Predrasude

Predrasude su neminovnost jer dolaze od neznanja ,a mi ne možemo znati sve o nekoj osobi....možda nikada...možda uvijek imamo predrasude.....takođe i pogrešno pozitivno mišljenje o nekome drži ravnotežu predrasudama.....zamislite kako mi ne znamo u stvari kakav je ko i kako su naše predstave o ljudima nerealne....hoćete li me moći pratiti ako nastavim.....znači realnost je subjektivna stvar.......da mi se ne izgubite u svemu ovome.....samo vi nastavite tražiti partnere i ne dozvolite da vas predrasude spreče u tom....
 
Predrasude su neminovnost jer dolaze od neznanja ,a mi ne možemo znati sve o nekoj osobi....možda nikada...možda uvijek imamo predrasude.....takođe i pogrešno pozitivno mišljenje o nekome drži ravnotežu predrasudama.....zamislite kako mi ne znamo u stvari kakav je ko i kako su naše predstave o ljudima nerealne....hoćete li me moći pratiti ako nastavim.....znači realnost je subjektivna stvar.......da mi se ne izgubite u svemu ovome.....samo vi nastavite tražiti partnere i ne dozvolite da vas predrasude spreče u tom....

c035.gif
 
Da li vi kad upoznajete neku novu osobu imate predrasude?

Npr. ja kao znam da se ona hebala sa jednim mojim drugom pre mene i odma mi je nekako B klase...
Ili recimo znam da ona ima neke vibratore kuci i odma mi je... :?
Ili recimo cuo sam da je ucestvovala u nekom swingu... odma fuj... a nisam je jos ni upoznao...
Ili recimo devojka je starija od mene... i to u mojoj glavi odma cini neki osecaj da ja ne treba uopste da se trudim oko nje... kao nek se ona trudi ako hoce, mene zabole...

Ja imam predrasude... a vi? Koliko je normalno imati predrasude? Koliko to utice na ljis?

pa...
ja sam ubedjena da nemam predrasude i verujem da je to upravo jedna od mojih predrasuda jer verujem da ne postoji osoba bez istih:)
 
pa...
ja sam ubedjena da nemam predrasude i verujem da je to upravo jedna od mojih predrasuda jer verujem da ne postoji osoba bez istih:)

Dobro si shvatila tezu o realnosti kao subjektivnoj stvari.........nastavak vam se možda neće svidjeti, ali definicija psihoze je ne testiranje realnosti....ja se pitam a koje to realnost........dobro ovo izlazi iz kruga ove teme........
 
ja imam neke rasisticke predrasude na primer.
isto o muslimanima, zutacima, crncima.
i to jesu predrasude i znam da su i opasne predrasude (uvod u fasizam i sl) ali me mrzi da se bakcem njima i da ih razbijam jer mi ne smetaju da normalno komuniciram sa ljudima gore pomenutim. tako nekako.
 

Back
Top