Prirodni priraštaj

trlababalar

Početnik
Poruka
1
Prema prirodnom priraštaju zemlje se dele u četiri grupe:
1) visok (> 20promila)
2) srednji (10< <20)
3) nizak (0< <10)
4) negativan (0>)
Naša zemlja se, kao što verovatno znate nalazi u ovoj četvrtoj.
To je,slažemo se svi, jedan veliki problem za sve, a pogotovo za nastupajuće generacije.
Teorija kaže da je najbolji srednji prirodni prirastaj. Meni je lično logičnije da je 1-2 promila savršeno. Naravno većina razvijenih zemalja ima nizak prirodni priraštaj, ali to ne znači da su zbog toga razvijene (verovatno je obrnuto)
Šta mislite koji je prirodni priraštaj najbolji, koliki je problem ove zemlje izumiranje naroda i na koji način biste vi to rešili?
 
Sto se tice prirastaja, tu moraju zajedno da rade i gradjani i drzava.
PS: otrcana je fraza nemam para, pa ljudi deca se ne kupuju nego prave, svi znamo kako ;)
Normalno je da se ne moze imati sve sto pozelis, umerenost u svemu je resenje, '' kriza to nam je izgovor i otrcana fraza, kriza je umisljena male stvari cine zivot srecnim'' . Drzava pomaze tako sto finansira, bolovanje trudnica, podsticaj za trece i svako naredno dete, ja sam siguran da ako se uvede porez :rtfm: na samce koji imaju od 25-40 g :dash: i taj porez uplati zenama koje imaju 3 i vise dece :think: (npr obezbedjena penzija i zdravstveno osiguranje) da ce vrlo brzo biti povecanje broja stanovnika, zatim da se smanji porez u svemu (ko ima 1 dete umanjen za 0,5%, ko ima 2 deteta umanjen za 10%, ko ima 3 deteta porez umanjen za 30%, ko ima 4 deteta umanjen za 70%, ko ima vise od 5 deteta neplaca porez) ovo bi dalo rezultata i eto nama uvecanje prirastaja :super:. Da bi se povecala proizvodnja a time i radna mesta povecas porez na uvoz, a smanjis porez na zarade i oslobodis placanja poreza investitorima-tipa besplatna zemlja, dozvole i sl.)
PSS: ali bez keksa nema dece, zato dragi moji zemljaci Srbi i Srpkinje u krevet i stvarajte novi zivot, tu je sva sreca, uz decu brakovi duze traju, nema se tada vremena za svaleraj ;)
 
Ko radi u privatnom sektoru taj ima malu platu kojom ni sebe ne može da nahrani
a ima i umrtvljene spermatozoide zbog stresa kom je izložen u privatnom sektoru
pošto radimo po recepturi NAJVIŠIH svetskih standarda a standard nam ispod nule
Ženama se dešava da kasni ovulacija ili da traje dva dana duže, mada jednoj moj komšinici posle porodjaja počelo da traje duže

Aj prevedi strancu da nam je mantli vejdž about tu handred juros for d hol manf.


DOPUNA:
bat onli in Belgrejd end in Nju Nau, sautern part of Serbija risiv about 70 juros for d hol manf
 
Poslednja izmena:
Ili prevedi strendžeru da vilidžeri masovno dolaze u Beograd da oglodju šta može...
ili da oficiri redovno primaju platu iako ne znaju gde im granica


- - - - - - - - - -

Da nam policija udarna mafija a da pravu mafiju ni nemamo i da narod želi da ima mafiju i policiju kao razdvojene celine
 
Licno ne verujem da ce se pitanje nataliteta resiti u doglednoj buducnosti vec ce samo biti gore, prosto takav je trend svuda u Evropi pa i kod nas.
Privredni oporavak cemo mozda nekako i da dozivimo ali povecanje broja stanovnika tesko.
Srbija ce se koliko toliko krpiti dolaskom Srba iz okolnih zemalja (Bih, Crna Gora i sl.) ali dugorocno jedino ce neka imigraciona politika nesto resiti.
Ima ovih Ukrajinki, Moldavki, Rumunki pa i Ruskinja brdo, znam dosta slucajeva, nasi momci ne mogu ovde da se ozene pa nadju u inostranstvu zene.
 
Licno ne verujem da ce se pitanje nataliteta resiti u doglednoj buducnosti vec ce samo biti gore, prosto takav je trend svuda u Evropi pa i kod nas.
Privredni oporavak cemo mozda nekako i da dozivimo ali povecanje broja stanovnika tesko.
Srbija ce se koliko toliko krpiti dolaskom Srba iz okolnih zemalja (Bih, Crna Gora i sl.) ali dugorocno jedino ce neka imigraciona politika nesto resiti.
Ima ovih Ukrajinki, Moldavki, Rumunki pa i Ruskinja brdo, znam dosta slucajeva, nasi momci ne mogu ovde da se ozene pa nadju u inostranstvu zene.

Ja bih zaista voleo da Srbija prati taj trend kao u Evropi
Tamo je plata od 800 do 1600 evra zavisi od države i sektora
Ne znam na koga smo se ugledali da nam je privatni sektor jadniji sa platama nego državni?
U Evropi i Americi je suprotno.
Ne znam kakve mi trendove to pratimo kada smo kreirali novotariju kakve nigde nema?
Poljaci recimo, do juče smo im se smejali, ne rade u privatnom sektoru na crno kao da su azilanti u svojoj zemlji.
 
osvrni se oko sebe.

Ako uopste ima neko u toj selendri u kojoj crkavas.

P.S. Bocvana ima manji mortalitet od Srbije.
Бовцвана је једина земља на свету с негативним прираштајем због епидемије сиде(преко 38% укупног становништва) песниче с дугом косом.
:cepanje:
:tambalamba:
Што би Панда кунг фу рекао што правиш будалу од себе... Гласниче?
 
Da manje visite na krstarici , a vise prcate......i prirastaj bi bio bolji:per:

******* nema veze sa priraštajem.
Problem je visina kazni kada treba da smiriš pokondirenu seljančicu koja u tebi vidi izvršioca njenih neskromnih apetita za koje lično nije sposobna sama da obavi.
To se zove - nasilje u porodici, i prebačeno je u krivično delo.
Nek joj tata obezbedi, naučno dokazano da muška i ženska masturbacija nisu iste pa je muškarac zadovoljan..
 
eeeeeeee a džaba mu ga bio i taj priraštaj ako rodiš nešto gau ili lezbo...
napiso jedan pametni forumaš kako ovi što ne prave decu prave zločin a ja zaboravio da ga pitam a šta ako majka rodi nekog gaua?
beš posao onda...
kao što znamo majke radjaju a ne očevi, tako da su majke krive što postoje gauovi i one lezilebovićke.
 
Бовцвана је једина земља на свету с негативним прираштајем због епидемије сиде(преко 38% укупног становништва) песниче с дугом косом.
:cepanje:
:tambalamba:
Што би Панда кунг фу рекао што правиш будалу од себе... Гласниче?

Bocvana nije u negativnom, vec u pozitivnom prirastaju, i ima nizi mortalitet od Srbije!

Udara radza, udara! :cepanje: :tambalamba:
 
Bocvana nije u negativnom, vec u pozitivnom prirastaju, i ima nizi mortalitet od Srbije!

Udara radza, udara! :cepanje: :tambalamba:
Држава у задње време бележи негативан раст становништва (-0.04%), и бележи значајан удео економских миграната из Зимбабвеа .
Цео чланак:
http://sr.wikipedia.org/wiki/Боцвана
Баш удара брља незналице интелектуалана.
Волим кад овако лажеш па начиниш будалу од себе што је и корисник Панда кунг фу приметио.
Ајд сада ону небулозу о француским АраБима који ће бранити Велику Републику од џихадиста!
Гласниче...
:cepanje:
:tambalamba:
 
Држава у задње време бележи негативан раст становништва (-0.04%), и бележи значајан удео економских миграната из Зимбабвеа .
Цео чланак:
http://sr.wikipedia.org/wiki/Боцвана
Баш удара брља незналице интелектуалана.
Волим кад овако лажеш па начиниш будалу од себе што је и корисник Панда кунг фу приметио.
Ајд сада ону небулозу о француским АраБима који ће бранити Велику Републику од џихадиста!
Гласниче...
:cepanje:
:tambalamba:

Lupetas, po obicaju, i snabdevas se bajatim podacima.

Propali alkoholicaru, nesreco. Srpska wikipedija kao izvor sa podacima iz 2005. :hahaha1: Stvarno si nista.

http://www.indexmundi.com/g/g.aspx?v=26&c=bc&l=en

http://www.theodora.com/wfbcurrent/botswana/botswana_people.html

http://www.unicef.org/infobycountry/botswana_statistics.html#104

Svi ovi izvori navode mortalitet od oko 12-13 i natalitet od oko 22-23.

Jako se smanjio mortalitet u odnosu na pre 10 godina, kad ti navodis podatke.
 
Nacinio si nevidjenu budalu od sebe.

Ali to je za ocekivati od uneredjenog alkoholicara i Jelenka ROGonje.

Hajde sad, jedan beton da se smiris.

Radza i jelen pivo.

- - - - - - - - - -

Hahaha kakav idiot.

Srpska wiki kao izvor podataka a nije ni pogledao od kad su im podaci.

Zato, deco, treba izbegavati maligane.

Unerede vas kao ovu upisanu nesrecu.
 

Back
Top