Pri kupovini

limunada:
Hej,drustvo,da vam javim sta kupih...Nisam bas zadovoljna,ali nadam se da nisam puno promasila...:confused: I u vezi kupovine fotoaparata vrijedi izgleda ona da je teorija jedno,a praksa drugo...Naime,bila sam bas odlucila da kupim canon a 610,ali njega nigdje nisam mogla naci (govorim o NS,posto sam tu trazila),a fuji s5600 mi je nekako bio glomazan i nezgrapan,tako da kupih canon a 540...Na kraju,kao sto to obicno biva,poslije kupovine u jednoj maloj prodavnicici slucajno naletih na ovaj a 610,ali mu je cijena bez kartice bila 250 eura...pa me to malo tjesi...:) Hvala vam svima sto ste sa mnom "mucili muke" i nadam se da cu javiti povoljne rezultate u praksi...:wink:
CHESTITAM!OK je to aparatic sve te Canonove serije 530,540 i 610,620,630 su OK ustvari samo unapredjivanje jedne iste ili slichne osnove...P.C.:Trudi se da koristish SHTO MANJE automatiku koja od 100 puta u 90 ce dati extra rezultate a u onih 10-po pravilu najvaznijih-ce te zajebati...!!Izuchi uputstvo dobro i budi inventivna u radu s aparatom i bice dobar ko bebica...Ajd'nek je a srecom i UZIVAJ!
 
ghost in the shell:
CHESTITAM!OK je to aparatic sve te Canonove serije 530,540 i 610,620,630 su OK ustvari samo unapredjivanje jedne iste ili slichne osnove...P.C.:Trudi se da koristish SHTO MANJE automatiku koja od 100 puta u 90 ce dati extra rezultate a u onih 10-po pravilu najvaznijih-ce te zajebati...!!Izuchi uputstvo dobro i budi inventivna u radu s aparatom i bice dobar ko bebica...Ajd'nek je a srecom i UZIVAJ!

hvala...:wink:
 
danez:
Limunado,
stavi neku fotku sa novog aparata.
Pozzz.

vazi...jos samo da naucim kako se postavljaju fotke ovde...:wink:

a nesto nisam bas zadovoljna na prvi pogled slikama,mada ih jos nisam izradjivala na papiru...nekako nisu bas jasne i ostre...:confused: vidjala sam i bolje...:roll:
tjesim se jos da je to do fotografa,a ne do aparata...jedino je video mod,zasad odlican...
 
laa-laa:
Do fotografa je, ako te tješi. :)
Smiri ruku, naročito kad okidaš u uslovima slabije osvijetljenosti (npr. kad ne koristiš blic).

ma,problem je sto je u auto modu i uvijek je ukljucen blic valjda...ali jednostavno,boje i jasnoca nisu dobre...narocito u zatvorenoj prostoriji....nesto mi tu ne stima...:confused:
 
Mozda imas problem sa White Balans-om. Nekad ima problema ako je stavljen na auto (AWB) a slikas u zatvorenoj prostoriji bez dnevnog svetla. Stavi balans belog na Evaluate White Bal. i ispred aparata stavi beli papir i stisni dugme Meny. Javi sta si uradila.
 
Deky75:
Mozda imas problem sa White Balans-om. Nekad ima problema ako je stavljen na auto (AWB) a slikas u zatvorenoj prostoriji bez dnevnog svetla. Stavi balans belog na Evaluate White Bal. i ispred aparata stavi beli papir i stisni dugme Meny. Javi sta si uradila.

e,hvala na predlogu,probacu i to...

evo sad jedan primjer...inace,bio je dan...

[url="http://img209.imageshack.us/img209/7559/495377253kn.th.jpg"]http://img209.imageshack.us/img209/7559/495377253kn.th.jpg[/url]
 
limunada:
Limunado,
Izlozenost senzora svetlosti na ovoj slici ti je 20-ti deo sekunde, sto je mnogo dugo za neiskusnog korisnika.
Obzirom da je otvor blende veliki (2.6) znaci da je svetlo bilo mnogo slabo, pa je aparat sam izabrao ta podesavanja.Za takva slikanja je potrebna smirena ruka ili da se aparat stavi na cvrstu podlogu.
Sto naravno znaci da su fotke nejasne zbog fotografa a ne zbog aparata.
Slikaj na suncu pa stavi fotku da je vidimo.
 
Planiram da kupim neki fotoaparat i odlucio sam se za dva modela S5600 koji mogu da kupim u skorije vreme ili S9500 za koji moram malo vise da sacekam.E sad ja vas pitam,da li ima neke konkretne razlike osim u pixelima,i kakvi su modovi.Potrebna mi je opcija za pravljenje vise fotografija za odredjeno vreme,jer ne znam kako se taj mod zove,dakle samo skljocnem i on slika dok ga ja ne prekinem ili ga vremenski ogranicim.Ako neko ima iskustva sa nekim od ova dva fotosa,zamolio bi da podeli samnom.Pozdrav...
 
mitsubishi:
Planiram da kupim neki fotoaparat i odlucio sam se za dva modela S5600 koji mogu da kupim u skorije vreme ili S9500 za koji moram malo vise da sacekam.E sad ja vas pitam,da li ima neke konkretne razlike osim u pixelima,i kakvi su modovi.Potrebna mi je opcija za pravljenje vise fotografija za odredjeno vreme,jer ne znam kako se taj mod zove,dakle samo skljocnem i on slika dok ga ja ne prekinem ili ga vremenski ogranicim.Ako neko ima iskustva sa nekim od ova dva fotosa,zamolio bi da podeli samnom.Pozdrav...
Pouzdrav, Micubuši!!
Evo i ja da iznesem svoje skromno mislenije: ja se nikako ne bih odlučio na S9500.. prvo jer je glomazan, drugo jer, mi, nema zadovoljavajuću oštrinu, a treće... ne znam šta beše ono treće.. Imao sam prilike da fotkam fotke sa njojzi i sa 5500 i mogu da ti kažem da su sa ovog drugog oštrije i boje su mi nekako lepše, jedino što 9500 ima širi objektiv i ''možda'' ima malo manje šuma, ali ni to nije neprejebivo.. 9600 je samo kozmetički doteran, ni to ti ne bih savetovao. Ako ti veličina ne predstavlja problem, možda S6500.. možda... ili ako ti je to preglomazno, onda 5600..
... ili da pogledaš nekog kenona...
 
Pa, odlicna optika, prvi aparat sa upotrebljivim velikim ISO, na svim testovima naj aparat u svojoj klasi.
Dosta bolji od s5600, jeftiniji od s9600.
Ako ne fuji onda mozda panasonicFZ4, citao sam test, skoro istih mogucnosti kao i s9500, negde ga i sije, za kodak ne znam.
 
Što se tiče Fudžija.. možda.. 6500, Kodak Z 740 je naj manji i naj lakši u klasi ultrazum aparata( ako ti gabariti nešto znače) sa solidnim performansama i sa naj nižom cenom, ali nešto ga slabo ima kod nas na tržištu.. P 850 je jači za jedan mega, ima vruću papučicu i optičku stabilizaciju.. za klasu bolji od prethodnog, ali ne znam kakav mu je ''burst mod''.. Panasonik ti je naj slabiji u celoj priči, možda FZ5( on ti je u klasi P 850, samo nema vruću papučicu)...
.. pa ne znam pojma.. svaki od njiha ima par dobrih osobina i par mana..... teško je odlučiti..
Koji god da izabereš sa nekim detaljima nećeš biti zadovoljna..
SREĆNO!!!
 
limunada:
ma,problem je sto je u auto modu i uvijek je ukljucen blic valjda...ali jednostavno,boje i jasnoca nisu dobre...narocito u zatvorenoj prostoriji....nesto mi tu ne stima...:confused:
Vid' ovko:blic mpzesh da sikljuchish, ne znam da li u auto moduali ugl imash P mode koji se inache zove "flexibilni"...A rekoh Ti izbegavaj automatiku... :twisted: Shalim se!A to da li su fotkje mutne zavisi i od fokusa i od par drugih stvari...Pogotovo ako je bez blica>Ne sekiraj se neke firme namerno prave "sirovije"fotke u aparatu a kad se provuku minimalno kroz PS budu taman kako treba!>poenta priche je u tome da je bolje da Ti oshtrish fotke ruchno u Photoshopu nego sam aparat tj njegov procesor koji to mnoogoooo loshije odradi...Sve ovo nemoj da Te puno brine samo shkljocaj i chiitaj neku literaturicu, malo p[o malo pa cesh savladati osnovne stvari...Samo polako...POZD
 
limunada:
Vid'ovako beli papir treba samo da bude "osnova"aparatu za ispravan balans belog>ugl.treba da pod svetlom kakvo ce biti i na fotkama stavish beli papirt ispred ili ispod predmeta koji fotkash pa on izmeri Wbi kaze "good" ili "no good">a za ovu fotku sa monitorom moguce da je aparat izmerio svetlo na njemu>a on je jako svetao pa Ti je ruka zadrhtala usled duge expozicije...Josh jednom,SAMO POLAKO I UZIVAJ U APARATU
 
ok...hvala na savjetima...;-) samo uputstvo ima 150 strana... ima tu jos mnogo toga da se nauci,vidim...a tek sam pocela... ali ima dana za megdana...i kao sto rece...polako...:wink:
 

Back
Top