Quantcast

Premor

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Postoje signali da su korisnici ovde malo stariji pa je onda ovo korisna tema za njih.

Sto je covek odmorniji , manje se komira pri spavanju, tj telo moze da ga lakse prizove iz sna , sto zna da bude nekad i resenje koje spasava.

Ako sebe ne dovedete do stanja teske nenaspavanosti, vase telo ce moci da vas probudi iz sna ako nastupi ohladjenost, nepravilan rad srca, smetnja pri disanju, neki bol, ubod.
Medjutim ako ste premoreni, nenaspavani, onda ce to biti otezano ili nemoguce.

Otud duze zive oni koji se kao stariji i osetljiviji i bolesniji , ne premore i manje vise su naspavani.
Dok prvi veci premor, neumerenost dovede do smrti onih koji su vec naceti.....i naravno upala pluca koja je najznacajniji uzrok smrti a da nije ocekivan srcani zastoj...

Ovde samo da napomenem da i bez toga, hronicno nespavanje dovodi do ostecenja u radu srca i srcanih oboljenja.
Za to postoje dokazi kod zeleznickih radnika, onih koji rade u 1,2,3 pauza smenama i slicnima...
A eto opet vecina nocnih cuvara, portira, radi u 1,2,3 pauza smenama..

Da li je vas nekad probudilo lupanje srca, oznojenost usled nekog problema, ubod insenkta, ujed dosadne muve (bolno), hladnoca pre nego sto se razbolite, pa izbegnete to?

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.667
Gugl ne može lepo da prevede tekst, kao što se iz gornjeg primera vidi. Zbućkao si nekoliko stavova, teško da može da se prati šta si hteo.
Da li bi mogao da preformulišeš gornji tekst u nešto smisaonije?

Analiziraj samo tvoje zaključno pitanje:
" Da li je vas nekad probudilo lupanje srca, oznojenost usled nekog problema, ubod insenkta, ujed dosadne muve (bolno), hladnoca pre nego sto se razbolite, pa izbegnete to?"

Pitaš da li me je nešto od navedenog probudilo i da li ga izbegavam. Recimo, izbegavam da me ujede komarac jer neću da me budi noću.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Hajde da se igramo za IQ manje od 80...

Da li je vas nekad probudilo lupanje srca, oznojenost usled nekog problema, ubod insenkta, ujed dosadne muve (bolno), hladnoca pre nego sto se razbolite, pa izbegnete to?
To = razboljevanje zbog ohladjenosti delova tela, sto se meni desilo par puta....grlo me zaboli , ne zato sto mi je usao hladan vazduh u grlo nego zato sto sam zaspao a nocu zahladnelo puno pa sam se smrzao i onda me grebucka grlo...
Da ne poverujes da hladna ramena, noge i stomak mogu da dovedu do bola i grebanja u grlu, ali eto kod mene je to moguce, a mozda je i do prevoda u googleu....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Ocekujem objasnjenje u istom stilu i od ostalih clanova foruma, kad smo vec toliko javno na nivou dokazivanja mlake vode....
Nisam siguran da li bi unosenje mlake vode sprecilo grebuckanje grla, a i mora da se dogovorimo sta je mlako , 30 40 50 celzijusa..

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.667
Hajde da se igramo za IQ manje od 80...

To = razboljevanje zbog ohladjenosti delova tela, sto se meni desilo par puta....grlo me zaboli , ne zato sto mi je usao hladan vazduh u grlo nego zato sto sam zaspao a nocu zahladnelo puno pa sam se smrzao i onda me grebucka grlo...
Da ne poverujes da hladna ramena, noge i stomak mogu da dovedu do bola i grebanja u grlu, ali eto kod mene je to moguce, a mozda je i do prevoda u googleu....
moraćeš da spustiš na nivo IQ 30 da bi neko kao ja skontao šta si hteo da kažeš.

Mene su u školi učili šta je složena rečenica. Ako sam dobro zapamtio, to je takva rečenica koja može da se rastavi na nekoliko nezavisnih. Sa takvom (maloumnom) logikom ja čitam tvoju složenu rečenicu (pojedinične rečenice odvojene zarezema) kao:

1.) Da li je vas nekad probudilo lupanje srca?
2.) Da li je vas nekad probudilo oznojenost usled nekog problema?
3.) Da li je vas nekad probudilo ubod insenkta?
4.) Da li je vas nekad probudilo ujed dosadne muve (bolno)?
5.) Da li je vas nekad probudilo hladnoca pre nego sto se razbolite?
6.) Da li je vas nekad probudilo (sve gore navedeno) pa izbegnete to?

1. jeste, ako me san uzbudi. Hoću da izbegnem, učim kako da kontrolišem san (lucid dreams)
2. jeste, opet ako sanjam. Hoću da izbegnem tako što ću da rešim problem pre spavanja.
3. jeste. Hoću da izbegnem tako što gledam da ih pobijem sve pre spavanja.
4. jeste. Isti tretman kao pod 3.
5. jeste. Hoću da izbegnem tako što pijem dosta vitamina C.
6. jeste, već sam odgovorio pod 1 do 5.

Pitanje za tebe: Zašto je ovo rezervisano za starije članove ovog foruma? Misliš da mladji nemaju te probleme i eventualno rešenja?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Procena da je znacajan srpski mentalitet, a njega vidimo i ovih dana tako sto u busu 3 osobe nose maske, a ostali lade jaja...

Znaci mlada osoba je snazna, jaka, zdrava, lupanje srca shvata kao dokaz zdravlja , a ne kao opasnost od zastoja, i niko joj nista ne moze...

Zato ce najverovatnije preskociti ili protumaciti temu kao nepotrebnu , glupu, dosadnu, nevaznju.

Stariji ljudi koji osete dva tri puta dnevno zadihanost pa im srce lupa i to lupanje ne osecaju kao snagu nego kao slabost, vec drugacije prilaze istim pojavama...
A i imaju iskustva od drugih godisnjaka koji malo malo pa zadremaju....stariji ljudi vise spavaju na komadice, zato i mogu da spavaju po 4,5h nocu , rano se dizu, a onda dodaju u toku dana, neki i pre podne i u podne i popodne...
Dremke.

Njima je lakse da pohvataju smisao teme u odmornosti i premoru, a ne mlada osoba kojoj neispavanost ne izaziva neregularnost u srcanom radu ili ritmu...
Glumataju i matori ali se lakse vidi to glumatanje kad proradi sebicnost i zastite se i svoje zdravlje......

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
A glavni problem komunikacije srba i u Srbiji nije nizak IQ nego nekolutura i neshvatanje znacaja komunikacije i ispoljavanja inteligencije i pameti kao posledica medija i tog niskog IQ...
I sto jeste jeste....veca je steta kad budalu nalozis da prospe celo bure vode nego da prospe jednu casu a daleko je izvor vode..
Jos vise je zadivljujuce ako ih ubedis da je najbolje da donose onoliko koliko stane u casu ili cuturicu....jer ostalo bi popili drugi, a onda su oni budale jer donose drugima...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Pa nije mi cilj da ovo postavljam kao zdravstvenu temu , nego kao musku temu..

Muskarci , zbog svog rodnog mentaliteta i identiteta a moze se reci i steriliteta, cesto grese po ovom pitanju...
A nije mi cilj da ja sad dokazujem nevernim tomama subletalne efekte, a premor je subletalan efekat...
Subletalan znaci smrtan je, ali uvek tu ispod granice koju obicna inteligencija i percepcija moze da primeti....Neko to primeti na nivou intuicije, koja zapravo nije intuicija....ali se tako zove jer u to ulazi i pogresna procena...rezultat pogresne logike i zakljucivanja..

Npr intiucija o pivu....tacno je da ce svaki muskarac primetiti dobro dejstvo jedne case piva....i godilo bi mu to da primeti svaki dan...ali to i dalje ne znaci da nema i negativnih efekata 3eg piva...
Intuicija o opustanju u kretanju, fizickoj aktivnosti i slicno...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.231
Pa zato i ne zelim da bude na zdravlju , da se ne bi javljali ovakvi pametnjakovici koji se uhvate banalno za rec i ne shvataju sta pricaju...
Ali su odlicni kao prirepci...uvek zeljni da nesto kazu, cak i kad vide da njihov odgovor nije tacan u smislu teme..

Pa onda ja moram da objasnjavam da je danas moderno vreme pa se radi reklame i kontrole stete mnogi pojmovi rastezu kao zvake , pa onda moramo da se i o tome pokrece debata, da li je stvarno sve rastegnuto i da li se prave zvake za budale koje stvarno veruju da je subletalno nesto sto nije stetno nego eto , kao kad prodjes 5cm ispod zice sa strujom, prosao si subletalno 5cm....da si 5cm visi , bilo bi letalno , eto kako narod shvata rec subletalno...

pesho

Poznat
Poruka
8.539
imo sam prekidi pri disanje al svojom nemarnoscu srecom nisam spavo sam al kad spavam sam ne marim ni ne ostecujem se u tu meru a probudim se odmoran koliko je to moguce dehidriranost da dopusti plus devijacija nosa i sushenje usta ne znam kad sam sa neku novu ribu te navike mislim kako ce reagirati mada unese ona svoje neke i tu se iznivelisemo

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.