Practise English here on "Krstarica"!

Majority of you are making huge mistakes.

Between, "das" is sort of Internet slang, which is utterly stupid.. but it comes from Americans, so it's not like you can expect something intelligent.

Anyway, corrections:
"don't understand jour jokes"
It's Your, not Jour.

"but you can explain me"
The words aren't placed correctly.
Correct: "But can you..."

Za ovo prvo priznajem da sam pogresio, ne koristim nikad slovo y osim u eng.
A za ovo drugo, to bi bilo isto kao kad bih pitao:
Ali mozes da mi objasnis?
umesto:
Ali da li mozes da mi objasnis?
Ja sam ustvari ovim prvim iskazom koji sam napisao na engleskom, napisao da pretpostavljam da on moze da mi objasni, a ne npr, neko pitanje iz istorije koje on ne zna, pa ga onda pitam, ali da li mozes da mi objasnis? nadam se da sam malo rascistio, i izvinjavam se sto koristim srpski jezik. Continue with discussion! :super::super::super:
 
Problem je sto slaganje recenica u Srpskom nema veze sa slaganjem recenica u Engleskom.

U svakom slucaju, evo ti ocit primer:
Srpski: Ko te sljivi?
Engleski: Who plums you?
Gde je povezanost?

Isto tako, ne mozes staviti you ispred can. Jednostavno ne ide u pitanjima. Pitanja se grade inverzijom. Znaci u recenici:
I can do this.- pitanje bi bilo - Can I do this?
 
Problem je sto slaganje recenica u Srpskom nema veze sa slaganjem recenica u Engleskom.

U svakom slucaju, evo ti ocit primer:
Srpski: Ko te sljivi?
Engleski: Who plums you?
Gde je povezanost?

Isto tako, ne mozes staviti you ispred can. Jednostavno ne ide u pitanjima. Pitanja se grade inverzijom. Znaci u recenici:
I can do this.- pitanje bi bilo - Can I do this?

Oh, yes, gypsy fox.
Translate into Serbian, if you may. :mrgreen:

On topic.
Alan is right. *sighs*
To say "you can" is to give someone permission to do something.
If you want to ask for something, you say "can you".
Thanks, i didn't know that. Oh, hehe, it is really interesting, "Who plums you"? hehe, from now, i will use that sentence to mess out with my company...hehe:hahaha:
 
What is "das"? :confused::confused: i usually don't understand jour jokes, but you can explain me?
I can, I mixed three different languages in one sent. but none of you didn't understand it ... :roll:

Hell you are #^%^&
No, he can't ;)
Ne is trying to be funny, but he isn't :roll:
:kafa:
Go fail off a cliff :lol:
Majority of you are making huge mistakes.

Between, "das" is sort of Internet slang, which is utterly stupid.. but it comes from Americans, so it's not like you can expect something intelligent.

Anyway, corrections:
"don't understand jour jokes"
It's Your, not Jour.

"but you can explain me"
The words aren't placed correctly.
Correct: "But can you..."

You didn't understand what I was trying to say :lol:

:roll:
@subject

I think this isn't a good idead 'cause there are too many people trying to be smart and trying to represent their "knowledge" . Using language doesn't mean you use it perfect as many of you think, it means that you use it as much as properly you can so everyone can understand you .


"You're right" 's not necessary :neutral:
 
I think that some people should learn how to say nicely when someone made mistake.
We should help each other... And come on, it is normal to make mistake. English is not our native language! I am using in daily for more than 2 years now, and my conversation is perfect hihiih, but what do to when I do not practice writing that much :( Shame on me...
 
Ok probacu na srpskom jer na engleskom ne uticem na vas . Ljutite se koliko god zelite istina je sledeca, da ne umete na lep nacin da ispravite bilo koga koliko god se vi (ne)trudili :neutral: Toliko od mene, lepo je sto je Nikola odtvorio ovu temu kako bi ljudi mogli da vezbaju ali mislim da ne mozete zaobici nadmenost na ovoj temi sto dovodi do toga da se ne osecaju svi lepo .

Postoje brojne sajtovi ovog tipa, kao sto je www.netpals.com i tu mozete naci znatno kvalitetnije "predavace" i one ljude koji su stvarno iskusni u engleskom jeziku, govorim o ljudima sa engleskih govornih podrucija ...


Srecno u ucenju jezika :bye:


Stevee
 
Ok probacu na srpskom jer na engleskom ne uticem na vas . Ljutite se koliko god zelite istina je sledeca, da ne umete na lep nacin da ispravite bilo koga koliko god se vi (ne)trudili :neutral: Toliko od mene, lepo je sto je Nikola odtvorio ovu temu kako bi ljudi mogli da vezbaju ali mislim da ne mozete zaobici nadmenost na ovoj temi sto dovodi do toga da se ne osecaju svi lepo .

Postoje brojne sajtovi ovog tipa, kao sto je www.netpals.com i tu mozete naci znatno kvalitetnije "predavace" i one ljude koji su stvarno iskusni u engleskom jeziku, govorim o ljudima sa engleskih govornih podrucija ...


Srecno u ucenju jezika :bye:


Stevee


ТОТАЛНО СИ У ПРАВУ! Не разумем зашто је тако, али јесте... Овде људи исправљају као да су они знају све а овај други ништа.... Тужно :sad2:
 
Zaista ne razumem u cemu je problem. Ovo jeste tema "Practice English", odnosno "Vezbajmo Engleski". Samim tim ako se nadje neka greska, nije li bolje ispraviti to da se zna za ubuduce?
Ja ne smatram da znam najbolje Engleski ovde, nit to zelim pokazati. Jednostavno ono sto znam, ispravim i to je to. Najbolje se uci na greskama.

A sto se predavaca tice, nema to veze sa ovom temom. Nikola je trazio vezbanje engleskog, ne privatne casove.

@ OT:
Spring is totally beautiful. And it's finally here.
I just can't wait for these few rainy days to pass, so we can truly enjoy the Sun.
 
Овде се не говори о томе да је лоше рећи неком да је погрешио, већ о начину на који се каже... И нико тебе није узео у уста, уопштено се говори... Мене сада мрзи да гледам по имену ко је шта писао...:think:
 
I think that some people should learn how to say nicely when someone made mistake.

Ljutite se koliko god zelite istina je sledeca, da ne umete na lep nacin da ispravite bilo koga koliko god se vi (ne)trudili :neutral: Toliko od mene, lepo je sto je Nikola odtvorio ovu temu kako bi ljudi mogli da vezbaju ali mislim da ne mozete zaobici nadmenost na ovoj temi sto dovodi do toga da se ne osecaju svi lepo .

Ovaj... Ne vidim da je bilo ko ovde vredjao bilo koga. Nigde nisam procitala "Ha-ha, kako si glup, ne znas to i to, ne kaze se tako, nego ovako, ahahahahaha".
Jednostavno, napravio si gresku tu i tu.
Kraj.
Je l' treba da se izvinjavamo nekom kad ga ispravljamo, sta?



By the way, I don't like spring. I hate Sun. Stupid thing is getting on my nerves. But I do like flowers.
 
Ovaj... Ne vidim da je bilo ko ovde vredjao bilo koga. Nigde nisam procitala "Ha-ha, kako si glup, ne znas to i to, ne kaze se tako, nego ovako, ahahahahaha".
Jednostavno, napravio si gresku tu i tu.
Kraj.
Je l' treba da se izvinjavamo nekom kad ga ispravljamo, sta?



By the way, I don't like spring. I hate Sun. Stupid thing is getting on my nerves. But I do like flowers.

наравно да не треба да се извињавамо када неког исправимо, али када га исправљамо подругљиво, онда је извињење потребно.
 

Back
Top