BRAVO!!!! Sad sam htela da dam link za ''Moskovsko pozorište mačaka''!
Реалити шоу Мачкина кућа
21.07.2011. - Бојазни поклоника познатог руског дресера Јурија Куклачова поводом тога да светски познато Позориште мачака које је он створио може да буде лишено зграде у центру Москве коначно су уклоњене. Шта више, како је саопштио сам дресер, већ за годину дана у позоришту ће се појавити Културни храм мачке, на чије формирање су престоничке власти издвојиле 170 хиљада долара.
Јединствену у свету трупу мачака Јурија Куклачова у свету називају руским чудом. Упркос општеприхваћеном мишљењу да мачке не подлежу дресури, Јуриј Куклачов поставља са својим репатим глумцима праве представе. Принц Крцко орашчић на музику Чајковског, Кловнови и мачке, Игре са мачкама – то је само неколико представа са програма позоришта у којима мачке играју валцер, изводе компликоване трикове, наводећи публику да се чуди, диви и смеје до суза. Ништа необично, јер творац јединственог позоришта мачака поседује знања у неколико циркуских професија, између осталог у професији кловна, и највећа радост за њега је да насмеје људе. А још и да побуди добра осећања. Већ неколико година у руским школама по медотици Куклачова се одржавају Часови доброте на којима децу уче саучешћу, љубави према ближњем. Између осталог не уче, већ васпитавају схватање шта да је добро главни елемент духовног света.
Забавно-васпитни центар за децу и одрасле који би се у свом раду руководио својим принципом, Јуриј Куклачов је замислио давно. Овде све треба да изазива код људи осећај радости и усхићења, зато што управо ова осећања подстичу човека на добре поступке, убеђен је уметник.
Решио сам да треба направити храм, говори Јуриј Куклачов. Храм, ако се погледа речник, означава архитектонско здање за богослужење. Зато сам додао реч културни. Култура има обухватно значење, подразумева мноштво видова делатности, а храм захтева духовну, унутрашњу културу. И код нас као у храму излазе напоље све унутрашње стваралачке човекове снаге, сва његова позитивна енергија.
Представе замишљене за културни храм започињаће још у фоајеу. По препорукама психолога у њима се бира музика, осветљење, светлосни ефекти. А на горњем спрату ће бити врт мачака, где деца могу да гледају четвороножне уметнике такорећи у реалити-шоу. При чему не на растојању, као у зоолошком врту, већ непосредно играјући се са паперјастим питомцима... Укушно у позоришту данас има 120 мачака, најчувенији је мачак Борис, који личи на тигрића, прослављен као лик из рекламе за мачју храну. Овде постоје и ветерани, примадоне, стажисти. За сваку врсту прави се посебан интеријер.
Код нас ће на пример персијске мачке лежати на персијским теписима, говори дресер. За америчке мачке ће направити нешто попут Менхетна, декорације за сибирске мачке биће шума, грађевине у руском стилу. Људи ће гледати на све то и расположење ће им се поправити, појавиће се осећај лакоће, као у храму. Пожеле ће да се осмехну, да чине добро, убеђен је Јуриј Куклачов.
Овде ће моћи да се добије и савет како да се држи и васпитава домаћа животиња, како да се ради специјална дијасна гимнастика, што је посебно важно за децу којапате од алергије на мачју длаку. Између осталог Јуриј Куклачов сматра да ће у Културни храм мачака доћи публика разних веросповести, јер мачку поштују у свим религијама, пуштају у храмове свих конфесија.
Извор: Голос России, фото: РИА Новости