PRIČA IZ BUDUĆNOSTI ZA SVA VREMENA

Iza svakog početka dolazi kraj, a iza svakog kraja početak večnosti

Mi, žitelji podneblja, gazimo bukvalno i figurativno po podzemlju, a ono nas krotko trpi svojom travnatom grbačom. Gnušamo ga se i plašimo, a ono nam je oslonac – čvrsto tlo pod nogama. Čežnjivo gledamo nebo na koje smo okačili Bogove, anđele, raj – u podzemlje smo potrpali sve strahove, đavole, zle duhove, pakao… Olakšavamo se, guramo svoju nečist u njega, ono nam odgovara lepotom i mirisom cveća. Hrani nas, rudi rudama, niče biljem i buja vodom. Na kraju, sve koje volimo po isteku roka kopamo u njega, a duše im tražimo po nebu.

Ali hteo sam o nečem drugom da pišem i moram da požurim da bih stigao, jer 06:15:27 je trenutak koji će nastupiti za 5 minuta. Taj momenat biće činjenica koja kratko traje, naizgled ne znači ništa i dešava se jednom svaki dan. Ako se smesti u neki datum, recimo 4. oktobar, dešava se ređe – jednom godišnje. Ako se datum smesti u 19.. godinu, to je početak moje priče koja još uvek traje. Taj trenutak, kao i ovaj današnji protekli bi nezapaženo da nije ovog spisa. Ja ga posvećujem onima kojima će se desiti nešto značajno baš u njemu: u ime svih koji će se u njemu roditi, tragati, naći, zavoleti, umreti… Jednom će biti stavljena tačka na ovu priču, ali to neće biti sada 04. 10. 2012. Tačno u 06:15:27

Ps. Priča je zamišljena za 4. oktobar, ali tada ću uzeti slobodan dan
 
Ma sve je povezano i kao preslikano
eto naprimer mi
izmedju podsvesti i svesti nalazi se ego
u posvest guramo svašta
a odande izbija kreacija
a svest u koju polažemo nade
ne nudi nam oslobodjenje
već nam diktira zabrane
A taj datum i dan
predpostavljam da je tvoj rodjendan
nije valjda datum za venčanje zakazan
u tom slučaju savetovao bih te
da ga ne slaviš unapred ;)
Što se mene tiče ja ti ga evo čestitam...pa šta je da je :D
 
Poslednja izmena:
zxy;bt214636:
Ma sve je povezano i kao preslikano
eto naprimer mi
izmedju podsvesti i svesti nalazi se ego
u posvest guramo svašta
a odande izbija kreacija
a svest u koju polažemo nade
ne nudi nam oslobodjenje
već nam diktira zabrane
A taj datum i dan
predpostavljam da je tvoj rodjendan
nije valjda datum za venčanje zakazan
u tom slučaju savetovao bih te
da ga ne slaviš unapred ;)
Što se mene tiče ja ti ga evo čestitam...pa šta je da je :D

Nije venčanje, daleko (čitaj - davno) bilo pa propalo:D
Hvala ti na onom prvom.
 
Art Ista;bt214689:
Lepa prica, koja moze da se veze za svaki datum, sat i sekundu u nekom vremenu...jer u svakom tenutku se nekome nesto dogadja, nekome se menja zivot, negde...i to daje nadu, kao i ova tvoja prica. Mogao si da je nazoves i beskrajna prica...:)

To i jeste poenta. Trenutak je izabran lično, a bio je potreban da se priča zaokruži. Odlično zapažaš i razumeš. Hvala ti:)
 

Back
Top