Pre nas niko nije bio mlad

moja baka, na primer, nikada nije imala osamnaest. ona je rođena negde sa pedeset godina, a malo posle toga sam se rodila ja.

moja mama je tek tad i počela da živi tek kad sam se ja rodila, nije se nikada prvi put zaljubila, napila na žurci i ljubila sa nekim tamo likom. nije nikada trčala posle faksa kod dečka, pila kafu na pauzi, vrištala od smeha, išla u kupovinu sa drugaricama. a-a!

moj tata nikada nije pevao na koncertima i pio pivo iz plastične čaše od pola litra u nekom tamo studentskom domu, i nikada nije prespavao kod neke drugarice koja je pravila žurku u stanu.

Patrijarh je oduvek imao bradu, i oduvek je sed. niko od mojih profesora nije imao bubuljice, niti retke, tek porasle brčiće.

samo moja generacija je mlada, samo mi pijemo i pevamo, samo mi spavamo jedni kod drugih po petoro u krevetima, sedimo na podu, pušimo ispod znaka "zabranjeno pušenje" i stavljamo "magareće uši" jedni drugima na fotografijama. samo se mi glupiramo na časovima, i samo smo mi lagali razredne u srednjoj. samo mi umemo sa kompjuterima, samo se mi držimo za ruke, samo se mi ljubimo na Kalemegdanu.

i pre nas niko, niko nije bio mlad.

(inspirisano http://picasaweb.google.com/kstplaneta)
 
znači, nož stoji u rani i ne boli...samo boli kad se okreće....zanimljivo.
e, boli što nema više ekv. koncerata u domu omladine...i tako to...valjda je exit neka zamena...današnje generacije traže veću frku, valjda.
 
a propos tvog texta da niko nije bio mlad...možda i jeste, ali je zaboravio. znaš, imam nik matora, ali nisam zaboravila kako je biti mlad jer svakodnevno gledam mlade na svom poslu (zato i stavih taj nik). i kad vidim godište u njihovim indexima, krenu mi suze na oči, jer....bilo je sve tako skoro, ali su prošle čitave decenije od kada se sve to desilo.
nama je na ''prolećijadi'' ( to smo pravili za diček proleća 1984. svirao ''haustor'' u auli b fakulteta i sedeli smo 3 u II podrumu te iste zgrade...sada je sve to lost, vidim da se studenti između sebe ne druže i ne razmenjuju elementarne informacije.
mladost je danas drugačija, androidnija.
 
Poslednja izmena:

Back
Top