Problem današnjice!?

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
U ovoj temi bi ako možemo da napravimo razmatranja bez pardona i sa opsežnom analitikom. Nešto slično na temu "Organizacije društva", samo što mislim da je se tamo previše zalutalo. Tamo se dotiču neke stvari od pre hiljadu godina i stvari koje tek za hiljadu godina mogu da dođu u obzir ako uopšte:(
Dakle ovde i sad. Znamo da u prošlosti nije cvetalo, danas ne cveta i da li će u budućnosti cvetati, tek treba da se vidi. Mada, ima hrabrih koji misle da i danas cveta i da cvat neće uvenuti. I koliko sam primetio, dosta razmatranja je lišeno dodira sa realnošću, pa čak i kod krupnih analitičara. A prva nerealnost je vezivanje propasti komunizma zato što je on bio lošiji od kapotalizma (budi demokratije), zato što je tu nešto bilo lošije. Naravno, u slučaju komunizma ne bih ulazio u neke periode surovosti koje bih pripisao isključivo Staljinu, a opet na drugoj strani i toj nekoj taktici opstajanja koja nije strana ni mnogim zapadnim doktrinama preživljavanja u sistemu. S tim što je zapad izmislio bogatu penziju i nadoknadu za bivše čelnike, ali je ujedno izmislio i to da se oni za vreme svog mandata ništa ni ne pitaju. U biti ti ljudi samo figuriraju! I problem zadnjeg vremena je što se jednostavno ni ne zna ko uopšte bilo šta odlučuje, a dosta odluka se jednostavno mimoilaze sa zdravim i racionalnim razumom. Daklen, lobi burgija na sve strane. I koliko god da je komunizam bio loš, dozvoljavam sebi da kažem da je sistem lobizma izgleda i ponajgori, i on je se dobro uvrteo u zapadni način funkcionisanja bilo čega. A i ovo beskurpulozno bogaćenje na račun siromašenja nekog drugog, a još plus ako iza toga stoji jeda paravan kao USA koja počinje da bude garant svojim investitorima koji su skloni tako nekim mahinacijama i gde su počeli da se igraju bogaćenja uz pomoć nečijeg osiromašivanja, a da su pri tom već bogati...

Mislim, htedoh da pokrenem ovakvu jednu temu iskrenog rezimeja bez da se preterano zaluta u neke filozofske istorije. Jer-bo, ovo što je danas na sceni, to ni jedan filozof nije dokučio, a i dosta njih u današnjosti ne mogu da proniknu srž problema. Naravno, ovde se ne bih uplitao u neke teorije zavere. Možda bi ovo pre moglo da se razmatra na osnovu zapetljanosti sistema i predrasuda u njemu, a lobizam tu u takvoj muljavini ima idealno tlo i što je najgore, on postaje preterano razvratan. A po prirodi stvar je možda i normalno da lobizam bude razvratan, pošto obično oni koji po zlu razmišljaju, oni se najpre dosete da nešto treba potplatiti.... A Amerika je glavna u držanju žice lobizma. Tamo sve mora da se lobira, možda jednog dana i vazduh.....
 
Pa sine oni su izmislili neokolonijalizam i subkulturu........E sad sto smo mi mali pa nam puca preko ledja a i neznamo sta hocemo niko nam nije kriv.........Samo se pitam da li je ovo pocetak,sredina ili kraj kraja........:dash::dash::dash:
 
U ovoj temi bi ako možemo da napravimo razmatranja bez pardona i sa opsežnom analitikom. Nešto slično na temu "Organizacije društva", samo što mislim da je se tamo previše zalutalo. Tamo se dotiču neke stvari od pre hiljadu godina i stvari koje tek za hiljadu godina mogu da dođu u obzir ako uopšte:(
Dakle ovde i sad. Znamo da u prošlosti nije cvetalo, danas ne cveta i da li će u budućnosti cvetati, tek treba da se vidi.

Боље се за промену почни бавити самим собом и својом духовношћу, уместо што се питаш када ће већ једном на Земљи настати уређење које ће од исте направити Земљу Дембелију.

О таквим тежњама Шопенхауер је све рекао овим речима:

"Oni koji postavljaju takve konstrukcije toka sveta ili, kako kažu, konstrukcije istorije, nisu shvatili osnovnu istinu celokupne filozofije, istinu, naime, da ono što jeste jeste uvek isto, da svako postajanje i nastajanje jesu samo prividni, da su jedino ideje trajne, da je vreme idealno. Tako je govorio Platon, tako je govorio Kant. Treba, dakle, da pokušamo razumeti ono što jeste, ono što stvarno jeste, danas i uvek, to jest da pokušamo saznati ideje (u Platonovom smislu).

Nasuprot tome, budale misle da nešto tek treba da postane i da dođe. Zato oni daju istoriji glavno mesto u svojoj filozofiji i konstruišu je prema pretpostavljenom planu sveta po kojem sve biva usmeravano kа onom stoje najbolje, a to sto je najbolje treba тек da se pojavi, i eto tada prave divote. Oni, dakle, shvataju svet kao nešto sasvim realno, i postavljaju kao njegov cilj bednu zemaljsku sreću, koja - ma koliko se ljudi starali o njoj i ma koliko joj sudbina bila naklonjena - ipak jeste šuplja, varljiva, ništavna i tužna stvar, od koje ni ustavi, ni zakonodavni sistemi, ni parne mašine, ni telegrafi ne mogu nikad da naprave nešto što je suštinski bolje. Prema tome, gorepomenuti filozofi istorije i glorifikatori istorije jesu priglupi realisti, a uz to optimisti i eudemonisti, to jest plitkoumnici i prave ćifte."

Шопенхауер
 
Problem današnjice je problm prošlosti i budućnosti. Različitost problema je manje-više samo privid.
Uprvo, dole pri dnu, vidim da je 2006 godine otvorena tema, "Problem današnjeg društva,"

Problem svakog trenutka je problem načina funkcionisanja čovekove (humane) svesti - tačnije problem ekspanzije iste ili možda još bolje, problem otpora humane svesti samoj ekspanziji (promeni svesti).

Kada bi humana svest shvatila da zakoni postoje samo i jedino da im se čovek povinuje a nikako da im se traže zaobilaznice, krivine i rupe onda bi nestale mnoge usputne anomalije.
Ipak, to bi bio idealni slučaj koji jednostavno nije moguć.
Zato, svako onaj ko želi razumeti ma koje ili bilo koje društvo, bilo kog trenutka najbolje da nastoji razumeti način kako funkcioniše njegova lična svest.
Tu je početak i kraj svakog razumevanja čoveka i čovečanstva ali i života u celini.
 
Šopenhauer je bio u pravu oko Zeitgesta Hegela jer to ni pišljiva boba ne vredi...
Međutim ,ni sam nije mogao definisati taj bezvremeni plamen postojanja,tek Niče u
metaforama pokušava da u tragićnom trijumfu rađanja iz sopstvenog pepela Feniksa
pokuša dočarati misao o postojanju...
Ne priča đabe ni Platon o vatri koja obasjava,a I Niče u njoj izgara...To jaka sila fercera
iz jezgra postojanja I tek je samo Spinoza genijalnim umom dodirnuo taj Deus sive Natura

uvidevši čega smo damar...

Nego-lako je bilo Šopenhaueru,on je imao naspram sebe samo Hegela I njegovo filozofiranje
istorije I lukavstvo uma te kao product Zeitgest,dok ti imaš ovog Alfalogićara s kvantnom
zapetlanošću koju podržavaju sedam čak sposobnosti Ljube ,a utvrđuje zakon održanja od istog
autora uz anđeosku podršku dece iz kukuruza,pardon-žita...Baš se pitam ,hoće li savremeni Šopi
uspeti protiv dva Hegela?

- - - - - - - - - -

Problem današnjice je problm prošlosti i budućnosti. Različitost problema je manje-više samo privid.
Uprvo, dole pri dnu, vidim da je 2006 godine otvorena tema, "Problem današnjeg društva,"

Problem svakog trenutka je problem načina funkcionisanja čovekove (humane) svesti - tačnije problem ekspanzije iste ili možda još bolje, problem otpora humane svesti samoj ekspanziji (promeni svesti).

Kada bi humana svest shvatila da zakoni postoje samo i jedino da im se čovek povinuje a nikako da im se traže zaobilaznice, krivine i rupe onda bi nestale mnoge usputne anomalije.
Ipak, to bi bio idealni slučaj koji jednostavno nije moguć.
Zato, svako onaj ko želi razumeti ma koje ili bilo koje društvo, bilo kog trenutka najbolje da nastoji razumeti način kako funkcioniše njegova lična svest.
Tu je početak i kraj svakog razumevanja čoveka i čovečanstva ali i života u celini.
Prirodni zakon je da ja poklopam ovaj batak koji nikad vise neće potrčati...:eek::sad2:
 
Боље се за промену почни бавити самим собом и својом духовношћу, уместо што се питаш када ће већ једном на Земљи настати уређење које ће од исте направити Земљу Дембелију.

О таквим тежњама Шопенхауер је све рекао овим речима:
Zemlju dembeliju, to hoće Ljubo. Ja samo hoću da nije haos i naravno, to će da košta. Koštaće to malo nekih komotivnih stvari, da ne kažem da će to da košta besnila i ludila.
A inače, moja duhovnost je na kaluđerskom nivou. Stvarno me gluposti ne zanimaju. Jedino je problem što živim u svetu koji je toliko fasciniran glupostima, da je to u dobroj meri i dobar, pa ako ne i glavni deo privrednog ostvarenja. I posle, ja pametan treba da se takmičim u glupostima da bih preživeo.

Al' ti redovno mašaš temu, pa 'ajde:(
 
Problem današnjice je problm prošlosti i budućnosti. Različitost problema je manje-više samo privid.
Uprvo, dole pri dnu, vidim da je 2006 godine otvorena tema, "Problem današnjeg društva,"............................
.

Pa sad, " Problem današnjice i Problem današnjeg društva" kao teme ja ne bih stavio u isti koš. Ovo drugo više može da se uhvati pod lokalni nivo. Naprimer; danas ima sedam i nešto milijardi ljudi na planeti i kad bi svi živeli kao recimo u Norveškoj, pa onda teško da bi mogao da kažeš da je to problem današnjeg društva, ali bi to i dalje bio problem današnjice. Toliki narod na ovom svetu je jednostavno previše. I ova tema je i pokrenuta da bi se o takvim i sličnim stvarima otvoreno diskutovalo. Pa i priča o tajnim planovima smanjenja populacije od strane tamo nekih moćnih organizacija i fore. E jedino, i da je to tako, onda je paradoks kako se kažnjavaju nacije sa izrazitim mortalitetom. Recimo kao mi!
Ali dobro, o nama možda nekom drugom prilikom. Nego eto, imamo i problem društva protiv društva. I to je onda takođe problem današnjice. Mislim, pre je se to svodilo na porobljavanje, a ovo danas je možda još i gore....
 
uredjen svet je mrtav svet ..svet u kome se nista ne desava I sve je unapred odredjeno I uloge podeljene..svet u kome nema promene I prilike

Pa svet, ili će delimično da se uredi, ili ga neće biti, a ti kako ti volja. Mada, ja sam izašao iz tipa avanture da mi je interesantno da čitam novine zbog nekih katasrofa. I rekao sam sebi "kakav si ti intelektualac kad ti je povodac jutarnje kafe da čitaš tuđe nesreće". Realno ne bih voleo da budem na mestu ljudi koji prolaze kroz golgotu i to još i nad svojom golgotom. Jer-bo, ljudi u Ukrajini nisu bili imućni, pa ih zadesilo ovo što ih je zadesilo, pa tako i ovi u Siriji i.t.d. A to što ti voliš da pratiš nezgode, pa možda ako bi se našao negde u prvim redovima i gde ti se porodica smrzava i gladuje, pa ti bi poželeo makar dan sređenog sveta.
Mada, i nisu ratovi ono zbog čega će svet da skikne. Ali, tu jedno drugo povlači...
 
Pa svet, ili će delimično da se uredi, ili ga neće biti, a ti kako ti volja. Mada, ja sam izašao iz tipa avanture da mi je interesantno da čitam novine zbog nekih katasrofa. I rekao sam sebi "kakav si ti intelektualac kad ti je povodac jutarnje kafe da čitaš tuđe nesreće". Realno ne bih voleo da budem na mestu ljudi koji prolaze kroz golgotu i to još i nad svojom golgotom. Jer-bo, ljudi u Ukrajini nisu bili imućni, pa ih zadesilo ovo što ih je zadesilo, pa tako i ovi u Siriji i.t.d. A to što ti voliš da pratiš nezgode, pa možda ako bi se našao negde u prvim redovima i gde ti se porodica smrzava i gladuje, pa ti bi poželeo makar dan sređenog sveta.
Mada, i nisu ratovi ono zbog čega će svet da skikne. Ali, tu jedno drugo povlači...

nekako mi je tesko da razumem ljude koji barataju sa apsolutima..razmisljaju binarno sledom logickih jedinica I nula..ko da su vec postali tockic u masineriji phe
ovaj svet je po svim sagledivim pokazateljima skrojen od obe sile ..sile reda I sile haosa.
npr covek je uredjeno bice ..obicno se radja sa uredjenim obrascem I po uredjenom obrascu...da ne zalazim prekomerno u detalje.ali gotovo svaki rodjeni covek ima iste organe ima dve ruke I dve noge itd itd..tako da smo po svemu sudeci skrojeni po istom obrascu ali nismo identicni . uprkos tome svako od nas je individual za sebe svi se po necemu razlikujemo od svih ostalih..I to je upliv haosa u uredjen system
nema dva identicna coveka dva identicna drveta dva identicna sunca solarna Sistema itd itd iako mogu biti slicni
 
nekako mi je tesko da razumem ljude koji barataju sa apsolutima..
Pa recimo, ako sam kapacitet pa mogu
..... razmisljaju binarno sledom logickih jedinica I nula..ko da su vec postali tockic u masineriji phe
ovaj svet je po svim sagledivim pokazateljima skrojen od obe sile ..sile reda I sile haosa........
Pa valjda sam ja taj koji se razume u sile. I postoji samo jedna glavna sila koja igra ostale sile.! U religiji je to Bog, a u nauci stvari stoje malo drugačije, mada slično!
..............
npr covek je uredjeno bice ..obicno se radja sa uredjenim obrascem I po uredjenom obrascu...da ne zalazim prekomerno u detalje.ali gotovo svaki rodjeni covek ima iste organe ima dve ruke I dve noge itd itd..tako da smo po svemu sudeci skrojeni po istom obrascu ali nismo identicni . uprkos tome svako od nas je individual za sebe svi se po necemu razlikujemo od svih ostalih..I to je upliv haosa u uredjen system
nema dva identicna coveka dva identicna drveta dva identicna sunca solarna Sistema itd itd iako mogu biti slicni

A o čemu ovo ostalo pričaš, ja nemam pojma:what:
 
I religijski bog ti desnom rukom daje a levom uzima

Ma bre, mislio sam na koncept i ustrojstvo svevišnjosti u religiji, a sličan koncep svevišnjosti će da važi i za osnovu fizike.
A to, ko šta kome daje, ma to je malo banalno na tom nivou raspravljati o ovakvim starima. A i normalno je da treba da ima uzimanja i davanja. Samo što to treba da bude na realnim osnovama, a ne na mahinalnim, pa u skorije vreme i
virtualno-mahinalnim.
Pa tako da se kolo vodi sa nekim virtuozama. A to se u skorije vreme zove i stvaranje vrednosti.
Eto, nekom neki glupi holuvudski film vredi petsto miliona, a meni ne vredi ništa. S tim što i realno ništa ne vredi!

I plus neka tehnološka ostvarenja koja se zloupotrebljavaju u podsticenje dispariteta. I inda možeš da se zapitaš, "pa jel' tehnološki napredak stvarno vodi nečemu boljem (životu), ili je to nov način porobljavanja?"!.....
 
...............

Nego-lako je bilo Šopenhaueru,on je imao naspram sebe samo Hegela I njegovo filozofiranje
istorije I lukavstvo uma te kao product Zeitgest,dok ti imaš ovog Alfalogićara s kvantnom
zapetlanošću koju podržavaju sedam čak sposobnosti Ljube ......................

A moš' ti da se šaljiš:D
Ali ne znam da li ti možeš da imaš makar blagog pojma o tome kolika je funkcija kvantne isprepletenosti mora fizičarima teoretićarima?!
Teško da si toga svestan!
A da ne kažem šta će biti kad se idpostavi da nema ni tamne materije!?
Nego, aktuelna procena takve jedne funkcije je da je svemir 'nelokalan', budi, kvantna nelokalnost, pa eto tako. Što bi u prevodu bilo slično tome, da su odma' mogli da priznaju da je Bog stvoritelj.
E jedino ako ćemo ozbiljno da se bavimo naukom, pa da to onda može i drugačije.

'Oću reći, "ne pomaže Oziju ništa!".
 
Samo za one koji su pomislili da u ameriki ima nada.
CRNA OVCA Kada bi on postao predsednik SAD, svet bi mogao da odahne http://blic.rs/i/583271
A nema!
Hilari ili Tramp? Kako si površan...Ekspertski timovi velikih koncerna vode politiku USA,a jedan od najvažnijih je
vojna industrija I to desetak kompanija...Ne pita se mnogo Obama,dobije od tih timova dve,tri opcije na papiru I
mora da se izjasni,nekad I po sugestijama,jer mu ode podrška.Lobiranje je u Kongresu gde se lome koplja oko
detalja nekih zakona pa se lobira za opcije.U Senatu se sve zna-ko kosi ,a ko vodu nosi... Tvrdo irsko jezgro I okolo
sateliti,to je Senat pri čemu je incestni brak s ješama porodio interese na bliskom istoku-večito nedonošće koje im
plasira silu oružja za naftu...
Evo primer:imaš li u marketima ijedan proizvod made in USA? Nema! Nema tih proizvoda ni u EU! Ne žive USA od izvoza te robe!
Njima se ne isplati ni computerske komponente da proizvode I izvoze!
Samo super skupu robu mogu da plasiraju jer im je cena rada previsoka!
Šta im je najunosniji izvozni proizvod?
Dolari!
:manikir:
 
Hilari ili Tramp? Kako si površan...Ekspertski timovi velikih koncerna vode politiku USA,..................
:manikir:

Šta sam ja površan? Ja sam samo dao link. Mada mi se link nije dobro uklopio sa mojim komentarom, ali nema veze. Pa da, ovo što pričaš je totalno tačno. Samo što je takođe problem što jedna takva lakrdija od države ima pravo veta u MMFu.
Ali to sam samo onako budi usput naveo. Problem je takođe u paritetima, a ta lakrdija od države ništa ne misli da preduzme da bi se pariteti malo obuzdali. Čak šta više, ona je glavni generator dispariteta i ove menadžerske uzurpacije 'budi' vrednosti...
 

Back
Top