Predlozite dobru retro igricu.

ActRaiser (prvi dio - 1990.) - kombinacija obične akcione igrice ratnika sa mačem i anđelčića koji gradi gradove i civilizacije. Igra me je oduševila. :worth: :worth: :worth:
Inače za SNES je. :)

actraiser-1.jpg

actraiser-fillmore-complete.jpg

Možda je do toga što nisam igrao mnogo igara tog doba, ali ovaj spoj različitih stilova igranja me je oduševio. Šteta samo što nije duža.

Nažalost ActRaiser 2 (1993.) je izbacio dio sa anđelčićem i sveo igru na apsurd, izgubila je draž.

p.s. Muzika je ooooddlična, a najviše me oduševljava muzika ActRaiser - Kasandora, ako vas zanima potražite na youtube.
p.p.s. Imam i igru i emulator, ako ko želi nek pošalje pm, sve ukupno 2 megabajta. :)

pored super maria koji je car, moj su predlog jos:
C64: giana sisters, ghoust i goblins, gren berets, river raid (nije pravilno napisano)
N64: dobar je i njihov 3D mario i donki kong
imas cak i emulator crno belog game boya i igricu super mario land(mmmmmmmmmmmhhhhh)
To je ovako na brzinu moj predlog!!!

Jet Set Willy

showscreen.cgi

Bomb Jack

showscreen.cgi

Volio sam i ovu akcionu
Commando

showscreen.cgi

Najbolja voznja je bila
Turbo Esprit

showscreen.cgi

Masina: ZX Spectrum 48K
Grafika 256 x 192, zvuk bibibibiiiiip
Monitor: crno - bijeli televizor. Zbog ovog nedostatka igre na mom monitoru nisu izgledale ovako "savrseno" kao na slikama.
Godina: 1983

Poslednja izmena:
jao ljudi pre 5 minuta sam se setio tih igrica, a ne znam cak ni kako da ih potrazim. Imao sam ih pocetkom devedesetih a bile su na fazon game boya samo je ona posedovala jednu ugradjenu igru u sebi tipa
: na staticnom ekranu ti si ronilac i treba da izbegavas pipke hobotnice i tako skupljas zlato itd. Pomoc i kako da ih potrazim(cisto da me zelja mine), mozda ima uradjeno kao emulatori???

Ne znam sta mi bi, ali mi sinula ideja da skinem sega genesis emulator i da probam neke stare igre..*** emocije me sustigle kad se setim kolko sam to igrao i koliko sam para puko u to vreme na iznajmljivanje, a sada za par sekundi skinem igricu.

Comix Zone
Sonic 1-3, Sonic & Knuckles 1-3, Sonic 3D
TMNT - The Hyperstone Heist
Aladdin
Ristar
Mickey Mouse - The World of Illusion
Contra Hard Corps
itd itd itd :(

Sve te igre koje si naveo (osim CHC) sam igrao, a sve osim Ristara i obrnuo. Eh, lepa vremena... Bogu hvala na tim emulatorima (i naravno njihovim autorima :D) što omogućavaju da na PC igramo igre sa svih starih konzola.

Od igara sa Sege bih mogao da preporučim brdo igara, ali evo samo nekih, kojih sam se prvo setio:

Jungle%20Strike.gif

img_0241.png

Aero%20the%20Acro-Bat.gif

Boogerman.gif

mr.-nutz.jpg

Sunset%20Riders.gif

Genesis-Acme-AllStars-B.jpg

762328-spot_goes_to_hollywood_large.jpg

Back