Преминула Слађана Милошевић

Baš sam se smorio kad sam čuo, meni omiljena domaća muzičarka i pevačica, srpska Tina Tarner.

Nažalost mislim da smo morali bolje da je čuvamo i da moramo više da cenimo i čuvamo ovakve osobe koje su produkt nekih starih i boljih vremena jer nažalost takvih osoba nema previše i nažalost vremenom ih je sve manje.
Iskreno se nadam da će biti sahranjena u Aleji zaslužnih gradjana jer svakako zaslužuje.

Inače Sladjana Milošević je prava domaća RnR queen, žena koja je živela po svojim pravilima i koja ja bila simbol bunta i tog avangardnog i urbanog dela Srbije ali nikad nije promovisala neki bes i obesnost, neki blud i nemoral, neku neoliberalštinu i bilo kakve negativne pojave i vrednosti.

Nadam se da je sad na nekom boljem mestu i u nekoj nebeskoj i večnoj zemlji rock n roll-a, nek počiva u miru i nek joj je večna slava. 🙏 :heart:

Хвала јој јер је била део нас.
 
rest-in-peace.gif

You are American?!
 
tako je dobrih kvalitetnih kreativnih ljudi zivelo u Beogradu u to vreme koje je istovremeno muzika koju su stvarali i kreativnost koju su imali oterala u autodestrukciju pa se nisu ostvarili kao roditelji

zao mi je sto se takvi geni i stvaralastvo koje su imali - nisu preneli na njihovo potomstvo

Неко то од горе види све и уређује. :amen:
 
Šteta što ta pesma nije otišla na evroviziju (koja je tada još i imala muzičku i takmičarsku vrednost). Ne sećam se ko je tada otišao, Vlado Kalember?
Da, ubedljivo najbolja pesma te godine na tzv. Jugovoziji. Otisli su Kalember i Izolda i osvojili pretposlednje mesto.


Pokoj joj duši.
Tuga.
Lepa žena, talentovana za muziku, odlučila se za childfree status.

I tako, u ovakvim trenucima se zapitam: ko je uspešniji
u životu, ona ili Divna DNK?

Ona je sama odgovorila na to :arrow:

tako je dobrih kvalitetnih kreativnih ljudi zivelo u Beogradu u to vreme koje je istovremeno muzika koju su stvarali i kreativnost koju su imali oterala u autodestrukciju pa se nisu ostvarili kao roditelji

zao mi je sto se takvi geni i stvaralastvo koje su imali - nisu preneli na njihovo potomstvo



Ikona novog talasa u bivšoj Jugoslaviji priznavala je da se svesno odrekla majčinstva i posvetila karijeri i raznim poljima u umetnosti – muzici, pisanju, slikanju, režiji.

„Procenila sam da je za mene značajnije da napišem i snimim 150 pesama, da me ispunjava to što stvaram harmoniju zvuka i teksta tako što pišem ili režiram i pokušavam da popravim svet oko sebe. Takvo životno određenje za mene je bilo veće i značajnije od materijalnog i fizičkog prokreiranja, što mogu da učine i drugi. Moji potomci ne moraju da budu biološki, jednako važno je imati i ideološke“, govorila je Slađana Milošević.

https://nova.rs/zabava/sudbine/sves...e-je-imala-jedan-brak-koji-je-trajao-24-sata/

...i ja je potpuno razumem i podrzavam u ovome.

Kakva destukcija, o cemu pises ti, dok tebe niko nece pamtiti za 100 godina, nju hoce.
 
Dan je počeo divno... Lep san, dobro raspoloženje. Slušao sam The Ronettes - Be My Baby, trenutak raja na zemlji...
A onda pročitam ovu tužnu vest...i skemba se sve...:( Žena koja je obeležila detinjstvo i mladost bukvalno svakog od nas,
podsećala sve na zlatan standard i kvalitet muzike kao takve, ovde i preko gvozdene zavese. Nije imala decu, ali je ostavila pesme za večnost.
I hvala joj na tome. Bila je sinonim za prefinjenost i eleganciju, sam etalon ovih osobina koliko to može važiti za ženu bilo kog meridijana i podeoka.
Večna joj slava i žao mi je što je nikada ne upoznah.. :(
 
Da, ubedljivo najbolja pesma te godine na tzv. Jugovoziji. Otisli su Kalember i Izolda i osvojili pretposlednje mesto.




Ona je sama odgovorila na to :arrow:







https://nova.rs/zabava/sudbine/sves...e-je-imala-jedan-brak-koji-je-trajao-24-sata/

...i ja je potpuno razumem i podrzavam u ovome.

Kakva destukcija, o cemu pises ti, dok tebe niko nece pamtiti za 100 godina, nju hoce.

Svako živo biće na zemlji ima osnovnu misiju: produžiti život preko svojih gena.
Zbog te misije mužjak bogomoljke nudi život ženki, pauk takođe, losos prevali
ogroman put samo da bi se pario i odmah umro posle toga, miš se pari do smrti od iscrpljenja,
životinje se bore oko ženke, ljudi ubijaju i vode ratove...

3,8 milijardi godina od nastanka života na zemlji naši geni se bore za svoj opstanak,
evoluiraju, preživljavaju užasne nedaće, glad, bolesti, pobeđuju kugu i koleru.., i
nastavljju trku u štafeti života.


...i onda se stvara udruženje childfree ponosnih nemajki koje bi trebale biti uzor ostalim ženama
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top