Problem napuštenih pasa i mačaka

Jednog. Neće gladovati ako ih hranimo niti će napadati. Niti će se dalje razmnožavati bez kontrole ako ih sterilisemo.
Ko da ih hrani? Ima azila čujem nemaju dovoljno love za po 20 pasa (hranu i veterinarsku negu) a ne za stotine hiljada koliko ih ima po Srbiji.
Jel doniraš negde pare za hranu ili bar baciš malo pljeke kad pretekne?
 
Ko da ih hrani? Ima azila čujem nemaju dovoljno love za po 20 pasa (hranu i veterinarsku negu) a ne za stotine hiljada koliko ih ima po Srbiji.
Jel doniraš negde pare za hranu ili bar baciš malo pljeke kad pretekne?
Naravno. I hranim. A sterilizacijom bi se taj broj za vrlo kratko vreme višestruko smanjio. I ne brine mene toliko 100000 pasa u Srbiji već 8 milijardi nezasitih ljudskih ega na planeti.
 
Nema tu mnogo mudrosti, primeniti zapadni sistem, što bi sad mi izmišljali toplu vodu, svaku lutalicu u azil rok za usvajanja od mesec do tri, ili koliko novčana sredstva dozvoljavaju, ako se ne udomi u tom roku ide se na humano uspavljivanje.

Ako neki azil ima novčane mogućnosti da gaji lutalice dok ne umru od starost i to je ok, ako ih pri prijemu sterilišu.
Rešio bi se problem loših uslova njihovog života u kojim te lutalice gladuju po Srbiji napadajuući slučajne prolaznike.
Kakvo “humano uspavljivanje”. Oporezivati one koji ih isteruju tako da dobro zapamte i rešen problem finansiranja jadnih životinja.
 
Nema tu mnogo mudrosti, primeniti zapadni sistem, što bi sad mi izmišljali toplu vodu, svaku lutalicu u azil rok za usvajanja od mesec do tri, ili koliko novčana sredstva dozvoljavaju, ako se ne udomi u tom roku ide se na humano uspavljivanje.

Ako neki azil ima novčane mogućnosti da gaji lutalice dok ne umru od starost i to je ok, ako ih pri prijemu sterilišu.
Rešio bi se problem loših uslova njihovog života u kojim te lutalice gladuju po Srbiji napadajuući slučajne prolaznike.

Ma cak ne mora ni zapadni sistem, bio bi ogroman napredak ako bi samo primenjivali postojeci Zakon o dobrobiti zivotinja, jer taj Zakon je prilicno uskladjen sa Zakonima koji vaze u EU zemljama.

Ali se od reda ne primenjuje.
 
Jadne životinje, šta su bogu skrivile da ih ovako izbacuju? Odgovornog treba naći, pa mu lepo slati račune za kuce, da vidimo da li će i drugi to da rade.

Životinje nisu igračke da ih izbaciš kad ti dosade, za razne narcisoide kojima služe samo da paradiraju njima pa ih izbace kad im dosadi i ko zna šta sve još treba uvesti ozbiljne kazne!
 
Ti šarplaninci su ogromni kučići koji vuka oderu kao od šale a sa medvedom imaju šanse 50%.
Nisu za svakoga.

Muri-Emír_15_month_old_male.jpg
 
Ne postoji 'lutalica', sve je to nekad bio nečiji pas/mačka, pa izbačen, ostavljen, napušten

Uvela bih zakon da svako ko ima uslova (prostora, nema alergije, itd) mora da usvoji neku življku sa ulice, makar mačku, one su minimalna obaveza, uz pokrivanje troškova vakcinacija i sterilizacija od strane države

Kuća sa ljubimcem je normalnija, zdravija, veselija, rasterećenija, a preporučuje se i da deca odrastaju uz ljubimce jer se uče svačemu nečemu korisnom a i jačaju imunitet

Sterilizacija i dalje ostaje najbolji način da se ovakve stvari spreče i populacija drži pod kontrolom (samim tim se povećava šansa da se svakoj živuljki obezbedi lep život), ali nažalost u našoj zemlji glupaka ona je za mnoge i dalje tabu tema
 
Hranim lutalice, komšiluk protestuje dovlačiš nam mačkurine pred zgradu more marš. Dvije stalne sam vodila na sterilizaciju i tu su još uvijek evo već peta godina bar se ne množe više i ne moramo gledati pregažene mačiće po ulici. Da mogu udomila bi ih sve ali moja mačka je nedruštvena i ne podnosi nikoga.
Isti slucaj...imam jednu macketinu koja ne dozvoljava ni jednu zivotinju vise...Pakosna je!. Sterilisala sam jednu macu lutalicu, uspela da udomim ( mislim da sam ih lepo udomila) 15 macica, i kucku sa 7 stenaca....
Mnogo sam osetljiva na zivotinje i postala gadljiva na ljude kad vidim sta su u stanju da urade.
 
U mom komsiluku ima dva crna psa, pojave se na nedelju dana, ono je horor..
Znaci oni idu sa jos par stenaca svojih , jednom su ostavili stenca, koji je usao u dvoriste pa nije znao da izadje....ali zato pocepaju svakog psa na koga nalete...ako se pas zezne pa je u nekom ulazu od zgrade, pisi cao, ako je blizu zida, pisi cao , ako je na otvorenom , pobecice, mozda...
Znaci ne znam da li napadaju ljude, mislim da nekad da, nekad ne, ali pse pokidaju da to ne ostaje nista...
Nisu od nekih meni poznatih krvolocnih rasa, ali nisu ni dodzovi obicni...bili bi zeznuti za odbranu ali nisu kao dobermani prebrzi ili teletina od 200kg...
 
https://www.prodajapasa.com/psi-na-poklon.html https://www.prodajapasa.com/psi-na-poklon.html
Sve je jednostavno.Poštovati zakon o dobrobiti životinja,raditi na povećanju broja azila koji su finansirani iz inostranstva,pooštriti kontrole veterinarske inspekcije,članovi društva za zaštitu životinja treba da obilaze azile nenajavljeno,i javno objave šta su tamo zatekli.Edukacija stanovništva putem medija koje zoonoze prenose psi i mačke lutalice na čoveka(izuzetno opasne bolesti),koje se jeftino preveniraju(tablete za endo i ekto parazite),vakcina za besnilo,i polivalentna vakcina za pse i mačke.Propagirati sajtove za udomljavanje paa i mačaka.
dodala bih - ostre, zakonske kazne za sve mucitelje zivotinja
 

Back
Top