Problem sa bios-om

vldmr

Obećava
Poruka
93
Ovako,poslednjih nekoliko dana mi se desava da prilikom paljenja racunara dobijam poruku da je bios u opasnosti i da je vracen na default.Time mi poremeti sat,datum,snagu procesora i ostalo.
Imam Win XP i Amilo La1703

Izvadi bateriju na nekoliko minuta.Kratko spoji safcigerom leziste baterije (+ i -) i drzi nekoliko sekundi.Pre toga pozadi iskljuci komp na napajanju i izvadi glavni kabel iz napajanja.Stavi bateriju trebalo bi da radi normalno

nelebgd

Obećava
Poruka
74
Pa valjda znas kako se pravi kratak spoj. Ako neznas pitaj nekoga Ako ti je lakse onda uradi clear mos (CLR_CMOS) .To je isto.Procitaj u uputstvu samo je ono jednostavnije.Pozdrav

????????????????
Ko bi normalan to uradio? Izvini ali nisi u pravu.

Skini F-secure i skeniraj komp sa full scan (najbolje je preko noci). Kada zavrsi deinstaliraj ga i instaliraj Kaspersky Internet Security 2011. I ponovi skeniranje.
Tvoj PC je zarazen Bios Boot virusom (svki put kada resetujes ili gasis komp virus napravi svoju rezervnu kopiju u cash, ram memoriji :( kao i u boot sectoru na hard disku. Kada odstranis virus surfuj netom preko Kaspresky Safe Run Aplikaciju.

Poslednja izmena:

vldmr

Obećava
Poruka
93
????????????????
Ko bi normalan to uradio? Izvini ali nisi u pravu.

Skini F-secure i skeniraj komp sa full scan (najbolje je preko noci). Kada zavrsi deinstaliraj ga i instaliraj Kaspersky Internet Security 2011. I ponovi skeniranje.
Tvoj PC je zarazen Bios Boot virusom (svki put kada resetujes ili gasis komp virus napravi svoju rezervnu kopiju u cash, ram memoriji :( kao i u boot sectoru na hard disku. Kada odstranis virus surfuj netom preko Kaspresky Safe Run Aplikaciju.

Pa savjetuj proizvodjace ploca da to ne stavljaju u uputstvu, jer oni preporucuju CLR_CMOS periodicno a kada se upgrade bios obavezno.Vjerovatno neznas sta je clear mos i kada se ima problem slican ovome to se prvo uradi.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.