Preživljavanje raspeća

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav Karmael

Nisi se potrudio da daš komentar na moj post, zašto? nisi svatio šta vam osporavam ili neki drugi problem vas mući?
Izvinjavam se na boldiranim rečima ali to je to zbog copy-paste a kad se već ponavljam XX puta onda sam pretpostavio da vam vid ipak slab.

Drugo
Ne interesira mene ni suptilnija energija ni koga vi nazivate duhom! mene šta zanima vi nećete da mi kažete, izgovarajući se kako

"nećete da prosipate vaše bisere pred svinjama" jer to tako svi hrišćani rade, tako?

Imas temu koja je zatvorena jer se tuzakate ko najvece sisice a ovamo provocirate. Gde vam je cast?

Gde vam je hrabrost, onaj tvoj papan bezi, kad se ukljucim on se iskljuci ali ne smeta da preti deci sekirama? Koji ste vi nivo. Ne treba vama psihoanaliza vec Sibir.

A vid ne pominji, svaki drugi JS gkleda kroz sociva. Ni zdravlje vam nije dao cak ni informaciju za ovih nekoliko hiljada godina da je dovoljno gledati par minuta u Sunce i vid se popravlja.



Vi sa biblijama ste teska parodija.
 
Poslednja izmena od moderatora:
A zar isusa nije probo kopljem rimski kapetan Longin ?

to je podatak iz biblije, e sad tamo nije navedeno da li je izdahnuo zbog toga...ukoliko je uopšte umro na krstu

Pozdrav

Zašto ne pitaš Pravoslavce da ti oni obijsne kako ide po njihovoj Bibliji ko je taj što je bio razapet na krstu mučen strašnim mukama i umro ali je preživio to raspeće?
Pitaj ih možda ćeš ti uspeti oživeti ovu mrtvu temu, ja sam ih pito ali oni govore kako neće da prosipaju bisere pred svinje.
 
A zar isusa nije probo kopljem rimski kapetan Longin ?

to je podatak iz biblije, e sad tamo nije navedeno da li je izdahnuo zbog toga...ukoliko je uopšte umro na krstu

Nije navedeno jer je to bio nacin da se proveri da li je vec umro. Nesto tipa 'overe' streljanog. Za svaki slucaj. A sada da li je umro na krstu ili stubu nije toliko bitno koliko sama cinjenica da je vaskrsao 3. dan - po Pismu.
 
Bibliju sam čitao samo informativnosti radi, nikako iz verskih pobuda, a evidentno je da je vernici koriguju onako kako im se ćefne i šteluju po svom nahođenju pa bilo da su katolici ili pravoslavci,
kako im odgovara u toku diskusije.
 
Bibliju sam čitao samo informativnosti radi, nikako iz verskih pobuda, a evidentno je da je vernici koriguju onako kako im se ćefne i šteluju po svom nahođenju pa bilo da su katolici ili pravoslavci,
kako im odgovara u toku diskusije.

Pozdrav

Kažeš
"vernici koriguju onako kako im se ćefne i šteluju po svom nahođenju"
Koji su to vernici i daj jedan primer kako po ćefu i nahođenju šteluju ?

Kažeš
"nije navedeno da li je izdahnuo zbog toga...ukoliko je uopšte umro na krstu"
Možeš da obijasniš kako je umro ako nije izdahnuo?
Šta misliš da znači "Preživeti raspeće"
 
Poslednja izmena:
Nije navedeno jer je to bio nacin da se proveri da li je vec umro. Nesto tipa 'overe' streljanog. Za svaki slucaj. A sada da li je umro na krstu ili stubu nije toliko bitno koliko sama cinjenica da je vaskrsao 3. dan - po Pismu.


Da, moguće, mada su to opet samo pretpostavke.

Vaskrsenje je već stvar "duhovnosti", tj. verskog "šminkanja" događaja isusovog raspeća, jer na tome je i uglavnom zasnovana celokupna vera novog zaveta.

Gledano iz ugla čovekove izdržljivosti i ranjivosti, isus pored tolikog mučenja i na kraju razapinjanja, nije imao šanse da preživi, ukoliko ga nisu skinuli i da je umro zavijen u plahtu(ili ko zna gde) a ne na krstu, što je naravno opet pretpostavka.
 
Pozdrav

Kažeš
"vernici koriguju onako kako im se ćefne i šteluju po svom nahođenju"
Koji su to vernici i daj jedan primer kako po ćefu i nahođenju šteluju ?

Recimo npr. kad se povede polemika o biblijskim zapisima (imao sam više puta prilike da čujem u 'živom' razgovoru sa njima), kada dođe do tačke da i oni shvate kolike su nebuloze
pisane tamo, onda im je glavni argument da kažu : "Ma nemoj da bibliju tumačiš doslovce, to je prenesenog značaja, treba to malo dublje da se shvati".
 
Recimo npr. kad se povede polemika o biblijskim zapisima (imao sam više puta prilike da čujem u 'živom' razgovoru sa njima), kada dođe do tačke da i oni shvate kolike su nebuloze
pisane tamo, onda im je glavni argument da kažu : "Ma nemoj da bibliju tumačiš doslovce, to je prenesenog značaja, treba to malo dublje da se shvati".

Pozdrav
Pitanje je bilo:

Koji su to vernici i daj jedan primer kako po ćefu i nahođenju šteluju ?

Zašto selektivno komentiraš? insistiram da znam koja je to verska zajednica koja ne može da ti obijasni nap. kada se povede polemika o biblijskim zapisima?
 
Pozdrav
Pitanje je bilo:

Zašto selektivno komentiraš? insistiram da znam koja je to verska zajednica koja ne može da ti obijasni nap. kada se povede polemika o biblijskim zapisima?

Pričao sam i sa katolicima i pravoslavcima. Bez velike razlike u tim polemikama.

A da, zaboravio sam da kažem da na kraju uglavnom počnu da mašu biblijom i poturaju mi pod nos i kažu : "Evo ti pročitaj, tu ti sve piše" :D
 
Pričao sam i sa katolicima i pravoslavcima. Bez velike razlike u tim polemikama.

A da, zaboravio sam da kažem da na kraju uglavnom počnu da mašu biblijom i poturaju mi pod nos i kažu : "Evo ti pročitaj, tu ti sve piše" :D

Pozdrav

Dobro, svatio sam! I šta misliš kakva im je to vera bez razumevanja? Zar ne deluju smešno kada mašu biblijom a opet biblijske spise nisu svatili, nisu razumeli i ne znaju obijasniti.
Šta misliš zašto dotični mi ne mogu obijsniti "Preživljavanje raspeća" a eto mašu biblijom pa još i poturaju mi je pod nos?

Samo razmisli da li je moćuće umreti za nečije spasenje a da opet preživi raspeće? i naravno
Koja je ta svrha ako preživljava raspeće?
Što je najsmešnije mašu biblijom kako je velika čast da je bog umro za njihovo spasenje ali je preživio raspeće.

Da li je plata za greh smrt i da li je ispunio platu ako je preživio raspeće?
 
Pozdrav

Dobro, svatio sam! I šta misliš kakva im je to vera bez razumevanja? Zar ne deluju smešno kada mašu biblijom a opet biblijske spise nisu svatili, nisu razumeli i ne znaju obijasniti.
Šta misliš zašto dotični mi ne mogu obijsniti "Preživljavanje raspeća" a eto mašu biblijom pa još i poturaju mi je pod nos?

Samo razmisli da li je moćuće umreti za nečije spasenje a da opet preživi raspeće? i naravno
Koja je ta svrha ako preživljava raspeće?
Što je najsmešnije mašu biblijom kako je velika čast da je bog umro za njihovo spasenje ali je preživio raspeće.

Da li je plata za greh smrt i da li je ispunio platu ako je preživio raspeće?


To što ne umeju da objasne to je njihov problem, bibliju ne "tumačim" kao 'svete' spise koji su tobože 'dokaz o bogu,
nego kao istorijske zapise 'nekog ili nekih tamo' pre par hiljada godina, a i to nisu u originalu nego "prepisivano" iz generaciju u generaciju,
pa je i pitanje koliko je verodostojnost tih spisa u istorijskom smislu, jer je očigledno da je prepravljana kad već nema originala.

I opet kažem, zaista ne gledam na podatak da je hrist bio razapet kao božiji sin radi iskupljenja greha, nego takvim stanjem rimskog carstva u državi
i njihovim 'zakonima'.

Sveto pismo je naravno zapisano da ima tu poentu da bude 'duhovnog' karaktera kao što to i prezentuje.
 
Da, moguće, mada su to opet samo pretpostavke.

Vaskrsenje je već stvar "duhovnosti", tj. verskog "šminkanja" događaja isusovog raspeća, jer na tome je i uglavnom zasnovana celokupna vera novog zaveta.

Gledano iz ugla čovekove izdržljivosti i ranjivosti, isus pored tolikog mučenja i na kraju razapinjanja, nije imao šanse da preživi, ukoliko ga nisu skinuli i da je umro zavijen u plahtu(ili ko zna gde) a ne na krstu, što je naravno opet pretpostavka.

Neki su se mučili na križu i po par dana prije nego bi umrli a on je bio ako se ne varam samo par sati i ti kažeš da nije imao šanse da proživi ako gledamo s ljudske izdržljivosti?Uzmi dalje iszvještaj da ni križ nije nosio koje iscprljuje dodatno nego nosio je Šimun ..
Čak i Pilat se čudi gdje je prije umro..


A da je moguće u zadnji tren spasiti nekoga s križa mučenika da ne umre svjedoči i Josip bar Matia u izvještaju vezano za to gdje pominje tri na križu gdje dva nije stigao da spase a trećega jest ,vjerojatno ovim dvojici su koljenja slomili pa ja zakasnio a ovoga trećega spasio od te sudbine.
 
Poslednja izmena:
To što ne umeju da objasne to je njihov problem, bibliju ne "tumačim" kao 'svete' spise koji su tobože 'dokaz o bogu,
nego kao istorijske zapise 'nekog ili nekih tamo' pre par hiljada godina, a i to nisu u originalu nego "prepisivano" iz generaciju u generaciju,
pa je i pitanje koliko je verodostojnost tih spisa u istorijskom smislu, jer je očigledno da je prepravljana kad već nema originala.

I opet kažem, zaista ne gledam na podatak da je hrist bio razapet kao božiji sin radi iskupljenja greha, nego takvim stanjem rimskog carstva u državi
i njihovim 'zakonima'.

Sveto pismo je naravno zapisano da ima tu poentu da bude 'duhovnog' karaktera kao što to i prezentuje.

Pozdrav

Biblija među ostalog beleži istorijske zapise ali Biblija ima kao prvi i glavni cilj da objavi radosne vesti o Bogu i naravno Božije namere. Ako tebe kako kažeš ne zanima verodostojnost Biblijskih spisa nego tobože ti Istoriski spisi onda kolega ideš na forum Istorija i verujem da tamo ćeš imati dosta tvojih istomišljenika da se vodi jedna mirna PRODUKTIVNA diskusija.

Ova tema se bavi oko ljudske Teologije gde se govori o "Preživljavanju raspeća" i kada si već tu red je da i ti ako možeš da budeš toliko ljubazan pa da i ti daš tvoj konstruktivni komentar kao doprinos ovoj temi?

Veliki pozdrav ti želim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top