Prekoračenje

Lucius Vorenus

Zainteresovan član
Poruka
473
Upravo mi je radar izmerio prekoračenje od 110km/h u naselju gde je brzina ograničena na 50km/h.
Znam da sam u debelom sosu, ali nigde ne mogu da pronađem kolika je kazna i koliko ću ostati bez dozvole?
Tražio sam po novom zakoniku ali se ne snalazim baš najbolje pa ako može neko da mi napiše?
 
Uf pa ne znam tebra ja mogu da lupim otprilike koliko znam ako ti neshto znachi... al' ne uzimaj ovo za sigurnu informaciju.

Koliko sam skapirao necesh ostati bez dozvole (ako vec nemash poena) nego cesh dobiti 14 poena i kaznu 30 hiljada.

Tako nekako... a, koliko sam skapirao ti si bash imao srece, da si ishao 10-20 kilometara na sat vishe sledilo bi oduzmianje dozvole ne shest meseci i 60 iljada (ili 2 meseca zatvora kako ti drago).

Eto, mislim da je tako a ako neko zna bolje (a takvih ovde ima sigurno) neka ispravi shta treba. :)
 
Jeste evo sad sam i ja našao - 15-30 000 kazna i minimum 4 meseca bez dozvole.
Znači ako se danas ne obesim, nikada neću - Bez kola sam bukvalno ko mrtav, za sve mi trebaju.
Sad sam čuo jednu neproverenu informaciju da ako se uplati neka dobrovoljna donacija koja iznosi 2-3x više nego propisana novčana kazna, da se može zadržati dozvola pa me interesuje zna li neko nešto o tome?
I da li je uopšte moguće dogovoriti se sa sudijom nekako da mi ostavi dozvolu? :confused:
 
Jeste evo sad sam i ja našao - 15-30 000 kazna i minimum 4 meseca bez dozvole.
Znači ako se danas ne obesim, nikada neću - Bez kola sam bukvalno ko mrtav, za sve mi trebaju.
Sad sam čuo jednu neproverenu informaciju da ako se uplati neka dobrovoljna donacija koja iznosi 2-3x više nego propisana novčana kazna, da se može zadržati dozvola pa me interesuje zna li neko nešto o tome?
I da li je uopšte moguće dogovoriti se sa sudijom nekako da mi ostavi dozvolu? :confused:

Uzimaju vozacku, a ne kola :per:
 
Mom drugaru koji je vozio bas tako su uzeli 24000 din,4 tackice i 4 meseca dozvolu!
Ne vidim svrhu uzimanja dovole kad se placa kazna i dobijaju tackice!!!
Pa valjda trebaju da uzmu dozvolu kad nakupim tackice a ne ovako za svaki prekrsaj!:evil:
 
Jeste evo sad sam i ja našao - 15-30 000 kazna i minimum 4 meseca bez dozvole.
Znači ako se danas ne obesim, nikada neću - Bez kola sam bukvalno ko mrtav, za sve mi trebaju.
Sad sam čuo jednu neproverenu informaciju da ako se uplati neka dobrovoljna donacija koja iznosi 2-3x više nego propisana novčana kazna, da se može zadržati dozvola pa me interesuje zna li neko nešto o tome?
I da li je uopšte moguće dogovoriti se sa sudijom nekako da mi ostavi dozvolu? :confused:
Zar nisi probao da das "donaciju" na licu mesta drugovima organima koji su te zaustavili? ;)
 
Pokušao sam ali ne vredi, ponudio sam im dosta para ali oni kažu kako "bi rado sarađivali" ali taj radar beleži sve i nemoguće je resetovati ga, nešto na tu foru, uglavnom kažu da su morali i nekom kolegi da pisu pre neki dan...
Kakav hoštaplerski zakon i kakva hoštaplerska država to nigde u svetu nema, ja praktično 3 kazne dobijam - I poene, i novčanu kaznu i dozvolu! Pa to je nečuveno, Evo u kući sa svima nož, treba mi auto i za posao i za sve što radim u životu, bukvalno ne znam kako ću da preživim ako mi ode dozvola na 4 meseca.
Nije niko čuo za ono što može da se plaća nešto u dobrotvorne svrhe znatno veća suma ali da pritom ostaje dozvola?
 
Potpuno si u pravu, ali nije normalno da ako već plaćam novčanu kaznu i ako će mi najverovatnije oduzeti dozvolu, usput dobijem još 7 poena.
Nije li to malo paradoksalno? Ja koliko sam shvatio svrha tih poena jeste da upozore vozača pred isključenje a ne da se dobija trostruka kazna za jedan prekršaj.
I još jednom da pitam, pošto mi je ovo ujedno i prvi ozbiljniji prekršaj u poslednje 3 godine, jel postoji šansa da nekako prođem sa višom novčanom kaznom i uslovnom opomenom a da mi ostane dozvola?
 
mislim da si prošao odlično
tj mlogo bolje nego da si npr zgazio nekoga pa da ne možeš da mirno spavaš celog života
a ovako,tri četiri meseca, proći će. većina ljudi na planeti nit vozi niti će ikada voziti kola.
 
Jeste evo sad sam i ja našao - 15-30 000 kazna i minimum 4 meseca bez dozvole.
Znači ako se danas ne obesim, nikada neću - Bez kola sam bukvalno ko mrtav, za sve mi trebaju.
Sad sam čuo jednu neproverenu informaciju da ako se uplati neka dobrovoljna donacija koja iznosi 2-3x više nego propisana novčana kazna, da se može zadržati dozvola pa me interesuje zna li neko nešto o tome?
I da li je uopšte moguće dogovoriti se sa sudijom nekako da mi ostavi dozvolu? :confused:

A otkud tebi da ne možeš da voziš auto ako ti uzmu dozvolu? :mrgreen:
 
@tema
Ne znam kako to ide kod vas, al kod nas to sve može da se završi kod komandira ako se ne varam, koji može da stornira svaku prijavu. Ti policajci uglavnom ne mogu, ako počnu da je pišu, al komandir može ;)
 
Počinju da se javljaju dušebriznici koji me prekovaraju kao da ja ne znam da sam napravio prekršaj.
Hvala, ali nisam tražio da me iko savetuje o vožnji, imao sam razlog zbog kojeg sam prekoračio dozvoljenu brzinu, ali to sada nije tema.
Mene je samo interesovalo da mi neko pouzdano kaže da li je moguće, po novom zakonu, izbeći oduzimanje dozvole za ovaj prekršaj, ako uzmem u ozbir da u poslednje 3 godine nisam imao nijedan prekršaj u saobraćaju i ako sam spreman da platim znatno višu novčanu kaznu od predviđene...
 
Počinju da se javljaju dušebriznici koji me prekovaraju kao da ja ne znam da sam napravio prekršaj.
Hvala, ali nisam tražio da me iko savetuje o vožnji, imao sam razlog zbog kojeg sam prekoračio dozvoljenu brzinu, ali to sada nije tema.
Mene je samo interesovalo da mi neko pouzdano kaže da li je moguće, po novom zakonu, izbeći oduzimanje dozvole za ovaj prekršaj, ako uzmem u ozbir da u poslednje 3 godine nisam imao nijedan prekršaj u saobraćaju i ako sam spreman da platim znatno višu novčanu kaznu od predviđene...

Ma ne obaziri se, mene su nazivali i potencijalnim ubicom :lol:
Kažem ti, barem je tako kod nas, a mislim da je isto i tamo... Ako imaš dobru vezu ne treba ti ništa više
 
Počinju da se javljaju dušebriznici koji me prekovaraju kao da ja ne znam da sam napravio prekršaj.
Hvala, ali nisam tražio da me iko savetuje o vožnji, imao sam razlog zbog kojeg sam prekoračio dozvoljenu brzinu, ali to sada nije tema.
Mene je samo interesovalo da mi neko pouzdano kaže da li je moguće, po novom zakonu, izbeći oduzimanje dozvole za ovaj prekršaj, ako uzmem u ozbir da u poslednje 3 godine nisam imao nijedan prekršaj u saobraćaju i ako sam spreman da platim znatno višu novčanu kaznu od predviđene...

Lepo ti je rekao Zike... vozi bez dozvole ta 4 meseca samo nemoj tad da pravish prekrshaje i eto. :)

Ma ne obaziri se, mene su nazivali i potencijalnim ubicom :lol:

Pa shta ce ljudi kad jesi :mrgreen:
 
Neka neka, tako treba, Srbina samo po dzepu raspaliti i oduzeti mu dozvolu pa da se nauci pameti... Drugacije ne moze, ja bi povecala jos malo te kazne, pa da covek mora da digne kredit da bi je platio. Napokon da se stane na rep bahatim vozacima. Mada ne verujem da ce ovo uticati na one mafijase sto imaju veze gde god se okrenu. Ma, zaparvo doci ce Bogu na ispovest kad tad :D
 

Back
Top