Problem lopovluka kod ljudi

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.254
https://zadovoljna.nova.rs/poznati/...ra-koji-su-zajedno-uradili-nesto-neverovatno/

Procitajte tekst o sanjarenju jedne grupe ljudi...

Kao i mnoge kuce po Srbiji , ako neko nanjusi da je nebranjena, komsiluk ih nece omesti da odnesu celukucu, ciglu po ciglu...

Nebitno je sta vlasnik kuce planira sa kucom....
Nebitno je sta moze biti buducnost koriscenja kuce ili doma kulture u nekom selu...

Odlazis na godinu dana na rad u Japan ili Tajland....?
Hoces li zateci kucu kad se vratis?
Ides u Nemacku , dolazis za 7 godina...hoce li ostati ista od novoozidane kuce ?
Kuca uz organizovanu ekipu moze da nestane u potpunosti , od testiranja da li je neko u kuci , lomljenja jednog dva prozora i cekanja da li postoji reakcija na to , za 3 meseca...prvi mesec merkanje...

Da li je uvek pocinilac neko ko gleda ili neko ko je u vezi sa kucom?
Nije li ovo osnov za filozofiju razvoja coveka i odnosa u drustvu...jasniji pokazatelj sta dominira..
 
Albanci te nikad ne bi tako za*ebali!
i da se zaye.bavas. Albanci su jedini narod na balkanu kome si smeo da okrenes ledja....................a onda dodjose amerikanci pa sad albanci zive srbe spaljuju. Koje je to zlo amerika..............tu je Lucifer direktno umeso prste.
A Zivorad od onomad otiso u ameriku, da je blizi Luciferu................jer tamo i pripada.
 
Kao i mnoge kuce po Srbiji , ako neko nanjusi da je nebranjena, komsiluk ih nece omesti da odnesu celukucu, ciglu po ciglu...
Uvek ima i ovakvih i onakvih ljudi, što je društvo moralnije manje je lopovluka, koje počinje od elite i završava sa elitom.
Inače, kada se ljudima ugradi moralni kod on postaje osnova ponasanja...recimo, da ceo komsiluk krade jedni od drugih i da stigne samo jedan kome ne smeju da kradu, ceo sistem se okreće, jer ako ne važi za jednog kome ne mogu ništa, onda ne važi ni za ostale.
Juče sam na parkingu ostavio otključan auto sa sve ključem u njemu, ostavljam otključana vrata ako ne idem daleko, makar se zadržao i sat dva niko ne pomišlja da udje u kuću ili da mi dira auto, čak i neko neupućen ne dira dok ne ispita...Jednom sam novopridoslom komsiji rekao da vrati komsijine stolice koje su deca odnela pri useljenju, a čovek je u nemačkoj po godinu dana...dve godine niko mu ništa ne dira, još čuvaju ako neko slučajno zaluta.
Poenta je u postavljanju granice, naravno za neke važi i postavljanje granice silom, recimo dresurom " sad si zadužen da mi čuvaš auto" obično to nekome ko je najbahatiji....ostali se uklapaju...
Dakle, sve je pitanje zadatih, moralnih granica.
 
Naravno, uvek postoje ljudi koji će iz bilo kog razloga da smisle kradju, zbog toga je bitna efikasnost nalaženja počinioca i čak samo tim činom, nalaženja, stvara se dodatna zaštita u celom kraju. Recimo vikendica....Čoveku su iz zatvorenog dvorišta dok je spavao u kući ukrali novog pasata, koji je nadjen u roku od 5 dana, time je krug zatvoren za ceo kraj. Nema kradji...
 

Back
Top