Preporuci film

The Grey (2011)

https://www.imdb.com/title/tt1601913/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Sjajan film o preživljavanju u surovim uslovima divljih pejsaža Aljaske. Film sa Lajamom Nisonom koji mi je godinama prolazio ispod radara i evo napokon ga odgledah. Sve preporuke.

MV5BNDY4MTQwMzc1MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzcwNTM5Ng@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg



Izgleda da je danas dan kad idem po temama i pljujem filmove i serije. Dakle, da nastavim u istom ritmu. :mrgreen:

Čekaj, jel ovo onaj film u kojem je kraj zapravo prikazan u trejleru? Da, znao sam da mi je poznat po nečemu, osim po idiotskim stvarima naravno. Šta su vukovi u filmu? Naši obični vukovi ili neki vanzemaljci, mislim prepametni su, preveliki su i ponašaju se totalno nerazumno. Znači čopor vukova ide i lovi grupu ljudi. Stvarno? Suštinski se ljudi ponašaju kao idioti i iskreno sam uživao kad su ginuli jedan po jedan. I da, zašto su uopšte krenuli dalje od aviona? Sediš, čekaš spasioce gde zapravo mogu da te nađu, a ne ideš po šumama dok je temperatura u debelom minusu i udaljavaš se od jebenog aviona u plamenu koji je poprilično uočljiv, da ne kažem i da postoji zapisan položaj gde se poslednji put pojavio na radaru pa ono... Samo treba sačekati.. Uff i sad sam se iznervirao koliko je glupo. :mrgreen:
 
Izgleda da je danas dan kad idem po temama i pljujem filmove i serije. Dakle, da nastavim u istom ritmu. :mrgreen:

Čekaj, jel ovo onaj film u kojem je kraj zapravo prikazan u trejleru? Da, znao sam da mi je poznat po nečemu, osim po idiotskim stvarima naravno. Šta su vukovi u filmu? Naši obični vukovi ili neki vanzemaljci, mislim prepametni su, preveliki su i ponašaju se totalno nerazumno. Znači čopor vukova ide i lovi grupu ljudi. Stvarno? Suštinski se ljudi ponašaju kao idioti i iskreno sam uživao kad su ginuli jedan po jedan. I da, zašto su uopšte krenuli dalje od aviona? Sediš, čekaš spasioce gde zapravo mogu da te nađu, a ne ideš po šumama dok je temperatura u debelom minusu i udaljavaš se od jebenog aviona u plamenu koji je poprilično uočljiv, da ne kažem i da postoji zapisan položaj gde se poslednji put pojavio na radaru pa ono... Samo treba sačekati.. Uff i sad sam se iznervirao koliko je glupo. :mrgreen:
cekaj, taj covek je zapao u zimu i napadaju ga vukovi vanzemaljci, sta ce vukovi vanzemaljci u avionu? Prepostavljam da su ga srusili? Znam, gledao sam malo to je sa Lijan Nelsonom, ni me ni se nije svideo nisam ni odgledao 15 minuta pocetka da sam ugasio, dosadan film
 
ne znam kakav je ovo film, upravo gledam star je 4 dana na engleskom subtitlovi, ali radnja odma pocne rekao bih covek da je dobar za razbrigu traje svega sat vremena i 19 minuta
intrige spetke, neki covek sa extra zenom i ta zena pozove na brod da im se pridruzi jos bolja devojka neka gumica verovatno top model neki
taman film da se ubije vreme ali bukvalno tih sat vremena
mao e dossadan zanr je triler
 
cekaj, taj covek je zapao u zimu i napadaju ga vukovi vanzemaljci, sta ce vukovi vanzemaljci u avionu? Prepostavljam da su ga srusili? Znam, gledao sam malo to je sa Lijan Nelsonom, ni me ni se nije svideo nisam ni odgledao 15 minuta pocetka da sam ugasio, dosadan film

Vukovi vanzemaljci u avionu koji su srušili? A da ti prijatelju malo smanjiš opijate, štetni su za zdravlje. :D
 
Lelejska gora (1968) - po romanu Mihajla Lalica. Vrlo lepo uradjen film, sa puno jezivih i mucnih scena gde glavnog junaka napadaju halucinacije, te se bori sa svojim psihickim stanjem, a usput bezeci i od cetnika koji pokusavaju da ga se dokopaju. Bez obzira na propagandnu notu u filmu, svakako ga treba pogledati.
 
Ko nije gledao film, obavezno! Mada verujem da dosta vas zna.

El Cuerpo

Oriol Paolo pravi vrhunske filmove.

Uz preporuku istog, od pomenutog režisera preporučujem i filmove Contratiempo (2016) kao i Durante la tormenta (2018). Radi se o jednom od najtalentovanijih, savremenih španskih režisera.

Kurioziteta radi, da pomenem da su i Korejci snimili vrlo pristojan rimejk pomenutog filma koji se zove The Vanished (2018).

https://www.imdb.com/title/tt6955298/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2
 
Uz preporuku istog, od pomenutog režisera preporučujem i filmove Contratiempo (2016) kao i Durante la tormenta (2018). Radi se o jednom od najtalentovanijih, savremenih španskih režisera.

Kurioziteta radi, da pomenem da su i Korejci snimili vrlo pristojan rimejk pomenutog filma koji se zove The Vanished (2018).

https://www.imdb.com/title/tt6955298/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

Slazem se, Spanci stvarno imaju mnogo kvalitetnih filmova!
 
Znate li neku dobru dramu?

Red Violin / Vizuelno(++), muzikalno(+++), priča(+++), hronologija, misterija, tragedija, jača tenzija
Predestination / Priča(+++), hronologija, plot twist, SciFi, blaga tenzija
Amadeus / Muzikalno(+++), vizuelno, tragedija, komedija, blaga tenzija
August Rush / Muzikalno(+++), priča, vizuelno, coming of age
Phantom Thread / Vizuelno(++), misterija, priča, jača tenzija
The Fall / Vizuelno(+++), priča, komedija, tragedija, blaga tenzija

Ovo su filmovi sa temom vizuelnog i muzičkog, poprilično za opuštanje, a svaki se može smatrati klasikom i sadrži sve elemente koji čine klasične filmove - klasičnim.
 
Izgleda da je danas dan kad idem po temama i pljujem filmove i serije. Dakle, da nastavim u istom ritmu. :mrgreen:

Čekaj, jel ovo onaj film u kojem je kraj zapravo prikazan u trejleru? Da, znao sam da mi je poznat po nečemu, osim po idiotskim stvarima naravno. Šta su vukovi u filmu? Naši obični vukovi ili neki vanzemaljci, mislim prepametni su, preveliki su i ponašaju se totalno nerazumno. Znači čopor vukova ide i lovi grupu ljudi. Stvarno? Suštinski se ljudi ponašaju kao idioti i iskreno sam uživao kad su ginuli jedan po jedan. I da, zašto su uopšte krenuli dalje od aviona? Sediš, čekaš spasioce gde zapravo mogu da te nađu, a ne ideš po šumama dok je temperatura u debelom minusu i udaljavaš se od jebenog aviona u plamenu koji je poprilično uočljiv, da ne kažem i da postoji zapisan položaj gde se poslednji put pojavio na radaru pa ono... Samo treba sačekati.. Uff i sad sam se iznervirao koliko je glupo. :mrgreen:
Film je ekstra i bas je strasan i lep :p :heart:
 
ko da se strpi do petnaestog, do tada nema nista kasvetno za gledanje

Evo našao sam ti sutibl film kao zamenu, gledao ga juče na Sinemaniji - Pregolend :mrgreen:

https://www.imdb.com/title/tt2559458/

Radnja - Ruth, a childless 35-year-old, ruins her friend's baby shower with juvenile antics and is promptly dropped by her friends. When she is mistakenly thought to be pregnant, she is welcomed back with open arms.

Nema holivudskog pretencioznog proseravanja, kanadski indie film, mladi nepoznati glumci uz malu pomoć veterana Denija Treha & Džimija Kana...
 
Evo našao sam ti sutibl film kao zamenu, gledao ga juče na Sinemaniji - Pregolend :mrgreen:

https://www.imdb.com/title/tt2559458/

Radnja - Ruth, a childless 35-year-old, ruins her friend's baby shower with juvenile antics and is promptly dropped by her friends. When she is mistakenly thought to be pregnant, she is welcomed back with open arms.

Nema holivudskog pretencioznog proseravanja, kanadski indie film, mladi nepoznati glumci uz malu pomoć veterana Denija Treha & Džimija Kana...
hvala, hvala kolega, gledace se
 

Back
Top