Preporučite knjigu

Judino drvo - Kronin

UPOZORENJE: knjiga jako negativno utice na psihu,a kad procitate,znacete i zasto.

zašto tako misliš?:)

meni je to jedna od najomiljenijih kroninovih knjiga i nije uopšte uticala negativno ni na koji način...i zanimljiva je upravo zbog nepredvidljivih obrta i kraja...
a kronin kao pisac uvijek u svojim djelima ima neku notu "zle kobi" glavnih junaka ,da tako kažem,ali vješto balansira da to ne pređe ni u patetiku,ni u horor ...
njegove knjige nikad ne bih mogla da svrstam u "mračne i depresivne" ,iako se često bavi neveselim temama...naprotiv...i dopada mi se upravo zbog toga...
preporučujem još i ..."šeširdžijin zamak" i "zvezde gledaju s neba"...:)
 

Kratko i jasno. :)

Moje preporuke:

''Rob'' Isac Bashevis Singer - prelepa,i tuzna prica o sukobu ljubavi i religije , drushtva

''Let Zmajeva'' En Mekafri - za ljubitelje epske fantastike- knjiga sa iznenadjujuce dobrom pricom, zapletima , jasno izgradjenim likovima i njihovim medjusobnim odnosima

''Sta god'' od Tery Prachetta :) - Da se siti iz-smejete...:)


Где могу њу да нађем, мислим чије је издање?
 
Da li neko slucajno zna neku japasku knjigu koja opisuje atmosferu te zemlje,ili pak i kulturu?

Ja sam čitala Priču o Murasaki-Lajza Delbi. To je istinita priča o ženi koja je živela u XI veku i koja je prva na svetu napisala roman. Knjiga je iz edicije Ljiljna Habjanović Đurović vam preporučuje, a izdao je Globosino. Prošle godine sam je na sajmu kupila jako povoljno, nije loša.
 
Vremeplovčeva žena, Odri Nifeneger - vrlo je lagana i zanimljiva za čitanje, a ideje da susretnemo ljubav svog života dok je bila dete, ili da sretnemo preminulu majku kad je bila mlada devojka su meni bile vrlo interesantne. Nije toliko SF koliko bi iz naslova mislili.
 
Bilo bi super kada bi napisali i o cemu se radi u knjizi koju preporucujete.Ovako u moru naslova,meni je tesko da se odlucim za neku kada ne znam o cemu je a primetio sam ovde knjige svih zanrova, od decije literature,preko lektira do ozbiljne knjizevnosti.Onda bolje da udjem u biblioteku zazmurim i uzmem neku knjigu :-)
 

Back
Top