PRIZNAVANJE 5 STEPENA STRUCNE SPREME OD STRANE POSLODAVCA

sale.p

Početnik
Poruka
1
Interesuje me da ji je poslodavac duzan radniku da prizna 5 stepen ukoliko je on isti zavrsio.Konkretno,radim na poslovima stolara i placen sam sa 3 stepenom strucne spreme.Posao koji obavljam je u sistematizaciji okarakterisan kao tekuce odrzavanje u ustanovi u kojoj radim.Opis poslova mi je u medjuvremenu prosiren sa stavkom IZRADA NAMESTAJA bez obzira sto mi niko nije trazio bilo kakvo usavrsavanje u struci.Samoinicijativno sam zavrsio 5 stepen i stekao zvanje STOLAR SPECIJALISTA i sada me interesuje da li je moj poslodavac duzan da mi prizna kvalifikaciju ili ne.
HVALA
 
Interesuje me da ji je poslodavac duzan radniku da prizna 5 stepen ukoliko je on isti zavrsio.Konkretno,radim na poslovima stolara i placen sam sa 3 stepenom strucne spreme.Posao koji obavljam je u sistematizaciji okarakterisan kao tekuce odrzavanje u ustanovi u kojoj radim.Opis poslova mi je u medjuvremenu prosiren sa stavkom IZRADA NAMESTAJA bez obzira sto mi niko nije trazio bilo kakvo usavrsavanje u struci.Samoinicijativno sam zavrsio 5 stepen i stekao zvanje STOLAR SPECIJALISTA i sada me interesuje da li je moj poslodavac duzan da mi prizna kvalifikaciju ili ne.
HVALA

Уколико радно место не захтева положен 5. степен стручне спреме, послодавац није обавезан да исплаћује зараду као да је у питању 5. степен. Што се тиче признавања квалификације, то не зависи од послодавца већ се квалификација доставља послодавцу и уписује у радну књижицу.
Али, као што сам рекао, ако си запослен на радном месту које по систематизацији предвиђа 5. степен, небитно је и да постанеш доктор наука.
У сваком случају, свако унапређење знања ће ти отворити нове могућности и тиме треба да се руководиш. Онда стигну и паре.
 

Back
Top