Prijateljstvo..

pa treba biti svestan "granica"... prvo pocnimo uvek od sebe :))))

ja kad osetim da bih drugarstvo moglo steci novu dimenziju (pod uslovom da meni do toga nije stalo)... jednostavno mu kazem i ohladim ga... iskrenost je osnova pravog prijateljstva a razumevanje kamen temeljac, znaci ako on ne podnese te stvari nije ni "pravi" kandidat za druga a kamoli za sta vise...

a kad zelim ici dalje... e to onda vise nije prica o drugarstvu niti vise mi stojimo jedan prema drugome kao drugovi vec kao ljubavnici pa sad za jednu noc, mesec dana ili ceo zivot nema veze... sto opet znaci da nismo bili "pravi" kandidati za drugarstvo
 
pa ja se ne bih bas slozila sa vama. do sada ( imam 29 godina)sam imala nekoliko drugara i prijatelja koji nikada nisu pokusali da predju granicu prijateljstava , znam sta sad mislaite:"sigurno je ruzna kao lopov" , ne, nisam bas nimalo ruzna. cini mi se da je stvar u tome kako se postavite prema muskarcu, tj prema zeni, i ubedjena sam da svako od nas zaista oseca potrebu za prijateljstvomsa osobom suprotnog pola bez obzira na godine.
 
odusevio me je odgovor Blondi limited...! tako da nemam sta mnogo da dodam na tu temu, imam par losih iskustava sa tim kvazi drugovima...
ana stanic je svojevremeno imala genijalnu misao na tu temu, rekla je da takva prijateljstva opstaju ako nisu preterano intenzivna... moja verzija njene price je bila eksperiment koji moze da se sprovede na zivotinjama:
uzmite jednog psa i jednu kuju dok su jos mladi. kad im dodje vreme za parenje sledice svoje instinkte...

i za kraj setila sam se jednog grafita:
RAZLIKA IZMEDJU "MI SMO SAMO PRIJATELJI" I "NISAM ZNALA DA SI TAKAV" JE JEDNO 20 CM...
 
Procitah sta ste napisali i prosto se pitam sta je sa svima vama...Naravno da postoji musko-zensko prijateljstvo,to samo zavisi od ljudi.Imam trojicu najboljih drugova vec 7 godina i prijateljstvo nikad nije doslo u pitanje...
 
Ja jos uvek verujem da je prijateljstvo moguce, iako sam se upecala mnogo puta.
Napominjem da ni jedno "prijateljstvo" nisam ja pokvarila.
Imam ja prijatelje, ali samo medju drugarima iz osnovne skole, svi oni pokusaji posle toga jednostavno nisu uspeli.
Najbolji moj drug iz srednje skole, na fakultetu je bio moja najveca ljubav, sad nije ni jedno ni drugo. Nedostaje mi kao drug. Istopim se kad ga vidim, sve bih mu rekla, kao nekad, ali... Nazalost, on kaze da me jos uvek voli i da drug jednostavno ne moze da bude.
 
Kada su devojka i dečko prijatelji, teško je da bar nekad jedno od njih neće poželeti nešto više. S druge strane, to su uglavnom prolazne želje koje ne moraju da pokvare prijateljstvo i posle kojih prijateljstvo može da bude još jače. Ostavite dva dečka ili dve devojke na pustom ostrvu 20 godina, pa ćete videti koliko je takvo prijateljstvo jako (čak i sa pretpostavkom da su svi heteroseksualni). Prijateljstvo je možda najbolje posle neuspele veze, jer tada oboje znaju da im ne ide zajedno i da ne treba ništa ni da pokušavaju. Doduše, takvo prijateljstvo je često nemoguće uspostaviti odmah posle raskida, naročito ako raskid nije bio obostrano prihvaćen i čist, ali posle par godina ne bi trebalo da bude problema.
 
mnogo puta sam se razocarala u drugove i to u drugove koji su mi bili drazi od bilo koje drugarice, smatrala sam da djevojka moze imati iskrenijeg i vjernijeg prijatelja bez ljubomore i pakosti ako je on muskog roda i to i dalje mislim ali sam par puta osjetila da se pokusava preci ta granica i da se gubi drugarstvo i onda...pobjegnem i udaljim se od osobe koja mi je bila najbolji drug.[/b]
 

pazi ovako: najbolja prijateljstva su ona izmedju momka i devojke jer se razlike dopunjuju! zato ja na primer nemam puno drugarica (ono, mnogo dobrih) jer se cesto sporeckamo oko nekog tipa ili... suknje! svejedno! znas kada ces se sa tipom svdjati oko toga ko ce obuci onu texas suknjicu koju ima tamo neka tvoja leva drugarica, na pr.! i ako se javi neka vrsta privlacnosti izmedju prijatelja... pa, Boze moj, sve se moze resiti! sescemo i pricacemo o tome!!!
 
ivi:
mnogo puta sam se razocarala u drugove i to u drugove koji su mi bili drazi od bilo koje drugarice, smatrala sam da djevojka moze imati iskrenijeg i vjernijeg prijatelja bez ljubomore i pakosti ako je on muskog roda i to i dalje mislim ali sam par puta osjetila da se pokusava preci ta granica i da se gubi drugarstvo i onda...pobjegnem i udaljim se od osobe koja mi je bila najbolji drug.[/b]


Slazem se s tobom Ivi. I meni se to mnogo puta desavalo. Zbog toga sam ostala "uskracena" za dobrog druga u zivotu. I mnogo mi je zao zbog toga.
 
JaH_G|rL:
Zene smatraju da je zensko musko prijateljstvo najiskrenije,dok muskarci uvek u njemu traze nesto vise.Sta vi mislite o tome?

Imam divno iskustvo.Prijatelji smo godinama,jos iz detinjstava.Sve smo znali jedno o drugome.I desilo se!!!!!!!Bilo je neverovatno iskustvo.Cini mi se najlepse.Ostali smo prijatelji sa dodatkom .....Niko nikoga ne ugrozava,a nama je lepo kada smo zajedno.Znam da se to retko desava.Ali eto desilo se.Sve funkcionise savrseno vec dugo.
 
LICNO MISLIM DA JE MUSKARAC BOLJI I ISKRENIJI PRIJATELJ OD ZENE.KOD ZENA TO JEST "PRIJATELJICA" CESTO DOLAZI DO LJUBOMORE .DA LI ZVOG MOMKA,LJEPOTE ILI ZBOG POTPUNO NECEG DESETOG NIJE VAZNO. 8)
E SAD ... :shock: OVO JE BILO MOJE MISLJENJE PA VI VIDJITE!!!!!!!!!
 
Ja se slazem sa Ledy...imam par muskih prijatelja koji su mi najbolji i najiskreniji...ne bi ih menjala nizasta na svetu...i nemam dileme oko toga, prijateljstva izmedju muskarca i zene su retka ali kad ih nadjes cuvaj ih jer su vredna i postojana!!!
8)
 
devojka_bgd:
Ja se slazem sa Ledy...imam par muskih prijatelja koji su mi najbolji i najiskreniji...ne bi ih menjala nizasta na svetu...i nemam dileme oko toga, prijateljstva izmedju muskarca i zene su retka ali kad ih nadjes cuvaj ih jer su vredna i postojana!!!
8)
Slazem se sa tom konstataciom i ako sam musko (imam par dobrih drugarica i nizasto ih nebih gubio).
 
Imao sam mnogo drugarica. Sa nekima sam se bas druzio, jer jednostavno nije bilo nikakve 'hemije' medju nama. A mnoge sam posle zavoleo. I one mene. Nasladja je i najlepsa veza ako ste prethodno bili drugovi. Nema brate onog foliranja, izmotavanja, pretvaranja. Znam je u originalu, video sam je neobrijanih nogu, znam da je pozajmljivala sminku.
 
pA, da. Ali ako možeš da balansiraš između to dvoje....Jeste, dakle, prijateljstvo moguće, ali ne baš bez imalo, bezazlenog dakako, flerta....I, takav muškarac će moći mnogo bolje da te razume, jer te voli takvu kakva si. Celu. A, ne samo kao neko bespolno biće...
 

Back
Top