Pravna pomoć

Lazar_00

Početnik
Poruka
2
S obzirom da sam tek krenuo da radim u Woltu desila se mala nezgoda. Naime prilikom isporuke jedne dostave vozeći svoj električni bicikl nalazio sam se na desnoj strani ulice(ulica ima 3 trake 2 ka gore i jedna ka dole, ja sam se nalazio u skroz desnoj ka gore). Pošto koristim mapu(kao i svi dostavljači), ona je pokazala da se stan mušterije nalazi levo od mene, naglo sam skrenuo na isključenje i čovek me je od pozadi udario(malo). Prilikom blagog udara ja sam pao a čovek je izbušio gumu i malo oštetio felnu jer je prilikom udara skrenuo levo i udario u ostrvo(ili kako se već to zove). Čovek traži od mene isplatu polovine cene troškova koja iznosi ni manje ni više nego 20 hiljada dinara. Smatram da je to mnogo s obzirom da je vozio fiat punta. Da li ja moram njemu da isplatim 10 hiljada(polovinu) odnosno da li on može mene da tuži zbog toga što ne želim tu cifru da platim? Nakon sudara uzeo je ličnu i slikao. Ovo se desilo pre 10ak dana. Izvinite na podužem tekstu. 😅
 
Naknada štete može da se desi po zapisniku policije ili na osnovu evropskog izveštaja u kojem ti priznaješ krivicu. Nisi pomenuo bilo šta od toga.
U svakom slučaju nikad, ali stvarno nikad više nemoj koristiti mapu u toku vožnje. Mogao si poginuti.
 
Naknada štete može da se desi po zapisniku policije ili na osnovu evropskog izveštaja u kojem ti priznaješ krivicu. Nisi pomenuo bilo šta od toga.
U svakom slučaju nikad, ali stvarno nikad više nemoj koristiti mapu u toku vožnje. Mogao si poginuti.
Znam kakvu glupost sam napravio, znači da potvrdim u slučaju gde policija nije vršila uviđaj i gde nismo popunjavali izveštaj ne postoji mogućnost da lice podnese tužbu?
 
Policija je morala biti jer tvoje vozilo ne podleže registraciji tako da tu ide tužba, a ne rutinska naplata preko osiguranja.
Ne bi trebalo da može bez izveštaja policije.
 
Ma ni sudom ni policijom ne moze nista da ti naplati, moze da te cima preko firme, pa da mu firma plati, a firma ako hoce moze da ti ne naplati.
Da je mogao trebalo je da te isamara i pusti, a verovatno zna da je i on kriv, pa nije hteo da pravi problem.
Dakle, najbolji nacin je da mu firma plati 5000 i tebi naplati ili ne, ako si prijavio firmi, ako nisi, mozda te pozovu, a mozda lik i odustane. Ako se i javi, stvar je nagodbe, pa ako hoces plati mu koliko mozes.
 
S obzirom da sam tek krenuo da radim u Woltu desila se mala nezgoda. Naime prilikom isporuke jedne dostave vozeći svoj električni bicikl nalazio sam se na desnoj strani ulice(ulica ima 3 trake 2 ka gore i jedna ka dole, ja sam se nalazio u skroz desnoj ka gore). Pošto koristim mapu(kao i svi dostavljači), ona je pokazala da se stan mušterije nalazi levo od mene, naglo sam skrenuo na isključenje i čovek me je od pozadi udario(malo). Prilikom blagog udara ja sam pao a čovek je izbušio gumu i malo oštetio felnu jer je prilikom udara skrenuo levo i udario u ostrvo(ili kako se već to zove). Čovek traži od mene isplatu polovine cene troškova koja iznosi ni manje ni više nego 20 hiljada dinara. Smatram da je to mnogo s obzirom da je vozio fiat punta. Da li ja moram njemu da isplatim 10 hiljada(polovinu) odnosno da li on može mene da tuži zbog toga što ne želim tu cifru da platim? Nakon sudara uzeo je ličnu i slikao. Ovo se desilo pre 10ak dana. Izvinite na podužem tekstu. 😅
Sta znaci malo ostetio felnu?jel znas koliko je felna i guma?ocigledno ne znas,pa stoga plati
 
Па чини се да је мало претерао. За те паре је могао да купи 4 алуминијумске, и нову гуму.
https://www.kupujemprodajem.com//au...-felne-fiat-punto-bravo-doblo/oglas/120734973
Preterao ako ne ide na kp u potrazi za najjeftinijom ponudom?
Pa onda ga posalji na bubanj potok tamo ima kradene upola cene
Tako svaki krivac lupa neke cifre a kad krene potraga za delovima moze da kupi original nov, 5x skuplje od onog sto krivac nudi ,kinez koji nije ni za k ili da juri polovno po oglasima,sto je mission impossible naci ispravno ili u boji,pa onda treba da ode po taj deo,a ako je deo limarije na pr treba platiti majstora da to zameni,sve to udje u onu cifru sto krivac proceni,tako meni kaze sef firme prevoznika s cijeg kamiona padne kamen na soferku da dodjem kao sredice mi,ne pristanem naravno jer nije ni moglo da se sredi,e onda dobijem od osiguranja 27 000 ,nova original soferka je cca 500€,kinez 100€,i sta raditi,sta bi ti?pa kinez,zbog budala imas krpljen auto ,koji zbog te sice ne mozes da prodas jer povrsni poznavaoc ce videti da nje original i moze da projektuje da je bio ko zna kakav sudar i onda bi krivac da prodje jeftinije
 
Preterao ako ne ide na kp u potrazi za najjeftinijom ponudom?
Уопште није најјефтинија понуда, ово је чак једна од скупљих.
Овакве су јефтиније понуде:

1638046672885.png
 
A sta da radi kad mora da uzme sve 4 zbog jedne,prosto nema potrebe da se cima covek zbog tudje greske,nego lepo nova kod dilera koliko kosta i cao,mora i guma nova a druga mu opet malo potrosena eto problema,zamisli da ga nije izbego jos bi odgovarao
 
Ako nije bila policija, vi samo izmenili vizitke, mislim da ne moze nista. Tako se i ovde neki izdogovarali jer je doslo do cukanja, pa posle podnosenja tuzbe, ovaj se pravio blesav, nije moglo nista da se dokaze i tuzbeni zahtev nije usvojen.
 

Back
Top