Primitivizam

Manastirka

Buduća legenda
Poruka
26.995
Prepoznajete li eskalaciju primitivizma u svakodnevnom životu i vašem okruženju?
Ne daj bože,...možda ste suočeni sa tom pojavom svakodnevno ili nemate mnogo "dodirnih tačaka".
Šta je po vama primitivizam, kako nastaje, da li se širi k'o zarazna bolest ili je to jednostavno nečije 'stanje duha".
Borite li se protiv primitivizma,... na koji način i koliko uspeha u tome imate?
 
Primitivizam na sve strane, sto od pristiglih u Srbiju od 90 tih, sto od crkve koja hrani nacionalizam sto je srz primitivizma i tako...tabloidi, evo u Informeru danas
intervujisali onog silovatelja.
Ljudi isli da protestvuju ispred zgrade, policije gomila. i tako.
Desnicari i litijasi cute, ***** ne smeta da seta gradom al silovatelj sme i to da otvoreno preti. Milina od drustva.
 
Prepoznajete li eskalaciju primitivizma u svakodnevnom životu i vašem okruženju?
Ne daj bože,...možda ste suočeni sa tom pojavom svakodnevno ili nemate mnogo "dodirnih tačaka".
Šta je po vama primitivizam, kako nastaje, da li se širi k'o zarazna bolest ili je to jednostavno nečije 'stanje duha".
Borite li se protiv primitivizma,... na koji način i koliko uspeha u tome imate?
Kao što kaže @Menora
Primitivizam je prisutan svuda i da, širi se baš kao virus.
I mislim da tome leka nema.
Mnogi smatraju da je kul biti zaražen primitivizmom.
Boriti se ne vredi , to je većina.
Samo ignorisati i kloniti se, držati se dalje , "nanjušiti " na vreme
I pokušati ostati normalan..U smislu da ne "pukneš"
(Što meni sve teže i teže uspeva,,,)
 
Prepoznajete li eskalaciju primitivizma u svakodnevnom životu i vašem okruženju?
Ne daj bože,...možda ste suočeni sa tom pojavom svakodnevno ili nemate mnogo "dodirnih tačaka".
Šta je po vama primitivizam, kako nastaje, da li se širi k'o zarazna bolest ili je to jednostavno nečije 'stanje duha".
Borite li se protiv primitivizma,... na koji način i koliko uspeha u tome imate?
primer?
 
Prepoznajete li eskalaciju primitivizma u svakodnevnom životu i vašem okruženju?
Ne daj bože,...možda ste suočeni sa tom pojavom svakodnevno ili nemate mnogo "dodirnih tačaka".
Šta je po vama primitivizam, kako nastaje, da li se širi k'o zarazna bolest ili je to jednostavno nečije 'stanje duha".
Borite li se protiv primitivizma,... na koji način i koliko uspeha u tome imate?
Primitivizam bi bio duhovno i intelektualno siromaštvo po mom mišljenju.
Znači nije samo reč o sirovosti i ružnom i prgavom rečniku već pre svega o mentalnim kapacitetima.
Boriti se protiv toga je isto kao boriti se protiv vetrenjača.
Možeš samo da se skloniš ili da u boljem slučaj nekog oteraš od sebe.
Prevaspitati debile svakako ne možeš.
 
Pa... primitivizam koji lično prepoznajem se dešava uveliko na medijima koji hendluju akcente, hendluju ulični govor, hendluju onako trovačnicom masa koje ih prate.... baš, izuzev RTS3 programa, on tu zaostaje, bez moći naše ikakve kontrole na TV programima, ali i na privatnim nalozima bogatih i uspešnih ljudi po društvenim mrežama.
Samoinicijativno započeto jednosmerno obraćanje Ž.M. onom prasetu, primera radi.
Ko prati na Instagramu iz nekog razloga zvanični nalog Ž.M. kao ja, imao se načitati i nauživati primitivizma za nula dinara, ali...
ono je nekako nivo ispod bilo kakvog nivoa, pa ne preporučujem ikome.
Sjajna stvar je da se možemo isključiti u svakom trenutku i birati sadržaje koji rade nešto dobro po nas.
 

Evo npr ovo. Intervju sa visestrukim silovateljem koji je danas objavio tabloid informer.
Nakon odsluzene kaze za visestruka silovanja zena, on prica i najavljuje sledece..
Ok,...mada ovo je više novokomponovana ili aktuelna medijska priča.
Gde ti vidiš primitivizam u ovome?
By the way,...zar on nije pod policijskim nadzorom kao i ostali? Tako sam čula.
 
Poslednja izmena:
Primere navoditi vi,...prvenstveno sam zbog toga i otvorila temu.Šta je po vama primitivizam, kako se manifestuje,...ko je sve "zaražen",...e.t.c.
Po meni primitivizam je stanje duha nekog pojedinca. Širi problem je kada takvih pojedinaca bude sve više, pa to vremenom prelazi u "kult".
Upravo ovo. Primitivan čovek nema neka osećanja. Ne može ni da razume šta vidi oko sebe.
"Daj da jedem, daj da serem, ladno mi je založiću, napaljen sam daj da nešto poyebem" - nivo van tog oni ne mogu mnogo i da hoće.
 
Pa... primitivizam koji lično prepoznajem se dešava uveliko na medijima koji hendluju akcente, hendluju ulični govor, hendluju onako trovačnicom masa koje ih prate.... baš, izuzev RTS3 programa, on tu zaostaje, bez moći naše ikakve kontrole na TV programima, ali i na privatnim nalozima bogatih i uspešnih ljudi po društvenim mrežama.

Samoinicijativno započeto jednosmerno obraćanje Ž.M. onom prasetu, primera radi.
Ko prati na Instagramu iz nekog razloga zvanični nalog Ž.M. kao ja, imao se načitati i nauživati primitivizma za nula dinara, ali...
ono je nekako nivo ispod bilo kakvog nivoa, pa ne preporučujem ikome.
Sjajna stvar je da se možemo isključiti u svakom trenutku i birati sadržaje koji rade nešto dobro po nas.
Primer tipa Zadruge, je'l? To je otprilike taj "nivo",...ne pratim sve sadržaje na Instagramu, tako da nisam baš upućena.
Više sam mislila na rl i primitivizam "uživo". Ofc,...primetno je svuda, pa i na društvenim mrežama.
 
To je otprilike taj "nivo"
Pa, nije, nije to nivo Zadruge koju ne pratim, ali... to se tamo sve očekuje, valjda. Ovo je neki drugi nivo gde direktor i imaoc televizije za Instagram piše, da li svojeručno ili kako, preko PR-va, ne ulazim u te stvari. :D
Ono što na deset dana pročitam tamo... pa, to je čist primitivizam.
Žao mi je, Žeks, simpatičan si mi zbog gitare, ali ono... ma, ono je primitivizam sa krunom!
 
Primitivizam na sve strane, sto od pristiglih u Srbiju od 90 tih, sto od crkve koja hrani nacionalizam sto je srz primitivizma i tako...tabloidi, evo u Informeru danas
intervujisali onog silovatelja.
Ljudi isli da protestvuju ispred zgrade, policije gomila. i tako.
Desnicari i litijasi cute, ***** ne smeta da seta gradom al silovatelj sme i to da otvoreno preti. Milina od drustva.
Vidiš kako sopstvenim pisanjem lijepo daješ primjer primitivizma.
 
Ok,...mada ovo je više novokomponovana ili aktuelna medijska priča.
Gde ti vidiš primitivizam u ovome?
By the way,...zar on nije pod policijskim nadzorom kao i ostali? Tako sam čula.
Danas sam pod utiskom ovoga. Ali, primira slicnih koliko hoces. Komplet tabloidi i zadruga sta emituju, i to godinama unazad, je dalo za rezultat ovo o cemu si temu postavila.
 
Pa, nije, nije to nivo Zadruge koju ne pratim, ali... to se tamo sve očekuje, valjda. Ovo je neki drugi nivo gde direktor i imaoc televizije za Instagram piše, da li svojeručno ili kako, preko PR-va, ne ulazim u te stvari. :D
Ono što na deset dana pročitam tamo... pa, to je čist primitivizam.
Žao mi je, Žeks, simpatičan si mi zbog gitare, ali ono... ma, ono je primitivizam sa krunom!
E dobro da jos i pink ne gledas jos vise bi se razocarala
 
Jao,kad mi pocne ekipa sa jelisejskih polja da razglaba o primitivizmu
Toga imaš i među civilizovanim svetom, nazovi.
Jedan Šveđanin se žalio Ministru (nzm kog tačno resora) da mu smeta što komšije stalno glasno vode ljubav.
On mu putem društvenih mreža odgovara da lično "nema ništa protiv takvog ponašanja"! :hehe:
Gde je tu granica pristojnosti ili slobode i početak primitivizma?
 
Prepoznajete li eskalaciju primitivizma u svakodnevnom životu i vašem okruženju?
Ne daj bože,...možda ste suočeni sa tom pojavom svakodnevno ili nemate mnogo "dodirnih tačaka".
Šta je po vama primitivizam, kako nastaje, da li se širi k'o zarazna bolest ili je to jednostavno nečije 'stanje duha".
Borite li se protiv primitivizma,... na koji način i koliko uspeha u tome imate?
Redovno se borim protiv religije i verske zatucanosti.
 

Back
Top