Препоруке за куповину возила

Nisu to nikakve teorije zavjere. Samo činjenice. Možda će vremenom zaista da se povećava autonomija, U tih 700 km u kratkom roku ne vjerujem. Naročito ne u režimu vožnje na autoputu pri bzini od 100 i više kilometara. Odlično puniće se za 30-40 minuta. Samo to je i dalje puno. Jer sada rezervoare na autu do vrha napuniš za 1-2 minuta. Ako zaista misle da zaživi sistem baterija a ne nekog alternativnog goriva moraće da svedu vrijeme punjenja na najviše 5 minuta. Čak i da to izvedu takva baterija će koštati ko zna koliko, Pa ćemo mjesto hvatanja za glavu kada ode plivajući ili turbina da se hvatamo za glavu kada bude trebalo zamijeniti bateriju. Ne govorim ja o tome da će porasti cijena struje zbog električnih automobila. Govorim da će porasti potrošnja u kilovatima. Hoće li distributivna elektro mreža moći to da izdrži? Pitam i ko će i kako obezbjediti silna mjesta za dopunjavanje? Jer jedna obična benzinska pumpa sa svega 2 ili 3 mjesta za točenje može za 24 sata da opsluži preko 1000 automobila. Sa baterijama to neće biti moguće. I na kraju pusti ti vozila d segmenta. Većina ovde vozi vozila iz b i s segmenta.

Vidi, mozes ti da verujes ili ne u neka religijska-mitoloska bica, ali nauka i tehnika su tu neumoljive, a cinjenice su upravo na strani elektro-automobila.
Pa kako to da je na zapadu taj sistem vec zaziveo, i svakog meseca sve vise i vise ljudi kupuje elektro-automobile???
Da malo pratis stanje u vezi razvoja baterija, znao bi da je u poslednje dve godine se cena prepolovila, i da se prognozira do 2030. da cena proizvodnje baterije bude svega 10% sadasnje cene.
Potrosnja u kilovatima je mizerna, pa vise potrosis struje da ispeces nesto u rerni za 15 minuta nego da tankiras auto. Zar mislis da ljudi o tome nisu razmisljali vec? Pa elektro-mreza nece to ni da oseti. :)
Kako ko ce obezbediti mesta za punjenje - pa kao i svuda u svetu - deo obezbede auto-kompanije, deo obezbedi grad i drzava, ako im je stalo do cistije sredine.
Moci ces da ga punis i kod kuce, tokom noci, dok spavas - dok ti je parkiran. Parkinzi svakog trznog centra i vecine ozbiljnih firmi ce obezbediti punjace za automobile.
Znas li koliko kosta instaliranje jednog punjaca za automobil, u odnosu na cenu izgradnje benzinske pumpe? Pa za cenu jedne benzinske pumpe, moci ce da se napravi 10.000 mesta za punjenje strujom.

Evo, cisto da vidis koliko "ne moze da zazivi" sistem baterija:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/96/PEV_Registrations_Germany_2010_2014.png

Sto se tice punjenja i opterecenja mreze - evo kako se mreza "opterecuje" u Torontu :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Elect.../media/File:Baka-charging-station_cropped.jpg
 
Poslednja izmena:
Frederikrr nemoj se praviti naivan kada nisi. Sve viže zaživlja. Na milion automobila u Njemačkoj dođe koliko automobila koji se voze isdključivo na baterije? Još uvijek zanemarljivo zar ne? Nisu oni problem dok ih je mali broj. Biće kada ih bude nekoliko miliona. Što se tiče punjenja na parkingu baš bih volio da vidim na koji će način oko moje zgrade da postave bar 100 punjača. Ne zbog koštanja. Nego zbog toga što ih fizički nemaju gdje postaviti. Kao što ih nemaju gdje postaviti u nekom značajnom broju ispred zgrade u kojoj radim.
 
Poslednja izmena:
Pa zar ti mislis da se napredak nauke i tehnike u svetu, i na planetarnom nivou uopste, obazire kako je u nekoj balkanskoj drzavi stanje, zasto nema ispred zgrade mesta da se covek okrene, i sto u nekoj tamo zemlji na balkanu nisu ni predvideli gde covek da se parkira, kamoli bilo sta drugo? :)
To sto se mi na balkanu ponasamo bahato, neodgovorno, neplanski u bilo cemu sto radimo, kako na duge tako i na kratke staze, to je potpuno irelevantno drugima.

Problem je u tome, sto cemo mi da dozvolimo da i dalje u svemu kaskamo za svetom - dok se svet polako oslobadja svega loseg i ubacuje nove i bolje stvari - mi kao najveci idioti otvaramo vrata da primimo to staro smece koje oni izbacuju, bez obzira sto sopstvenu zemlju pretvaramo u deponiju.

A opet, sve to radimo u cilju nekog kratkorocnog interesa - da se trenutno sto jeftinije vozamo.

Zato smatram da se ponasamo kao gomila retarda.
 
Ziveti u Nemackoj i pricati bajke je lepo ali ziveti u Srbiji i raditi za prosecnih 30000-35000 dinara i gledati da ustedis svaki dinar da bi mogao sebi makar nesto da priustis u zivotu je ono sto frederikrr ocigledno ne shvata.
Jel ti covece ne shvatas da se radi o 250€ na mesecnom nivou a ti nam pricas o kolima koja ce pasti na 30000€ a koja su sad dosta skuplja?
Naravno da ce t sebi neko u Srbiji moci da priusti ali takvih ce biti jako malo jer to posle nekom treba i prodati a npr prodajes mu sa losom baterijom i ima samo bledo da ga gledaju dok ne kupi novu a kad je vec kupio novu onda bolje da se i dalje vozi.
Od jednog polovnog dizelasa koji kosta 2500-3000€ do tih 30000€ ima toliko novca da se vozis narednih koliko decenija i da pritom otklanjas kvarove koji nastupe tokom ekspolatacije?
E o tome se radi s tim sto pricamo o 30000 a njih jos za te pare nema nego su dosta skuplji.
 
Brate, to oko osiromasenog uranijuma je toliki mit, da mi je vise muka da to objasnjavam.

Stric mi je jedan od najpriznatijih radiologa, a on, i sve (ali sve njegove kolege radiolozi - a niko nije kompetentniji od njih za ovo) tvrdi da je osiromaseni uranijum stetan samo ako spavas jedno dve godine svaku noc sa 20kg istog, u krevetu pored sebe.

Al stvarno me mrzi vise da drvim na tu temu....:confused:

kako onda objasnjavaju "eksploziju" malignih bolesti na tim lokalitetima?
 
kako onda objasnjavaju "eksploziju" malignih bolesti na tim lokalitetima?

Na tim lokalitetima se zivi sa najvise stresa: to su najsiromasniji krajevi, obican covek dozivi vise stresa u toku jednog meseca, brinuci kako da sastavi kraj s krajem, nego Svabo za ceo zivot.
Radijacija doprinosi, ali je merena hiljadu puta i u granici je normale. Yebiga, radiolozi to rade - to im je posao, valjda znaju ljudi sta pricaju (a verujem da znaju).
 
Bas u tim siromasnijim, ruralnim, krajevima se najduze zivi. Nema industrije, zagadjenja, ljudi su na neki nacin prinudjeni da stalno rade, poljoprivreda, spremanje drva za zimu, itd. tako da su stalno aktivni. Zemlja nije previse plodna, pa nema ni previse novca od poljoprivrede. Moraju da stede sve, pa I hranu, tako da se ne prezderavaju, vec jedu umereno, pa nema gojaznosti, problema sa krvnim sudovima, itd. Upravo suprotno, tu nema previse stresa, bar kod starije generacije, koja je navikla na drugaciji zivot. Kod mladje generacije je malo drugacija prica.

BTW
Da zracenje nije tako stetno, na skener bi mogao da ides kad god pozelis, a ne na svaka 3 meseca, dok se cesce radi samo u izuzetnim slucajevima.
 
Na tim lokalitetima se zivi sa najvise stresa: to su najsiromasniji krajevi, obican covek dozivi vise stresa u toku jednog meseca, brinuci kako da sastavi kraj s krajem, nego Svabo za ceo zivot..

ja pre mislim da si ti progutao propagandu svaba ali nema veze..uzivaj .. porast malignih bolesti kod nas je ocigledno zbog dizel motora :)
 

Bas bih voleo da cujem tog coveka licno da to kaze, a ne da prenosi jedan prilicno nepouzdani portal.
Jer evo greske: osiromaseni uranijum je U-235, a ne U-238. I nije isto, cak je malo i retardirano, porediti radioaktivnu prasinu koja je nastala eksplozijom reaktora u Cernobilju (gde se koristio obogaceni uranijum) sa radioaktivnom prasinom koja nastaje udarom rakete koja sadrzi tek odredjeni mali procenat osiromasenog uranijuma.

A ovo za italijanske vojnike kazu da su tuzili zbog veze sa svojim boravkom na Kosovu, a ne zbog izlozenosti osiromasenom uranijumu.

Stvarno, jel toliko tesko biti precizan? :roll:
 
Poslednja izmena:
A tebi tesko da pogledas i neke druge linkove gde se pise o tim italijanskim vojnicima na Kosovu?
Evo ti jos nekih.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/1297412/Italijanski+vojnici+ozračeni+na+Kosovu?.html
https://www.google.rs/search?q=ital...69i57j69i60.7008j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Znaci nemoj da lupetas da nema veze sa bolestima kad ima veze i najlakse je optuziti dizelase a u realnosti se to svodi na uranijum i nase podneblje koje je usled bombardovanja zatrovano. Plus sta nam sve serviraju u hrani ko to zna jer kod nas ima stranih proizvoda a koji su drugaciji nego isti ti proizvodi namenjeni zapadnom trzistu. Ili mozda i to nije tako?:per:
Seti se samo 80`-tih kad su bile restrikcije struje zimi usled povecane potrosnje struje.
I to tad kada je bilo daleko manja potrosnja nego danas gde i sad ponekad upozoravaju da su sistemi pred pucanjem i upozoravaju nas na stednju elektricne energije.
E sad ti zamisli koliko bi to opterecenje bilo sa elektricnim automobilima jer kod nas je prakticno ista infrastruktura jos od doba Tita koji je to uglavnom sve i napravio.
Isto tako idem neki dan prugom sa zenom i gledam one pragove koji datiraju jos iz vremena kad sam bio klinac sto znaci pre 40 godina a i tad su bili ko zna kad stavljeni.
Truli a vozovi voze po njima i verovatno se svi mole Bogu da voz ne iskoci iz sina.
To ti samo govori da ot te elektrifikacije za elektroautomobile nema nista u skorijoj buducnosti ili bar narednih 20 godina u Srbiji.
Cak i u Engleskoj je pisano da imaju problem povecane potrosnje zbog elektroautomobila jer mreza nije spremna za njihovo dodatno punjenje.
Znaci mene bas briga hoce li neko voziti na dizel ili benzin i to sam oduvek govorio a nekad se i majmunisao zbog Tihija i njegove lazne predstave i pljuvanja po dizelasima .Nema to nikakve veze sa prodajom jer evo ovog trenutka imam 5 benzinaca i 3 dizelasa u dvoristu.
Benzinci se teze prodaju ali se prodaju jer neko shvati da nema potrebe za manjom potrosnjom i vecom registracijom usled toga sto su dizelasi uglavnom do 2000 ccm u vecim i porodicnim automobilima.
 
Dakle, Duletu je kriv neko drugi, zato sto Srbin vadi DPF filter da bi prodao plemeniti metal iz njega :D

I, jos jednom, gde sam ja rekao da su jedino dizelasi odgovorni za porast kancera? Naravno da ima jos milion uzroka, i najveci uzrok je stres i opste zagadjenje, a dizelasi itekako doprinose opstem zagadjenju. I plasticne kese. I sve ostalo sto radimo - a ne moramo da radimo.

Fora je u tome sto niko nece da preduzme ono sto je do njega, sto se njega tice, kako bi smanjio zagadjenje. Takvi smo - retardi smo, za par dinara ustede mesecno - trujemo svoju decu.
To je poenta.
 
Potrosnja u kilovatima je mizerna, pa vise potrosis struje da ispeces nesto u rerni za 15 minuta nego da tankiras auto. Zar mislis da ljudi o tome nisu razmisljali vec? Pa elektro-mreza nece to ni da oseti. :)

Izvini, ali ovo ne stoji. Za kapacitet baterije od oko 20kWh je potrebno oko 5h punjenja sa punjacem od 4 kWh, sto je neki prosek. Nebitno koji se punjac koristi, da li vece snage. pa da za krace vreme napuni bateriju, ili manje pa da manje optereti instalaciju, ta baterija za punjenje potrosi 20 kWh. Rerna trosi oko 2-3 kWh energije, sto manje potrebne energije za jedan sat punjenja baterije.
 
dule, ovo je objavio rts, za koji znamo kakva je medijska kuca...

Pa da,pises kao i vecina ostalih napamet.:rtfm:
A sta je sa drugim linkom koji sam stavio da se vidi koliko toga na raznoraznim sajtovima pise o italijanskim vojnicima?
Dakle, Duletu je kriv neko drugi, zato sto Srbin vadi DPF filter da bi prodao plemeniti metal iz njega
Znaci ako ima DPF onda je dobar za okolinu?
A jel znas ti da sam ja za ceo svoj radni vek s kolima izvadio samo jedan DPF sto je 0,001% od onog sto sam prodao?
Pustite te bajke kako se u Srbiji voze iskljucivo kola bez DPF-a jer DPF se moze ocistiti za 50€ i eto resenja.
DPF uglavnom vade ovi sto cipuju motor a takvih je jako malo.
I da se jos nesto razumemo a sto je vrlo vazno i sto dokazuje da ne znas ovu veoma vaznu cinjenicu!
DPF nema nikakvu vrednost na trzistu jer ne sadrzi plemenite materijale kao sto ga sadrzi katalizator.:)
A ta dva elementa nisu isto.
 
DPF je izvadjen kod preko 90% dizelasa u Srbiji. I to je cinjenica koja dokazuje koliko drzavu boli tuki za narod, jer apsolutno nemamo kontrolu izduvnih gasova na tehnickom pregledu.
Ali to vec svi znamo. Ali meni je frapantno zasto ljudi sami seku granu na kojoj sede, svaki put kad urade sami neku takvu glupost, i doprinose zagadjenju.
Jer covek, pojedinac, sam bira sve te stvari: da li ce da zivi pored fabrickog dimnjaka, da li ce da prijavi komsiju koji baca smece gde ne treba, koji ne pocisti za kerom, da li ce sam da se ponasa kako treba, da li ce da reciklira koliko god moze, da li ce da nosi ceger u prodavnicu, ili da vuce gomilu plasticnih kesa, i na kraju krajeva, da li ce da vozi auto koji truje manje ili vise.

Dakle, retardirani smo do bola.
 
Pa da,pises kao i vecina ostalih napamet.:rtfm:
A sta je sa drugim linkom koji sam stavio da se vidi koliko toga na raznoraznim sajtovima pise o italijanskim vojnicima?

Znaci ako ima DPF onda je dobar za okolinu?
A jel znas ti da sam ja za ceo svoj radni vek s kolima izvadio samo jedan DPF sto je 0,001% od onog sto sam prodao?
Pustite te bajke kako se u Srbiji voze iskljucivo kola bez DPF-a jer DPF se moze ocistiti za 50€ i eto resenja.
DPF uglavnom vade ovi sto cipuju motor a takvih je jako malo.
I da se jos nesto razumemo a sto je vrlo vazno i sto dokazuje da ne znas ovu veoma vaznu cinjenicu!
DPF nema nikakvu vrednost na trzistu jer ne sadrzi plemenite materijale kao sto ga sadrzi katalizator.:)
A ta dva elementa nisu isto.

i ostali linkovi nisu relevatnan pokazatelj icega, osim nagadjanja.
 
DPF je izvadjen kod preko 90% dizelasa u Srbiji. I to je cinjenica koja dokazuje koliko drzavu boli tuki za narod, jer apsolutno nemamo kontrolu izduvnih gasova na tehnickom pregledu.
Ali to vec svi znamo. Ali meni je frapantno zasto ljudi sami seku granu na kojoj sede, svaki put kad urade sami neku takvu glupost, i doprinose zagadjenju.
Jer covek, pojedinac, sam bira sve te stvari: da li ce da zivi pored fabrickog dimnjaka, da li ce da prijavi komsiju koji baca smece gde ne treba, koji ne pocisti za kerom, da li ce sam da se ponasa kako treba, da li ce da reciklira koliko god moze, da li ce da nosi ceger u prodavnicu, ili da vuce gomilu plasticnih kesa, i na kraju krajeva, da li ce da vozi auto koji truje manje ili vise.

Dakle, retardirani smo do bola.

Kao što rekoh kupuje se socijalni mir. Iskreno jedno 20-30% vozila na cestama ne bi trebalo proći tehnički. E ali da to urade izbila bi pobuna. Što se tiče cegera drugačije su navike kod vas i ovde. Ni sam ne znam koliko sam puta otišao u prodavnicu iz šetnje ili kafića. Hoću li sa sobom u grad nositi ceger :D Ne znam kako vi koji odete prijeko brzo zaboravite neke stvari. Našem čovjeku je bitan svaki dinar i litar. I zato voze dizelaše. Ovde električni automobili neće zaživiti još ne znam koliko. Ne zato što naš svijet ne voli novu tehnologiju nego zato što je skupa. Sječćsam se kada su počeli pojavljivati lcd televizori. Pa im cijena bila po 2-3 000 evra. Rijetko ih je ko kupovao. Sad kada ih ima za 200-300 evra ima ih u 90% kuća.
 
Al sto je najludje frederikrr ZNA da je na 90% dizelasa skinut DPF.
Kako je to jadna izjava to je za medalju.
Imas dokaz za to?
Ja ti govorim da se DPF ne skida zbog plemenitih materijala jer ne postoje u njemu.
Kad se zagusi odnese se na pranje a ako bas mora da se skida onda se skine a neki cak i kupe polovan na otpadu ili cak nov jer generalno nije nesto skup osim za 2.0TDI za koji zaista jeste skup.
 

Back
Top