Pričest

Baldwin IV

Aktivan član
Poruka
1.842
Pričestio sam se bio jednom, ali nakon toga sam razmišljao koliko je to "higijenski" kad svi dolaze jedan za drugim i dele tu jednu istu kašiku, i mladi i stari. Meni to deluje jezivo i prestao sam da se pričešćujem zbog toga. Kako uopšte da prevaziđem ovaj problem?

Gadljivi ljudi imaju problem sa načinom razmišljanja, odnosno zamišljanja.
Tako nešto zamisle i onda se groze, plaše. Baš pre neki dan priča komšinica
kako joj se kozije mleko ogadilo jer je videla brabonjak jednom da je upao
u mleko. Od tad samo na to misli. Ja se smejem, a ona se ljuti što ne
saosećam. :lol: E pa stvarno ne mgou..

Moj drug duže od decenije posti punim postom i stalno se pričešćuje i ništa mu nije. Mršav je ovako, ali se hrani maksimalno zdravo, sve organsko (ima čovek poljoprivrednik). Ali opet, nije mi jasno kako to da mu se ništa nije desilo. Meni je to nekako jezivo. Jednom sam se pričestio i ok, nije mi ništa, ali šta znam. Ko da sam se ljubio sa svim tim ljudima, tehnički gledano.

Mene više interesuje razlog zašto se to radi istom kašičicom? Koja je duhovna svrha toga? Kao što neko reče gore, može svako poneti svoju kašičicu ili da ima 10 kašičica koje se koriste u krug i dezinfikuju alkoholom.

Moj drug duže od decenije posti punim postom i stalno se pričešćuje i ništa mu nije. Mršav je ovako, ali se hrani maksimalno zdravo, sve organsko (ima čovek poljoprivrednik). Ali opet, nije mi jasno kako to da mu se ništa nije desilo. Meni je to nekako jezivo. Jednom sam se pričestio i ok, nije mi ništa, ali šta znam. Ko da sam se ljubio sa svim tim ljudima, tehnički gledano.
Ne samo da je čudo kako se njemu ništa nije desilo, nego je pravo čudo da
hrišćani još uvek postoje. Zar ne? Ono, 2000 godina razmenjuju različite
bakterije i viruse, a još uvek postoje.

Bog nam je dao čulo ukusa i mirisa. Sa razlogom naravno. Mirisi i ukusi su paketi
ingormacija. Nešto kao zipovani fajlovi. Razum in ne može očitati, ali telo može.
Razum to samo prihvati kao prijatno ili neprijatno. I to je sasvim dovoljno. Ako ti
je nešto neprijatnog ukusa ili mirisa, batali.
Nedavno sam čitala (al zaboravih gde) o eksperimentu koji su radili sa mesom.
U kom trenutku postane štetno kada ga ostave da se kvari. I ustanovili su da je
to baš u tom trenutku kada počinje da dobija neprijatan miris.
Pa bih ja onda po pitanju vina uradila ovako. Ako nema neprijatan miris, onda
nema ni nekih štetnih po mene bakterija. A to što sam se ljubila sa svima koji su
to vino pili.. pa šta.. eto svi se volimo.. :lol:

Pričestio sam se bio jednom, ali nakon toga sam razmišljao koliko je to "higijenski" kad svi dolaze jedan za drugim i dele tu jednu istu kašiku, i mladi i stari. Meni to deluje jezivo i prestao sam da se pričešćujem zbog toga. Kako uopšte da prevaziđem ovaj problem?

То су племенити метали, злато, сребро, платина.

То те штити

Kada je krenuo covid, u Rusiji su na pricescima poceli da koriste jednokratne, plasticne kasike, a cuo sam da su nastavili tako i nakon covid perioda.

Ne vidim zasto to ne bi bila praksa inace svuda 🤷‍♂️

Mani nije jasno, zasto se pricescujes ako tako gledas na to? Niko te silom ne tera.

Back