војводина. У тим кућама се инсталација радила у бергман цевима, алуминијумским проводницима и постоји могућност да ћеш морати да припазиш да не укључујеш ТА пећ и бојлер истовремено. У сваком случају, требаће ти неко ко има и уме да користи унимер како би установио тачан узрок квара.
 
Imam problema sa bojlerom i pretpostavljam da je u pitanju grejac. Do pre neki dan, drzala sam ga ukljucenog skoro ceo dan, napuni se, ali imam vode za tusiranje svega 10-ak minuta. Poslednjih par dana,kako ukljucim bojler, tako mi izbije osigurac. Kao slag na tortu, jos mi i curi cev od tople vode. Bojler je marke Tesy i relativno je nov.
Ne znam koliko je povezano, ali tako imam i problem sa TA peckom. Kad hocu da je stavim na tzv punjenje,izbije mi osigurac,naravno.:sad2:

Da li mi mozete dati neki savet,sta da radim, da li nesto mogu i sama da popravim? Unapred hvala

Slušaj dobro što ću ti reći -
sa strujom se nije z....
Znam za desetina primera iznenadnih pogibija.
Pravilo je sledeće -
kad prvi put,pri uključenju nekog aparata iskoči osigurač,
priđeš ormaru sa osiguračima, i podigneš ga.
Kada drugi put iskoči osigurač zbog uključenja istog aparata,
majstor se zove obavezno.
Jer,aparat je u kvaru.
Kvarovi nisu,po pravilu veliki,ali mogu da ubiju.
Tebi su bojler i TA trenutno neispravni.
Ne pipaj ništa i zovi električara !
Kod bojlera je gotovo izvesno - grejač pregoreo.
Bez obzira što je bojler kratkon raubovan.
Grejači su ti k'o sijalice.
Riknu iznenada.....
To ti je moj iskustveni savet.
Pamet u glavu !
 
Poslednja izmena od moderatora:
nakon zamene bojlera sa prohomskim kazanom od 80l sigurnosni ventil odmah procureo, gde smo u merkuru kupili slovenacki ni malo jeftin, kao on ce biti dobar jer je skup i nakon prvog ukljucenja procureo je i on,a drugi problem je taj sto se cuje zujanje u njemu i kad je iskjiucen i to kad neko pusti vodu od stanara na toj vertikali , verovatno je vezano za pritisak u vodovodnoj mrezi, da napomenem da je predhodni bojler bio od 50l i da nikada nije bilo problema imao je 7-8god, nikada nije mu ciscen niti menjan ventil,niti je zujao kao ovaj , ne znamo o cemu se ovde radi ,da li nije problem u tome sto je ovaj veci pa se stvara neki pritisak u njemu nema ni svrhe vise menjati ventil jer ce i taj procureti,inace bojler je nov kupljen pre 6god, koji je radio samo mese dana i koji je sve do sada bio demontiran pa da nije tu neki problem,jer ne verujem da se nakupio kamenac za tako kratko vreme , sva voda iz njega je istocena,ne znamo stvarno o cemu se ovde radi pa dok ne dode mastor , molimo sve one koji mogu da pomognu i daju nam neko objasnjenje vezano za ovaj problem .da nam se jave. Unapred hvala .
 
nakon zamene bojlera sa prohomskim kazanom od 80l sigurnosni ventil odmah procureo, gde smo u merkuru kupili slovenacki ni malo jeftin, kao on ce biti dobar jer je skup i nakon prvog ukljucenja procureo je i on,a drugi problem je taj sto se cuje zujanje u njemu i kad je iskjiucen i to kad neko pusti vodu od stanara na toj vertikali , verovatno je vezano za pritisak u vodovodnoj mrezi, da napomenem da je predhodni bojler bio od 50l i da nikada nije bilo problema imao je 7-8god, nikada nije mu ciscen niti menjan ventil,niti je zujao kao ovaj , ne znamo o cemu se ovde radi ,da li nije problem u tome sto je ovaj veci pa se stvara neki pritisak u njemu nema ni svrhe vise menjati ventil jer ce i taj procureti,inace bojler je nov kupljen pre 6god, koji je radio samo mese dana i koji je sve do sada bio demontiran pa da nije tu neki problem,jer ne verujem da se nakupio kamenac za tako kratko vreme , sva voda iz njega je istocena,ne znamo stvarno o cemu se ovde radi pa dok ne dode mastor , molimo sve one koji mogu da pomognu i daju nam neko objasnjenje vezano za ovaj problem .da nam se jave. Unapred hvala .

Прво, требала би мало мање конфузно да представиш проблем. Само полако, једва сам схватио шта питаш.
Дакле, величина бојлера нема везе са цурењем сигурносног вентила. Стари вентил вероватно није цурео јер је запекао (осим ако сте га активирали на сваких месец дана, како би требало и да каменац не би уништио његову функцију, ако јесте, онда се извињавам).
Даље, притисак у водоводној мрежи (па самим тим и притисак који трпи сигурносни вентил) није константан. Дешава се да водовод, својим интервенцијама на инсталацијама у мрежи, промени притисак у одређеним деловима града.
Решење вашег проблема је у томе да се купи одговарајући сигурносни вентил за притисак у вашој мрежи. Једноставан начин за то је да проверите у документацији новог сигурносног вентила за који притисак је предвиђен па да купите прву следећу класу вентила.
Зујање у бојлеру и то када неко други пусти воду у мрежи је знак да негде постоји проблематичан спој са елементом у инсталацији чија дотрајалост (оштећена гумица и слично) се огледа у том "зујању". Решење, ако је код комшије је да њему поправите славину или да у делу инсталације користите пластичне цеви (ако је већ постављена инсталација а верујем да јесте, онда ништа од овог решења). Постоји и варијанта да се направи неметални мост на прикључку бојлера како би се звук смањио. Наравно, пре свега овога треба утврдити тачно одакле звук долази.
Сигурносни вентили су наштеловани на притиске од 3,5 до 6 бара а у Београду, у неким деловима ноћу притисак порасте и до 11 бара.
Најсигурније решење је да се постави регулатор притиска на улазу у бојлер. Мало скупље али решава проблем на дуже стазе.
 
Posto je nocas zujao kao da nam je trafo u stanu morali smo oko 3 sata pose ponoci da skinemo ventil i ispustimo svu vodu iz njega. Danas smo kupili ponovo nov ventil "mak-M Aleksinac" a u prodavnici su nam rekli da je dobar i da ga vecina majstora koristi. Montirali smo ga i za sada nema problema ali videcemo u toku noci sta ce se desavati i da li ce ponovo prosvirati kada komsinica bude pocela da se "banja" u toku noci. Ljudi, puno vam hvala na pomoci, znacilo nam je i nadamo se da ce biti sve u redu.
 
Evo mene opet sa istim problemom, koji naravno nije ni bio resen.Cev za dovod vode na bojleru i dalje zuji ne uvek uglavnom u jutarnjim i vecernjim satima traje nekoliko minuta i kad neko iznad mene ili ispod pusti vodu on prestane, takodje primecujem istovremeno da vibrira i zuji dovodno crevo od ves masine, kad ne zuji kod mene negde nekome u zgradi se isti zvuk cuje,da napomeneM da sam tri puta menjala ventil na bojleru misleci da je problem tu, ventil ne curi bojler nov , besumno radi sve je u redu a cuje se povremeno zujanje. Posto zujanje prestane ne kad ja pustim vodu na slavini no kad pusti neko drugi ne mogu tacno da odredim dal komsija iznad il ispod , jer smo slican problem imali pre par godina kada je ispod mene ljudima otiso ventil,pa je cela vertikala zujala,pa sam u nedoumici .da li je mozda problem negde drugde, i sta cu dobiti ugradnjom regulacionog ventila i zamenom cevi ,da li cu se tada resiti ovog dosadnog zujanja,sta ako ja mozda problem kod drugogih pa nista ne uradim.Tkodje me zanima bezbednost samog bojlera, znaci rekla sam gore kada je ukljucen normalno radi, sto znaci zujanje nije vezano za elektricnu istalaciju ,vec za nesto drugo,znaci koliko je bezbedan za koristenje ,s' obzirom da se strogo pridrzavam zlatnog pravila pre upotrebe iskljuciti bojer.
 
ljudi imam problem sa bojlerom marke metalac 80litara.promenjen je termostat sipkasti,i ociscen od kamenca,i sad greje vodu samo do malo vise od polovine,tacnije samo udje malo u crveno i iskljuci,vode ima samo za jednu osobu da se okupa,a javio mi se i problem sa vrucom vodom iz bojlera. ide mi vruca voda iz bojilera na cesmu u kuhinji kad pustim hladnu,neznam kako,i kad se tusiramo cas je vruca,cas hladna voda.pomagajte
 
Cini mi se da ti ne valja jednosmerni / sigurnosni ventil.
Zato ti vruca voda izlazi i kad je nisi trazio ( kuhinja) jer sigurnjak dozvoljeva kretanje samo u jednom smeru ( kad je ispravan).

Druga mogucnost je da ti je opet do termostata ako nije dobro ugradjen ili je prchkano po njegovom regulatoru ( točkiću).

Najvise sumnjam na onaj ventil. On ionako treba da se menja povremeno bez obzira jel radi ili ne. I treba uzeti onaj bazdaren na 9-10 bara ( mozda je tvoj od 6 ).
Hajde pa javi
 
Cini mi se da ti ne valja jednosmerni / sigurnosni ventil.
Zato ti vruca voda izlazi i kad je nisi trazio ( kuhinja) jer sigurnjak dozvoljeva kretanje samo u jednom smeru ( kad je ispravan).

Druga mogucnost je da ti je opet do termostata ako nije dobro ugradjen ili je prchkano po njegovom regulatoru ( točkiću).

Najvise sumnjam na onaj ventil. On ionako treba da se menja povremeno bez obzira jel radi ili ne. I treba uzeti onaj bazdaren na 9-10 bara ( mozda je tvoj od 6 ).
Hajde pa javi

Svi novi bojleri koji podležu standardima EU isporušeni su sa ventilima do 7 bara , što je malo za naše pritiske ( zato i nam pucaju cevi u centru grada ) ;D

Ili zameniti ventil do 10 bara i ili ugraditi reduktor pritiska na ulazu u zgradu ili ispred bojlera
 
Molim za pomoć.Ugradio sam bojler Tesy ,prilagođen za kombinaciju ljeti struja zimi centralno grijanje na ugalj.E sad ,u donjem dijelu bojlera se nalazi svjetleća dioda a pored nje se nalazi ručica-prekidač koja se kružno usmjerava na pet različitih položaja.Oznake pored tih položaja su mi nerazumljive .Može li neko da mi objasni šta te oznake znače i na kojem podioku-položaju-oznaci treba držati ručicu.
Hvala za pomoć,
 
Molim za pomoć.Ugradio sam bojler Tesy ,prilagođen za kombinaciju ljeti struja zimi centralno grijanje na ugalj.E sad ,u donjem dijelu bojlera se nalazi svjetleća dioda a pored nje se nalazi ručica-prekidač koja se kružno usmjerava na pet različitih položaja.Oznake pored tih položaja su mi nerazumljive .Može li neko da mi objasni šta te oznake znače i na kojem podioku-položaju-oznaci treba držati ručicu.
Hvala za pomoć,
На самом бојлеру се налазе само команде за управљање електричним грејачем (летња варијанта). Пет подеока могу бити степени загревања бојлера, то јест, управљање укључивањем и искључивањем грејача при чему се контролише (пореди) температура коју прима сонда термопрекидача. Најекономичнија варијанта је да се бојлер држи на "двојци", то јест на средњем нивоу загревања, осим ако из неких разлога није потребна топлија вода у домаћинству. У летњем периоду, чак ни вода за туширање не мора да буде преврућа, па је тако довољно држати термопрекидач на средњој вредности. Што се ознака тиче, требале би кретати од "0", па вероватно "*" (позиција код које се не дозвољава смрзавање воде у бојлеру, корисно за викендице), и онда иде "I", "II" и "III". Прекидач може углавном да се држи и у међуположајима јер је скалирање линеарно а не на преклоп.
 
Колико често чистите казан бојлера од каменца и треба ли мењати грејач, заптивач или само каменац избацити? Овај мој почео да бруји а тек му пола године откако сам га новог купио.
 
Poslednja izmena:
Колико често чистите казан бојлера од каменца и треба ли мењати грејач, дихтунг? Овај мој почео да бруји а тек му пола године откако сам га новог купио.

Ја чистим сваке 2 године, грејач не мењаш сем ако није дотрајао, очистиш и њега од каменца и провериш аноду. Дихтунг мењам само ако процури, ту је цака да не притежеш превише код склапања.
 
Imam problema sa bojlerom i pretpostavljam da je u pitanju grejac. Do pre neki dan, drzala sam ga ukljucenog skoro ceo dan, napuni se, ali imam vode za tusiranje svega 10-ak minuta. Poslednjih par dana,kako ukljucim bojler, tako mi izbije osigurac. Kao slag na tortu, jos mi i curi cev od tople vode. Bojler je marke Tesy i relativno je nov.
Ne znam koliko je povezano, ali tako imam i problem sa TA peckom. Kad hocu da je stavim na tzv punjenje,izbije mi osigurac,naravno.:sad2:

Da li mi mozete dati neki savet,sta da radim, da li nesto mogu i sama da popravim? Unapred hvala

na bojleru je u pitanju 90% kamenac i trebao bi se otvoriti i ocistiti kamenac iz bojlera.Normalno treba iskljuciti i prekidac,a ne bi bilo lose i iskljuciti(odvrnuti)osigurac dok se to radi.Na TA peci,ako je vezan na monofazni utikac,moguce je da je slab osigurac,a pitanje je da li sme da se stavi jaci,jer je to stara instalacija.Pa ne bi bilo lose da se promeni Kabl i stavi petozilni 5mmX2,5 mm prresek i da se prikljuci na trofazni utikac,ako postoji u kuci.Tako nece biti preopterecena samo jedna faza i nece dolaziti do izbacivanja osiguraca.Evo i snimak za bojler kakoocistiti i oprati bojler od kamenca.
,Skoro na svim bojlerima je isto,samo su grejaci razliciti.treba videti kakva je MG Anoda za protiv kamenca na tvom bojleru i to treba ubaciti i bojler ce mnogo duze raditi bez problema.
 
pregoreo mi je grejač na bojleru, ali je preko njega crni termostat kružnog oblika sa crvenom strelicom, koji ne znam kako da skinem. da li treba da vučem na dole? to je valjda ubodni termostat.

ovaj lik me je oduševio, nadam se da ću imati više uspeha
 
Poslednja izmena:
pregoreo mi je grejač na bojleru, ali je preko njega crni termostat kružnog oblika sa crvenom strelicom, koji ne znam kako da skinem. da li treba da vučem na dole? to je valjda ubodni termostat.

ovaj lik me je oduševio, nadam se da ću imati više uspeha

Samo ga povuci nadole,samo normalno prvo raskaci struju.Pogledaj obaj klip iznad tvog posta i videces kako ide.
 
Poštovani, imam električni bojler za centralno grijanje Termostroj i od jučer se čuje glasno zujanje kada se uključe grijači. Jel treba nešto podesiti ili je nešto crklo????. Hvala na odgovorima unaprijed.

To je verovatno kamenac.nalepio se na grjac i tako se cuje.Ako mnogo sporo i dugo greje,da bi zagrejao za kupanje,onda bi trebalo otvoriti i ocistiti od kamenca,da bi normalno grejao.Ako je i grejac stari onda bi i njega trebalo zameniti,iako nije probio.Ovo je snimak za Gorenje bojler,nisam mogao naci za tvoju marku,ali uglavnom je za svaki slican postupak:
 

Back
Top